VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči a knihovny, to je bohatství Vysočiny

HAVLÍČKŮV BROD - Co spojuje obce Leštinu u Světlé, Skorkov a Tis? Na Malé knihovnické slavnosti získaly právě jejich knihovny titul Knihovna Vysočiny 2007. Celkem rozdala Krajská knihovna Vysočiny šestnáct titulů, a to již šestým rokem.

22.11.2007
SDÍLEJ:

Udělování cen. Z kraje Vysočina bylo vybráno šestnáct knihoven, jejichž knihovníci si ve středu ze sálu staré radnice odvezli titul Knihovna Vysočiny 2007.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Na Havlíčkobrodsku byly za záslužnou práci knihovníků odměněny tři. „Knihovna v Leštině u Světlé je dokladem toho, jak moc záleží na postoji obecního úřadu ke knihovně. Po letech stagnace jmenoval nový starosta v roce 2005 knihovnicí Janu Sukovou a ta se pustila do práce,“ začala představování knihovny ostatním Irena Císařová, vedoucí útvaru veřejných knihoven. Knihovna v Leštině se přestěhovala do nových prostor, knihovnice pořádá akce pro děti, a eviduje 101 čtenářů.

V knihovně ve Skorkově působí více než 30 let Jana Nováková, která ráda pracuje s dětmi. Děti a mládež představují pětinu čtenářů. Třetí oceněnou knihovnou regionu byla knihovna v Tisu, kterou vede Josef Hurt.

„Stará se o ni již dvacet let a pod jeho vedením se z ní stalo centrum obce, kde se schází děti i dospělí,“ chválila jednoho z tří oceněných mužských kolegů knihovnice Císařová. Na jednoho obyvatele obce tu připadá dvacet výpůjček knih ročně.

Slavnosti se zúčastnil i místopředseda senátu Petr Pithart, který řekl: „Máme nejhustší síť vesnických knihoven a nejvíce dobrovolných hasičů. Tyto dvě struktury přečkaly všechny doby. Hasiči chrání hmotný majetek, knihovny ten duchovní. A Vysočina je krajem čtenářů.“

Své tvrzení může opřít o dva nejvyšší tituly Knihovna roku, které za poslední tři roky putoval na Vysočinu.

22.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově Brodě se bude hrát o Znojmo

Za brodským nádražím v úterý proběhla simulovaná ukázka výboje a úrazu elektrickým proudem.
27

Přežili zásah elektrickým proudem. Teď varují ostatní

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

OBRAZEM: Kruhový objezd v Havlíčkově Brodě je uzavřen

Havlíčkův Brod - Obrnit trpělivostí by se měli v těchto dnech řidiči projíždějící směrem do centra v úseku ulice Nádražní. Nejenom že se již několik dní opravuje ulice Nádražní, ale nyní k ní přibyl i kruhový objezd, nejstarší v Havlíčkově Brodě.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

Voda v Sedlici se nelepší, na koupání to letos asi opět nebude

Sedlice – Voda v přehradní nádrži Sedlice dělá hygienikům, a tím pádem i milovníkům koupání ve volné přírodě stále méně radosti. Už na prahu letošní koupací sezony má sedlická vodní nádrž k ideálu daleko, což předběžně potvrdil i pondělní odběr vzorků vody v této lokalitě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies