VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jde o střet zájmů, tvrdí sdružení

Chotěboř – Zdenka Pospíchalová působí na Městském úřadě v Chotěboři na pozici vedoucí odboru majetku a investic města.

23.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Je ale také zároveň, a to již třináctým rokem,  členkou dozorčí rady společnosti Envirex Holding.

Je tedy možné, aby objektivně vykonávala svou funkci  a neupřednostňovala své zájmy v neprospěch města a daňových poplatníků? Právě to zajímá občanské sdružení Blaho občanů Chotěboř, podle kterého je vedoucí odboru majetku v nepřijatelném střetu zájmů.

Na údajný střet zájmů vedoucí odboru majetku městského úřadu se objevily i dotazy na webových stránkách města Chotěboř.

„Četl jsem článek o střetu zájmů, kterého se na odboru majetku a investic města dopouští vedoucí Zdenka Pospíchalová. Je již tato věc v šetření, nebo se o ní raději nemluví? Věřím, že to je nepříjemné pro důvěryhodnost úřadu. Děkuji za objasnění situace. Předpokládám, že jakož občan Chotěboře na to mám nárok,“ obrátil se na úřad s dotazem například Adam Novák z Chotěboře.

Podle tajemníka Městského úřadu v Chotěboři Jiřího Fišery byla dotyčná úřednice skutečně před svým nástupem do funkce členkou dozorčí rady firmy Envirex.

„Ovšem z tohoto členství neměla žádný finanční požitek, ani nemohla dotyčnou firmu nijak protežovat, neboť Envirex pro město žádné práce nevykonával,“ uvedl tajemník.

Nicméně fakt, že úřednice byla členkou dozorčí rady soukromé společnosti, je podle tajemníka pochybení, za což byla potrestána, neboť si neuvědomila, že tuto skutečnost má zaměstnavateli oznámit 
a činnost ukončit, jakmile začala v městské samosprávě pracovat.

„Bylo jí sníženo osobní ohodnocení za porušení pracovní kázně a v současné době již v žádné dozorčí radě není. Důvod k jejímu propuštění není. Vedoucí odboru majetku je velmi pracovitá úřednice, odborně  na výši,“ zdůraznil tajemník Fišera.

A co se týče veřejných zakázek, celý proces výběru dodavatele prací je podle tajemníka Fišery transparentní a jednotliví úředníci městského úřadu ho nikterak ovlivňovat nemohou.

Cena a pověst

„Na prvním místě je cena a dále pověst dodavatele, městský úřad si dokonce pořídil speciální software, který umožňuje výběr zakázek stále kontrolovat,“ konstatoval Fišera.

Samotnou vedoucí odboru majetku a investic města Zdenku Pospíchalovou obvinění ze strany uvedeného občanského sdružení silně zasáhlo a vyjadřovat se k němu nechce.

Podle uvedeného občanského sdružení, které bylo založeno proto, jak informuje  na svých webových stránkách, protože podle jeho mínění chotěbořský městský úřad s občany dostatečně nekomunikuje, se střet zájmů Zdeny Pospíchalové projevoval například v provádění výstavby bytových budov, staveb, jejich změn, popřípadě odstraňování. A to vyvoláváním tlaku na demolici domů čísel popisných 446 a zejména 742.  

Připomeňme, že objekt číslo popisné 742 je budova bývalého plicního střediska v Houbově ulici. To město plánovalo zbourat a místo něho chtělo postavit bytový dům. Tento záměr ale vyvolal u lidí žijících v této ulici nebývalý odpor, který vyvrcholil sepsáním petice.  Obyvatelé Houbovy ulice se totiž obávali, že do nového bytového domu budou vzápětí nastěhováni sociálně nepřizpůsobiví lidé.

Tajemník Fišera v této souvislosti uvedl, že město od stavby prozatím upustilo, a to z finančních důvodů, a opětovně sdělil, že žádné nepřizpůsobivé lidi do Houbovy ulice stěhovat nehodlá.

Autor: Štěpánka Saadouni

23.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Ilustrační foto.

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Havlíčkův Brod – Akce s nejdelší tradicí. Každé léto se v Havlíčkově Brodě koná Štáflova paleta, týdenní setkání mladých výtvarníků. První ročník se uskutečnil už v roce 1991. Tenkrát sehnali hlavní organizátoři Štěpán Podešť a Tomáš Holenda jen pár zájemců, mezi nimiž nechyběl výtvarník Pavel Fiala nebo Daniel Koráb, dnes učitel gymnázia Havlíčkův Brod. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení