VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestáři na Vysočině budou mít na podzim plné ruce práce

Havlíčkobrodsko – Náporem těžkých kamionů trpí místní komunikace, hlukem zase obyvatelé obcí.

21.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Stěžují si i řidiči osobních aut, kteří musejí po rozbitých silnicích nižších tříd denně jezdit a vyhýbat se projíždějícím kolosům.

Hned několik silničních objížděk, především ta v okolí Hesova na Přibyslavsku, kde probíhají opravy mostu, posílá nejen osobní automobilovou dopravu, ale hlavně těžké kamiony přímo centrem obce Stříbrné Hory. Následky jsou znát. V současné době to ale není na Havlíčkobrodsku jediný obdobný případ.

Podobné starosti mají i obyvatelé Cibotína nebo Peršíkova u Havlíčkovy Borové, kudy vedou další objížďky vytyčené v souvislosti se stavbou silničního obchvatu České Bělé, respektive se stavbou silničního mostu v Havlíčkově Borové.

„Přes Stříbrné Hory jezdí většina kamionů mířících do mlékárny v Hesově,“ nastínila momentální situaci starostka obce Marie Kolláriková.

Chodci v nebezpečí

Současně poukázala na skutečnost, že komunikace mezi Stříbrnými Horami a Utínem, vhodná spíš jen pro osobní automobilovou dopravu, je už plná hlubokých děr a její krajnice jsou už prakticky zničené.

Kromě toho se tato, v současné době velmi frekventovaná, ale poměrně úzká silnice, stává nebezpečnou pro chodce, kteří tudy procházejí na nedalekou vlakovou zastávku. „Chápu, že jinak se situace s objízdnými trasami řešit nedá. Ale v případě místních komunikací mi dělá starosti, kdo to nakonec opraví. Obec na opravy nemá peníze, navíc silnice, kterých se to týká, nejsou ani naším majetkem. Neradi bychom, až problémy s objížďkami skončí, jezdili dál po rozbitých vozovkách,“ povzdechla si starostka Kolláriková. Jak upřesnila, komunikaci ze Stříbrných Hor na Utín teď alespoň provizorně opravili cestáři z havlíčkobrodské Správy a údržby silnic. „Nejhoší díry zakryli, ale je jen otázkou času, kdy se tam objeví znova. Komunikace na venkově nejsou uzpůsobené současné dopravě, potřebovaly by velkou rekonstrukci, ale na tu kraj ani stát nemají dost peněz,“ řekla starostka.

Podle ředitele Krajské správy a údržby silnic kraje Vysočina Jana Míky nebude komunikace ve Stříbrných Horách jediná, kterou čekají náročné opravy v souvislosti s různými objízdnými trasami.

Jak upřesnila, komunikaci ze Stříbrných Hor na Utín aspoň provizorně opravili cestáři ze Správy a údržby silnic. „Nejhoší díry se zakryly, ale je otázka času, kdy se tam objeví znova. Místní komunikace na venkově, nejsou uzpůsobené současné dopravě, potřebovaly by velkou rekonstrukci, ale na tu kraje ani stát nemají dost peněz,“ konstatovala starostka.

Opravy do měsíce

Podle ředitele Krajské správy a údržby silnic kraje Vysočina Jana Míky nebude komunikace ve Stříbrných Horách jediná, kterou čekají náročné opravy v souvislosti s různými objízdnými trasami.

„V souvislosti se stavbou v České Bělé je výrazně poškozená například i silnice směrem na Cibotín. I tu je potřeba opravit,“ uvedl ředitel Míka. To potvrdil i řidič, pan Petr, který do Cibotína jezdí pravidelně.

„V České Bělé staví obchvat. Přes Cibotín vede objížďka. Silnice je v hrozném stavu, opravu potřebuje jako sůl,“ posteskl si řidič.
Jak popsal situaci ředitel Míka, jakmile objízdné trasy v některém úseku skončí, pracovníci Krajské správy a údržby silnic dotčený úsek projdou, zjistí situaci a naplánují opravy.

„Většinou se tak děje asi měsíc po otevření nového úseku a ukončení příslušné objízdné trasy. Oprav se dočkají jak ve Stříbrných Horách, tak i v Cibotíně, ale konkrétní datum zatím sdělit nemohu. Letos se na Vysočině provádí hned několik velkých silničních staveb a tak nás čeká poměrně náročný podzim,“ vysvětlil ředitel Míka.

Autor: Štěpánka Saadouni

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení