VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětský lékař ze Ždírce: Někdo mi schválně škodí

Ždírec nad Doubravou - Dětský lékař nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Inkasuje regulační poplatky neoprávněně. Jeho ordinace je nehygienická a sám doktor podivná existence, která nikde dlouho nevydrží.

11.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Eva Kořínková

Takové údajně zaručené informace se v poslední době dozvídají rodiče malých pacientů ždíreckého pediatra Davida Komárka.

I sám lékař je z těchto zpráv nešťastný. Označuje je za pomluvu mající jediný cíl, poškodit jeho praxi. Rozhodl se bránit v tisku. „Pomluvy jsou zlá věc. Nějaké negativní informace jsem slyšel přímo od lékaře Komárka. Stěžoval si, že ho ty řeči poškozují. Moje vnoučata do Komárkovy ordinace chodí a myslím, že kdyby rodiče nebyli spokojeni, děti by se léčily jinde,“ míní starosta Jan Martinec.

„Já slyšela, že pan doktor Komárek vybírá některé poplatky neoprávněně a jeho ordinace se zřejmě brzy zavře,“ řekla jedna ze ždíreckých matek, která si ale nepřála uvádět jméno. „Myslím si o tom všem totiž svoje. Nebylo by těžké uhodnout, kdo podobné řeči zřejmě trousí. Já se ale nechci do ničeho plést a mít pak problémy,“ vysvětlila matka.

„To, že mě někdo pomlouvá, s tím se už nějak smířím. Ale těžko se vyrovnám s faktem, že tím trpí děti. Rodiče mých pacientů jsou pak zbytečně nervózní a chápu jejich obavy,“ posteskl si lékař.

O tom, kdo by mohl být autorem oněch údajně zaručených informací, mluvit nechce. Spíš si přeje se ke sporným zprávám konkrétně vyjádřit.

Smlouvy mají, nemocné nešidí

„Především není pravda, že nemáme uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami a nebudeme poskytovat péči v rámci zdravotního pojištění. Máme uzavřenou smlouvu o poskytování a úhradě zdravotní péče se všemi zdravotními pojišťovnami, kromě České národní zdravotní pojišťovny (ČNZP), se kterou o jejím uzavření jednáme,“ konstatoval lékař.

I přesto, že smlouvu s ČNZP zatím jeho ordinace nemá, pacientů, kteří jsou pojištění u této pojišťovny, se to nikterak nedotkne. Část o poskytování zdravotní péče totiž lékař Komárek podle svých slov jednostranně plní bez ohledu na stav uzavření smlouvy.

Doktor Komárek poskytuje údajně i služby hrazené obvykle ze všeobecného zdravotního pojištění za úhradu, která je značně vysoká. I to je podle pediatra nesmysl.

„V naší ordinaci se hradí regulační poplatek tak, jak nám ukládá zákon. Při preventivních prohlídkách neplatí děti žádný poplatek, ani u těch prohlídek, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. Registrovaní pacienti navíc neplatí poplatek ani při očkování, ani při žádosti o vystavení potvrzení, které souvisí se studiem dítěte na střední nebo vysoké škole,“ vysvětluje doktor Komárek.

Lékař dále doplňuje: „Samozřejmě i v naší ordinaci poskytujeme služby, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění a u nichž úhradu požadujeme, například nastřelování náušnic. Cena je srovnatelná s tou, kterou si účtují jiní praktičtí dětští lékaři.“

Aktuální ceník zveřejňuje lékař například na svých webových stránkách. Ordinace doktora Komárka má problém s udržením hygienického standardu a zdravotní ústav nařídí, nebo již nařídil její uzavření.

To je další informace, kterou lékař označuje za výmysl. „Provozní řád ordinace jsme opakovaně s pracovníky Zdravotního ústavu kraje Vysočina konzultovali, aby byl v souladu s Vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR o předcházení infekčním nemocem. Po zahájení provozu ordinace byly pracovnice zdravotního ústavu na kontrole. Neshledaly závažnější nedostatky. Drobné úpravy, jako například odvětrávání skříně na čisticí prostředky, jsme ve stanoveném termínu odstranili a zakomponovali do provozního řádu, který byl po revizi opět schválen Zdravotním ústavem kraje Vysočina,“ říká lékař.

„Ano, u dětského lékaře Davida Komárka jsme byli na kontrole a jeho ordinace je v pořádku. Kdyby nebyla, uzavřeli bychom ji,“ potvrzuje pediatrova slova lékař Ladislav Koblížek z Krajské hygienické stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě.

Na stáži v Londýně

Za záměrnou mystifikaci považuje doktor Komárek i tvrzení, že on sám nevydrží na žádném místě dlouho a dětská ordinace ve Ždírci brzy skončí.

„Pracoval jsem bezmála 10 roků na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Abych si zvýšil kvalifikaci, tak jsem odjel na stáž do Londýna. Po návratu jsem pracoval na dvou místech: na Dětském oddělení Krajské nemocnice Pardubice a na tamní Zdravotnické záchranné službě, abych mohl získat licenci a osvědčení nejvyššího stupně v pediatrii,“ vysvětluje Komárek s tím, že na záchrance pracoval již s výhledem na zařízení a otevření soukromé pediatrické praxe.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Kopii poškozené vázy z 18. století vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána.
3

Poškozenou váhu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Stock Dobrohostov láká na kapely Morava, Krausberry nebo Šohajka

Dobrohostov – Fandové regionálních kapel v létě jezdí za dobrou muzikou do Dobrohostova. O víkendu se tu koná 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Tahouny letošního ročníku budou kapely Krausberry, Morava a Šohajka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení