VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslav investuje do místních komunikací

Přibyslav – Miliony korun již investovalo město Přibyslav do rekonstrukce místních komunikací. Pokračovat v nich bude i letos.

12.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

V ulici Lesnická, Příkopy a Ronovská dokončuje firma Skanska DS a. s. zádlažby a terénní úpravy. V ulici Gen. Luži byla nad rámec projektové dokumentace vybudována horská vpusť a dokončují se úpravy příkopu po celé délce komunikace, který je do této vpusti zaústěn a bude sloužit především jako sběrač vody z přilehlé komunikace.

Zbývá dokončit úpravy povrchu mezi řadovými garážemi. Všechny práce musí firma dokončit do 30. dubna 2010. „V ulici pracuje firma Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod. Rozběhla se také i druhá etapa rekonstrukce komunikací v tzv. „čtvrti básníků“. Jedná se o místní komunikace Jiráskova a Nezvalova. V obou ulicích se bude částečně rekonstruovat kanalizační a vodovodní řad a následně bude provedena rekonstrukce komunikací, chodníků a parkovacích stání. Zhotovitelem celé stavby je firma Chládek a Tintěra,“ informoval na tiskové konferenci novináře starosta Jan Štefáček.

Další komunikací, kde byly zahájeny stavební práce, je silnice II/350, která bude rekonstruována na náměstí od ulice Tyršova, v ulici Žižkova a dále v ulici Rašínova až k železničnímu mostu.

Investorem rekonstrukce vlastní komunikace je kraj Vysočina. Rekonstrukci chodníků a parkovacích míst, včetně veřejného osvětlení, bude financovat město Přibyslav a investorem rekonstrukce kanalizačního a vodovodního řadu jsou Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod a. s. (VAK). Tady se podle starosty bude město podílet finanční částkou v řádu milionů korun.

Po 15. dubnu bude firma UNIMONT J.C.K. s. r. o. Ledeč nad Sázavou, která je zhotovitelem stavby pro VAK, pokračovat s budováním a opravami kanalizačního a vodovodního řadu na dalším úseku silnice II/350.

V úseku od silnice Prokopova k ulici U Barevny a následně po této ulici až k bývalé barevně bude po levé straně vozovky vybudován nový kanalizační řad, aby se mohli napojit nově vybudovanými kanalizačními přípojkami všichni vlastníci nemovitostí, kteří doposud na kanalizační řad napojeni nejsou. Jde celkem o devatenáct domů.Práce by měly skončit v létě letošního roku.

Další rozestavěnou akcí je rekonstrukce prostor, kde by měla být Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina. Předpokládaný termín dokončení je polovina května letošního roku, prostory by pro zaměstnance a pacienty měly sloužit počátkem léta.

Autor: Štěpánka Saadouni

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Další kámen zmizelých tentokrát významné osobnosti prvorepublikové sociální demokracie Josefu Šantovi položili členové olomoucké sociální demokracie.

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 20. září pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení