VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekty pro nezaměstnané opět s evropskou podporou

Havlíčkův Brod – Celkem 138 uchazečů havlíčkobrodského úřadu práce našlo v loňském roce práci v podnikatelské sféře prostřednictvím národních individuálních projektů v podnikatelské sféře.

2.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Vokurka

„Díky těmto projektům vzniklo i 109 pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací u měst a obcí,“ uvedl ředitel havlíčkobrodského úřadu práce Martin Kouřil a dodal, že rekvalifikacemi prošlo téměř pět set uchazečů o práci.

Do regionálních individuálních projektů, které se uskutečňují v kraji Vysočina, vstoupilo 109 účastníků, z toho 48 absolvovalo rekvalifikační kurzy.

Do projektu Vzdělávejte se, který uskutečnil havlíčkobrodský úřad práce, bylo loni podáno 172 žádostí od 42 zaměstnavatelů, schváleno jich bylo 131. Různými dalšími typy školení prošlo 1 328 zaměstnanců. „Národní i regionální individuální projekty pokračují i letos,“ konstatoval ředitel úřadu práce.

Tisíce uchazečů, stovka volných míst

Podle informací z havlíčkobrodského úřadu práce dosahovala míra nezaměstnanosti v okrese Havlíčkův Brod 10,56 procenta. Bez práce bylo 5 386 uchazečů, kterým mohl pracovní úřad nabídnout jen 131 volných pracovních míst, a konkurence je obrovská.

„Dokonce i na místo prodavačky chtějí vzdělání, praxi a práci s počítačem,“ posteskla si jedna z uchazeček, paní Dana, která se ucházela o práci v jedné z havlíčkobrodských prodejen potravin. Bez práce je již skoro rok.

Právě pro takové uchazeče připravuje havlíčkobrodský pracovní úřad regionální projekty, jako například Nový směr, určený dlouhodobě nezaměstnaným a projekt Řemeslo jako šance, který je určen zaměstnancům bez kvalifikace, navíc s nízkým vzděláním. „V současné době přibyl projekt Restart a Kariéra s dítětem,“ doplnil ředitel Kouřil.

Restart je určen zaměstnancům ve výpovědní lhůtě, z projektu budou hrazeny vzdělávací aktivity.

Kariéra s dítětem je určen , jak název napovídá, pro uchazeče na mateřské dovolené a osoby pečující o dítě do patnácti let věku. Všechny projekty jsou financovány z 85 procent z Evropského sociálního fondu a patnácti procenty z rozpočtu ČR.

Evropský sociální fond vyčlenil na tyto aktivity více než tři miliardy korun. „Za tyto peníze mohou podniky svá školení uspořádat a kromě toho mají i nárok na náhradu mzdových nákladů zaměstnanců po celou dobu jejich účasti na školení, a to až do stoprocentní výše. Samozřejmě podle typu veřejné podpory, způsobu vzdělávání a velikosti podniku,“ uvedla mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Štěpánka Filipová.

Témata školení zaměstnanců, konala se přímo na půdě firem, byla různá. „Šlo o technicky zaměřená školení, kurzy komunikačních, popřípadě i jazykových dovedností, nebo o školení managementu,“ upřesnil ředitel Okresní hospodářské komory v Havlíčkově Brodě Aleš Kadlec a připomněl, že díky školením nemusejí podniky své zaměstnance posílat domů v době, kdy pro ně nemají práci.

Okresní hospodářská komora na mnoha uvedených projektech s havlíčkobrodským úřadem práce úzce spolupracuje.

Autor: Štěpánka Saadouni

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Další kámen zmizelých tentokrát významné osobnosti prvorepublikové sociální demokracie Josefu Šantovi položili členové olomoucké sociální demokracie.

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 20. září pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení