VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překvapení na Nuselské, školáci vítězství nečekali

Havlíčkův Brod - V pátek se školáci dočkali úřední listiny dokládající, jak se v lavicích i nad domácími úkoly po celý rok snažili. Ve třídě 1.A na základní škole Nuselská ale děti dostaly kromě vysvědčení ještě něco, co tak docela nečekaly: velký dort ve tvaru školní aktovky, ozdobený marcipánem!

27.6.2008
SDÍLEJ:

Deník uspořádal pro školy soutěž o nejoriginálnější pozvání na konec školního roku. Po náročném výběru zvítězila 1.A ze ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě. Dort jim všem chutnal.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Vysloužily si ho za to, že Deníku poslaly nejoriginálnější pozvánku na poslední den školy – „tablo“ s fotografiemi svých tváří, ke kterým podle fantazie každý dokreslil ještě postavičku.

V pozvánce pro redakci od prvňáčků stálo: „Jsme nejhodnější zlatíčka. Musíte to vidět na vlastní oči.“ Jak jsme se později přesvědčili, nebyla to žádná lež.

Výsledek soutěže byl zveřejněn až v pátečním vydání, a tak prvňáci při cestě do školy o výhře nevěděli. Nic však nebylo ponecháno náhodě. Ve škole se sice zrovna vyměňují okna, ale samotná třída byla pěkně uklizená a vyzdobená. Redaktoři Deníku s fotografem tak mohli vítězům předat zaslouženou odměnu přímo v učebně. Právo poprvé zakrojit do dortu připadlo třídní učitelce Iloně Wicheové, která stála u zrodu nápadu zkusit štěstí právě s originálním tablem. „Dílko vzniklo v hodině výtvarné výchovy. Když jsem pak v Havlíčkobrodském deníku viděla výzvu, řekla jsem si – proč to nezkusit?! A tak jsme ho poslali,“ říká paní učitelka, kterou mají děti tak rády, že se některým z nich na prázdniny skoro až nechtělo.

Ačkoliv na dort a limonádu bylo dohromady přes dvacet krků – prvňáčci s sebou měli často rodiče i sourozence – nepovedlo se všechno hned sníst.

Největší bohatýr si dvakrát přidal


„Co kdybychom se podělili s páťáky?“ navrhla učitelka Wicheová a posílá do páté třídy rychlého posla. Starší spolužáci si tak mohli trochu osladit okamžik loučení s dosavadní třídní učitelkou Bohuslavou Korbovou, která se ujme po prázdinách zase nových prvňáků.

Takovým způsobem se nejmenší školáci střídají i v rukách Ilony Wicheové. „Užívám si to s nimi, jsou roztomilí, hraví… Sama mám děti už odrostlé, takže to už je něco jiného,“ dodává pedagožka s pětadvacetiletou praxí.

Nakonec byl oceněn nejudatnější jedlík ze třídy. Zvládl tři plátky dortu. „Jak vidím, vítěz bude Jaroušek. To je náš nejlepší strávník,“ smála se třídní učitelka.


Prvňáčci: barevné limonády a dort s marcipánem, školní párty byla prostě super!

Rozzářený obličej a oči plné nadšení – tak vypadaly děti z 1.A ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě při příchodů fotografa a redaktorů Deníku. I přes originální pozvánku na poslední školní den nečekaly, že to budou právě ony, které vyhrají.

„Bylo to pro nás velké překvapení. Pořád jsme se paní učitelky ptali, jestli neví, kdo vyhrál. Vůbec jsme netušili, že bychom to mohli být my,“ svěřuje se Adélka Meruňková. Nápad na pozvánku plné fantazie se zrodil právě v hlavě třídní učitelky Ilony Wicheové.

„Paní učitelka má hodně dobrých nápadů, často nás s něčím překvapí a nám se to líbí. Máme ji moc rádi,“ prozrazuje Kubík Sedmík. Podle Kubíka to byla veliká zábava: „Moc nás bavilo dělat tu pozvánku, byla trochu i sranda.“

Zpočátku se děti styděly, většinou jejich reakce na dort byly: „Pěkný.“ Ovšem už během rozkrajování dortu se rozpovídaly. „Moc se mi to líbí. Je dobré, že si můžeme vybrat z několika druhů limonád – červená, žlutá, oranžová a růžová. Já jsem si vzala tu oranžovou,“ usmívá se Pavlínka Horvátová.

Byl to dobrý nápad

Největším jedlíkem se ukázal Jára Lapáček. „Snědl jsem už tři kousky,“ chlubil se. „Strašně moc mi chutná. Je hezký ten tvar a také to ozdobení. To byl dobrý nápad,“ pochválil na oplátku Deník. Ale Jára s chválou ještě nekončí. „Nikdy jsem lepší dort nejedl,“ přiznává.

S dortem prvňáčkům pomáhali i rodiče a sourozenci. „Přišla jsem se podívat na dort, tak jsem ho hned ochutnala a musím říct, že je moc zajímavý a výborný,“ říká sestra Járy a žákyně páté třídy Sára. „Nejlepší je ten marcipán,“ dodává.


Výběr byl těžký, vyhrát mohl jen jeden

Když jsme rozjížděli soutěž o nejoriginálnější pozvání na poslední školní rok pro základní školy, nečekali jsme, že bude výběr tak náročný. Než jsme dostali první pozvánku, měli jsme dokonce obavy, jestli se vůbec někdo přihlásí. Jenže v okamžiku, kdy přišla první, začali jsme tušit, že výběr nebude snadný.

První dorazila pozvánka na předávání vysvědčení v Mateřské škole Stínadla v Ledči nad Sázavou. Osobní dopis byl milý, nejen proto, že pocházel od maminky chlapce, který do školky chodí. „V této školce však děti dostávají také vysvědčení,“ vysvětlila.

Pak přišlo minitablo a osobní pozvánka prvňáčků ze ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě. Půvabné barevné tablo s fotkami a jmény dětí doplněné dětskými kresbami dávalo tušit: začíná jít do tuhého.

A dětské zdůvodnění bylo také originální: „Přijďte, protože, jak celý školní rok tvrdí naše paní učitelka všem a všude, jsme nejhezčí, nejšikovnější a nejhodnější zlatíčka. A to musíte vidět na vlastní oči.“

Průběžně začaly chodit i e-mailové pozvánky do ZŠ Hněvkovice. Po prvním už šéfredaktorka Erika Nováková věděla, komu dá svůj hlas. Co ji přesvědčilo? „Obří dortík, to by bylo, od deníku krásné dílo. Žádné strachy z vysvědčení, nad veselí přece není, potěšit naší školičku, zveme paní Eričku.“

Veršů bylo v e-mailech mnohem víc, přišlo pozvání nejen od paní ředitelky, dětí, ale i od maminky prvňáčka, Tatiany Řehákové: „Jsme jedineční třeba v tom, že jsme nejzápadnější škola Vysočiny. Do první třídy nastoupili čtyři kluci, ale ti by se uměli o dort podělit…“ Tomu nešlo odolat.

Nakonec dorazila i pozvánka ze ZŠ Dobrnice, v níž se nám líbila věta: „Na vlastní oči uvidíte a na vlastní uši uslyšíte, že se děti už na konci školního roku těší na ten následující.“

No a teď vybírejte. Každý z členů redakce prosil, aby mohl dát hlasy přinejmenším dva. Ale to nešlo. Postupně všem školám přibývaly, ovšem „v cílové rovince“ získala nejvíce hlasů ZŠ Nuselská.

„Výborná je grafická stránka pozvánky, někdo si s ní dal velkou práci,“ zdůvodnil svou volbu třeba krajský fotograf Libor Plíhal.

Kolegyni sporťačce se zase líbily podpisy všech dětí na průvodním dopise. „Ty verše z Hněvkovic jsou stejně nejlepší,“ stála na svém šefredaktorka.
Jenže vítězem se mohla stát jen jedna třída či malotřídka…

Vítězům blahopřejeme a za těmi ostatními se příležitostně vypravíme, abychom i odtud přinesli čtenářům o dětech informace.

reportéři Deníku

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení