VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Sázavě čistí řeku sedmdesát kormoránů

Přibyslav – Neradostné překvapení čekalo na přibyslavské rybáře, když se rozhodli provést výlov rybníka Louže.

23.2.2010
SDÍLEJ:

Průměrná sezona. Takový byl podle hospodáře Miroslava Krči (s mikrofonem) loňský rok pro členy přibyslavského rybářského spolku. Starosti přidělali i vandalové na Louži. Foto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

V noci před výlovem někdo utrhl zámek z požeráku a rybník vypustil do řeky Sázavy.

Zhodnocení loňské sezóny, včetně plánů pro letošní rok. To bylo hlavním námětem výroční schůze Základní organizace Českého rybářského svazu v Přibyslavi.

„Do chovných rybníků jsme v jarním termínu vysadili 2600 kusů jednoleté a dvouleté násady kapra od okolních dodavatelů a z vlastního výtěru. Do Louže jsme vysadili 2000 kusů vlastního půdku kapra. Za nakoupené ryby bylo loni utraceno 93 tisíc korun,“ informoval hospodář přibyslavského rybářského spolku Miroslav Krča. Podle jeho slov byl rok 2009 pro rybáře sezónou průměrnou s mírným poklesem úlovků.

V průběhu produkční doby byly ryby přikrmovány správci jednotlivých rybníků a pečlivě hlídány rybářskou stráží.

Ale ani tak se nepodařilo zabránit ztrátám způsobených neznámými vandaly. „Celkem dramatický byl letošní výlov rybníka Louže. V noci před výlovem nám někdo utrhl zámek z požeráku a rybník vypustil do Sázavy. Ráno jsme již zjistili, že řeku máme osazenou,“ konstatoval hospodář.

Podzimní výlovy rybníků byly na Přibyslavsku zahájeny ve třetí dekádě září a pokračovaly až do začátku listopadu. Celkem bylo vyloveno 2 150 kusů kapra o hmotnosti 2 320 kilogramů.

Ryby pak byly kompletně vytříděny a do přibyslavskéhoevírů nasazeno celkem 1 360 kusů tříletých kaprů o hmotnosti 1 636 kilogramů a 300 kusů dvouletých kaprů o celkové hmotnosti 150 kilogramů.

Škodliví predátoři

„Pro letošní sezónu 2010 počítáme s odchovem ryb ve stejných počtech s využitím veškeré chovné vody. Půdek kapra od vlastního generačního stáda máme zakomorován v Koupališti, osazen je i Brigádník vlastní dvojkou. Do ostatních rybníků budeme ryby kupovat od ostatních chovatelů. Více ryb bude vysazeno v jarních měsících i do sportovních vod,“ doplnil hospodář Krča.

Jak zdůraznil neradostnou situaci zažívají rybáři na řece Sázavě. „V současné době se zde usídlilo hejno asi 70 kormoránů. Na jaře nebude ve vodě ani šupina,“ posteskl si hospodář.

Autor: Štěpánka Saadouni

23.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení