VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vznikne další kruhový objezd. Zaplatí ho Agrostroj a město

Pelhřimov – V Pelhřimově se plánuje další kruhový objezd. Hlavním důvodem je rozrůstání Agrostroje a s tím spojené zvýšení dopravy v ulici Za Náspem.

20.5.2014
SDÍLEJ:

Křižovatka u bývalé celnice v ulici Myslotínská, na jejímž půdorysu nebo kousek výš má vzniknout kruhový objezd.Foto: Deník/Jan Mazanec

Objezd bude na státní silnici, ale zaplatí ho zmíněná firma a město Pelhřimov.

Kruhová křižovatka vznikne v ulici Myslotínská u bývalé celnice, kde jsou k prů-tahu přivedeny ulice K Silua jednosměrně i Libkovodská. Čtvrtým „ramenem" objezdu bude nová komunikace, která vpravo ve směru na Myslotín v proluce mezi domy povede 
k nové vrátnici Agrostroje pro nákladní a osobní dopravu i pro pěší. Kamiony od Kamenice nad Lipou by tak vůbec neprojížděly městem.

„Situace v ulici Za Náspem je tristní už teď. Není kde zaparkovat, i když jsme před třemi lety udělali druhé parkoviště. Jenže za poslední tři roky jsme i s Humpoleckými strojírnami přibrali 720 nových zaměstnanců a s výstavbou nových kapacit plánujeme přijmout dalších 350 až 400. Proto musí být objezd zrealizován nejpozději v příštím roce," řekl včera Deníku generální ředitel Agrostroje Lubomír Stoklásek.

Jeho slova potvrzuje jak parkování aut zaměstnanců na trávě podél kotelny Iromezu i výš, ale hlavně případy, kdy kamion z ulice Za Náspem nemůže vyjet na průtah a hrozí mu, že na něj spadnou závory na železničním přejezdu. „Divím se, že se tam zatím nestala žádná tragická nehoda. Proto jsme požádali město, aby se na tuto situaci v nějakém zkráceném režimu zaměřilo, a nabídli jsme státní správě, že bychom 51 procent zafinancovali, což by podle stávající legislativy umožnilo termín výstavby v příštím roce. Jinak by to trvalo déle," dodal Stoklásek s tím, že město se věci chopilo iniciativně.

Jak potvrdil vedoucí investičního odboru města Josef Koňák, teď se připravuje studie, která by měla být hotova v červnu a která by také řeši-la napojení ulic Libkovodská 
a K Silu – to je totiž níže než chystaná proluka mezi domy.

Pokud nebudou zásadní námitky policie a zejména pak vlastníka, Ředitelství silnic 
a dálnic (ŘSD), a vše půjde hladce, teoreticky by se mohlo začít stavět už letos.

Objezd se do lokality vejde a pozemky k rozšiřujícímu se areálu Agrostroje jsou městské, takže žádná zásadní překážka vybudování objezdu v cestě nestojí. Cenu podle Josefa Koňáka zatím nelze ani odhadnout.

Město ústy starosty Leopolda Bambula počítá s tím, že doplatí 49 procent ceny.

„Stát tento kruhový objezd nepotřebuje, takže je to záležitost Agrostroje a také naší průmyslové zóny Lhotka, odkud je také výjezd tristní," doplnil starosta. Pro stát nemá kruhový objezd větší význam i proto, že se v budoucnu chystá západní obchvat Pelhřimova. Po jeho vybudování by podle starosty ŘSD zřejmě ulici Myslotínskou i celý průtah předalo městu, tak jak už to udělalo s Pražskou ulicí.

Policisté se ke křižovatce podrobně vyjádří, až bude nakreslená. „Obecně ale lze říct, že myšlenka je dobrá, protože pokud by tudy do Agrostroje směřovala kamionová doprava, ulehčilo by se průtahu a hlavně jeho křižovatce s ulicí Za Náspem," uvedl zatím předběžně vedoucí pelhřimovského dopravního inspektorátu Rostislav Sůva.

Na názor jsme se zeptali také vlastníka jedné z nemovitostí, mezi kterými by čtvrté „rameno" objezdu z Myslotínské ulice vedlo. „Zatím to jen beru na vědomí, ale nevím, kudy to přesně půjde," říká muž, který si nepřál být jmenován.

Věří, že s ním budou dotyčné instituce o konkrétní podobě dál jednat a v případě potíží uskuteční například protihlukovou stěnu.

Autor: Jan Mazanec

20.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení