VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoroční anketa se starosty Havlíčkobrodska

Havlíčkobrodsko - Položili jsme starostům a starostkám měst v regionu dvě otázky:

2.1.2008
SDÍLEJ:

InfografikaFoto: Grafika Filip Vlček

1) Co byste popřál(a) lidem do roku 2008?
2) Jak byste si ideální rok 2008 představoval(a) Vy, co by nejvíc prospělo vašemu městu a co by třeba potěšilo Vás osobně?


První občané a občanky měst odpověděli takto:

Jana Fischerová,
starostka Havlíčkova Brodu

1. Svým blízkým popřeji z očí do očí osobně. Bývá to zejména přání pevného zdraví, abychom se za rok opět sešli, a přidám vždy něco osobního. Ostatním lidem přeji také zdraví, porozumění okolí a nadhled ve věcech, které člověk nemůže sám ovlivnit. K tomu všemu samozřejmě i trochu toho osobního štěstí.
2. Ideální rok 2008? Já bych doporučila, aby každý z nás denně udělal dobrý skutek, třeba jen maličkost. V detailu je krása a náš den se skládá právě z té mozaiky drobných věcí.

 

 

 

Lenka Arnotová,
starostka Světlé nad Sázavou

1. Do roku 2008 přeji všem lidem pevné zdraví, aby si více užívali pohody, rodiny, lidí kolem sebe. Aby se jim dařilo vyhýbat se nervozitě a stresu.
2. Je to letopočet s osmičkou na konci. Osmičky bývaly v našich dějinách často osudové. Uvidíme. Žijeme v době, kdy stíhá jedna reforma druhou. Uvítala bych i reformu mezilidských vztahů, aby byli lidé k sobě ohleduplnější, vnímavější k problémům druhých… Tuto reformu však nepřipraví žádní politici, tady musí začít každý sám u sebe.

 

 

Stanislav Vrba,
starosta Ledče nad Sázavou

1. Na předvánoční besídce jsem letos zaslechl z úst ledečských školáků tyto verše: „V zimě, ať se sype sníh, v létě ať běháme bosí…“ To by mohlo být i moje přání všem lidem dobré vůle do roku 2008. V těch pár prostých slovech je totiž skryta pohoda, pokora a vlastně i zdraví. Co více si lze přát?!
2. Rok 2008 určitě ideální nebude. Prožijeme-li ho ve zdraví a bez karambolů, budu spokojen.

 

 

 

Jiří Rainiš,
starosta Habrů

1. Přeji všem do dalšího roku co nejvíce klidu a pohody jak v rodinách, tak v zaměstnání. A hlavně pevné zdraví. Všem včetně důchodců bych přál vyšší příjmy, aby se jich nadcházející navýšení cen energií a potravin nebo zavedení poplatků ve zdravotnictví dotklo co nejméně.
2. Chtěl bych, aby rok 2008 byl alespoň takový, jaký byl ten uplynulý. Aby se nám naplnila většina předsevzetí a záměrů ve městě. Mohly by se povést nějaké žádosti o dotace. Rozvoji města by pomohl i úspěšný výkup pozemků pro výstavbu rodinných domků. Zmírnilo by to odliv mladých lidí do větších měst. Byl bych rád, kdyby se zlepšilo třídění odpadů.

 

Tomáš Škaryd,
starosta Chotěboře

1. Přeji všem do nadcházejícího roku 2008 hodně osobních i pracovních úspěchů, optimismus a elán, nadšení a radost, to vše především za pevného a stálého zdraví..
2. Rok 2008 bude ve znamení ekonomických reforem, a proto budeme muset možná více než dříve přemýšlet o svých rodinných, firemních i obecních výdajích. Rovněž nás čeká několik důležitých voleb, například do krajského zastupitelstva. Přál bych si, aby lidé nebyli lhostejní a volbou se podíleli na veřejném dění v kraji.

 

 

Jan Štefáček,
starosta Přibyslavi

1. Zvu vás ke společnému budování a rozvoji našeho města v roce 2008. To nespočívá jen ve stavebních a jiných investicích, ale také v budování lepších mezilidských vztahů .
2. Snad budeme úspěšní v získávání peněz z Evropské unie. A abychom uskutečnili všechny naše záměry, potřebujeme nejen schopné zastupitele a zaměstnance města, ale i všechny ostatní, kteří rádi a ochotně přiloží ruku k dílu.

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení