Město opravilo radnici a chystá se na terminál

Chotěboř – Ukončená rekonstrukce budovy staré radnice, na obzoru je výstavba autobusového terminálu. O akcích, které se podařilo uskutečnit v loňském roce a na které se město chystá letos informovala starostka Chotěboře Eliška Pavlíková.


Diskutovat (0) 5.3.2010 14:51

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/Eva Kořínková

Akce v roce 2009 se podařilo uskutečnit z veřejného rozpočtu s případnou finanční podporou státu či kraje. „podařilo se dokončit rekonstrukci budovy staré radnice, včetně reprezentačních prostor a vybudovat nové komunikace v lokalitě Morávkovský, vybudovat nový chodník a veřejné osvětlení v ulici Západní,“ informuje starostka.

Město Chotěboř loni nezapomnělo ani na místní části. Například v příjemkách se obyvatelé dočkali nového chodníku a veřejného osvětlení.

V Klouzovech spustili plynovod

V Klouzovech mohou od loňského roku zase využívat nový plynovod. V Chotěboři se zase podařilo zrekonstrovat část ulice Dlouhá, včetně vybudování kanalizace. Rekonstrukcí prošly i další ulice. Pokračuje výstavba osmadvaceti rodinných domků ve čtvrti Boží Muka, které se od loňského roku mohou už schovat za protihlukovou stěnu.

Loni se také pozemky v této lokalitě podařilo připravit k prodeji. Na své si přišla i chotěbořská mládež holdující skejtu. Skejtpark byl loni dokončen, jakmile budou vhodné přírodní podmínky, mohou „skejťáci“ začít sportovat. A s čím se podle starostky Pavlíkové v Chotěboři počítá v letošním roce?

„V plánu je výstavba autobusového terminálu před budovou Českých drah,“ říká starostka a připomíná, že akce bude stát asi 30 milionů korun.

V plánu jsou i přípravné práce pro stavbu komunitní kompostárny s využitím dotací.

Město chce také schválit nový územní plán. K tomu by mělo dojít asi ve druhé polovině roku. Na jeho pořízení město Chotěboř získalo dotaci. V plánu jsou i další rekonstrukce komunikací a budov města, ovšem s ohledem na finanční možnosti.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality