Články v tomto časopise údajně obsahovaly nenávistná vyjádření vůči Židům a vyzývaly k jejich likvidaci. Navíc prý otevřeně zpochybňovaly holocaust.

První rozsudek padl již loni v září

Oba autoři se k tomu všemu hlásili k myšlenkám nacionálního socialismu. Oba muži se na základě svých článků dostali až před havlíčkobrodský soud.
Ten je v září loňského roku poslal za trestný čin podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačování práv a svobod člověka za mříže!

Erik S. tehdy dostal nepodmíněný trest v trvání tří let ve věznici s ostrahou. Jeho kolega Libor B. vyvázl s trestem mírnějším. Justice ho poslala do vězení s dozorem pouze na dva roky.

Oba se však odvolali, Sedláček dokonce ihned na místě, a tak se celá kauza protahuje. Odvolacím soudem, který se nyní celým případem zabývá, je podle legislativy pardubický krajský soud. „Havlíčkův Brod územně spadá pod Pardubice. V tomto případě to tedy nešlo do Hradce Králové, ale do Pardubic,“ vysvětlila Deníku důvod místa odvolacího řízení vedoucí trestní kanceláře pardubického krajského soudu Tereza Šedová.

Přestože oba měli nakročeno za mříže, vše nakonec dopadlo jinak. Do vězení se nepodívá ani jeden z nich!

Nezákonná domovní prohlídka

„Obžalovaný Erik S. byl úplně zproštěn obžaloby. Libor B. pak byl za trestné činy podněcování k národnostní a rasové nenávisti a podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů odsouzen na jeden a půl roku s podmínkou na dva a půl roku,“ potvrdila Deníku soudkyně Šárka Pfeiferová, která se tímto případem zabývala.

Muže, kterého justice obžaloby zprostila, však před pobytem za mřížemi zachránila spíše náhoda. „Havlíčkobrodský soud rozhodl v předchozím stání na základě domovní prohlídky u Erika S. Podle názoru našeho soudu však tato prohlídka byla nezákonná. Tudíž se to nedalo akceptovat,“ uvedla příčiny Šárka Pfeiferová. Podle ní je verdikt konečný, nyní lze již podat pouze dovolání.