VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti obchodní akademie se budou za rok stěhovat

Havlíčkův Brod - Studenty Obchodní akademie a hotelové školy v Havlíčkově Brodě, kteří dochází do budovy U Trojice, čeká zhruba za rok stěhování. Již nyní je v areálu školy v ulici Bratříků, kam bude výuka přesunuta, rušno. Dělníci přistavují další patro a připravují prostory pro moderní školní informační centrum.

26.6.2008
SDÍLEJ:

Foto:

„Žáci opouští budovu, protože není kraje, ale města. Snažíme se dostat školu do našich prostor,“ zdůvodnil plánované změny Miroslav Pech z odboru školství kraje Vysočina.

Obchodní akademie a hotelová škola v současné době sídlí ve třech objektech. Budova U Trojice je ze všech nejstarší a navíc nemá ani ubytovací prostory, ani tělocvičnu nebo vlastní kuchyň, jako zbylé dvě. Ekonomičnost provozu ovšem není jediným důvodem plánovaných změn.

„Důvodem je i úbytek dětí,“ vysvětlila zástupkyně ředitele obchodní akademie a hotelové školy pro ekonomiku a provoz Jana Dubnová.

Peníze potečou z kraje

Práce na budově by měly skončit letos v prosinci. Náklady na nástavbu a školní informační centrum nemají přesáhnout dvacet milionů korun. Hradit je bude kraj. Školní informační centrum, které vznikne v suterénu, nabídne studentům knihovnu, která bude obsahovat kolem dvaceti tisíc svazků, a počítačovou učebnu. V té bude studentům k dispozici šestnáct počítačů s přístupem na internet.

Názory na stěhování se u studentů, kteří navštěvují budovu U Trojice, různí. „Spíš to uvítám. Tahle budova je hodně stará, tam to asi bude novější,“ řekla studentka prvního ročníku obchodní akademie Darina Hotovcová. „Radši bych zůstala, tady se mi líbí víc,“ komentovala stěhování její spolužačka Lucie Rozmarinová.

Budovu U Trojice by studenti měli definitivně opustit k prvnímu září příštího roku. Co s ní město jako její vlastník udělá, zatím není jasné. „Ještě jsme o tom nejednali,“ řekl místostarosta Čeněk Jůzl. Podle něj se uvažovalo i o tom, že by objekt mohla využít speciální škola. Žádná jednání ale zatím neproběhla.

Zuzana Klementová

26.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hasiče zaměstnaly nehody a padlé stromy

Ilustrační foto.

Přívaly dešťové vody v Chotěboři zkrotí retenční nádrž

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Jihlava – V sobotu krátce po desáté hodině už byla horní část Masarykova náměstí téměř zaplněná. Nejen rodiče a babičky čekali na své ratolesti, až se vynoří z jihlavského podzemí přímo u morového sloupu. Ale i celá řada dalších přihlížejících si i přes vysoké teploty našla chvilku, aby se podívala na letošní havířský průvod Jihlavou.

Blahodárné prameny dokážou vyléčit nemoci a jsou inspirací umělcům

Vysočina 23. června – Žíznivému doušek vody, unavenému odpočinutí, znavenému horkem chladivé osvěžení – to vše mohou nabídnout studánky, které k Vysočině neodmyslitelně patří. Některým z nich jsou přisuzovány magické a léčivé účinky, lidé je od nepaměti vyhledávali a chránili. A velké pozornosti se studánky těší dodnes.

Rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni. Nikdo netuší, co se mu mohlo stát

Havlíčkův Brod – V těchto dnech uplynul přesně rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni z Havlíčkova Brodu. Po osmatřicetiletém zkušeném cestovateli bylo vyhlášeno pátrání loni 22. června poté, co se nevrátil do vlasti z cesty po bulharských horách. Vrátit se měl 18. června. Jenže se tak nestalo a od té doby o něm příbuzní ani kamarádi nemají žádnou novou zprávu.

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Dukovany – V pátek 23. června nebyly na Vysočině na rozdíl od předcházejících dnů tropické teploty zaznamenány na žádné stanici, denní maxima zůstala pod hranicí 30 stupňů Celsia. Meteorology naopak zaujaly nárazy větru, který provázel bouřky přecházející regionem ze čtvrtka na pátek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies