VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z bývalé školní kuchyně se stalo gastrocentrum

Havlíčkův Brod – Ve středu odpoledne bylo na pracovišti Obchodní akademie a Hotelové školy na Kyjovské ulici slavnostně otevřeno nové gastrocentrum.

9.9.2010
SDÍLEJ:

Slavnostně otevřené gastrocentrum, které se nachází v budově Obchodní akademie a Hotelové školy v Kyjovské ulici, se může pyšnit hned dvěma moderními konvektomaty. Práci s nimi si studenti pochvalují.Foto: DENÍK/Miroslav Včela

To by mělo především sloužit potřebám žáků, kteří si zde budou moci zdokonalovat svoje praktické dovednosti. Teorii a znalosti z jiných předmětů budou studenti vstřebávat stále v budově na ulici Bratříků.

„Přestavěli jsme bývalou školní kuchyni a renovované prostory by měly sloužit pro odborný výcvik a časem by zde mohli žáci vařit i pro svoje spolužáky. Dříve se sem totiž jídlo dováželo a my jsme hledali řešení, které by mohlo tento problém vyřešit,“ uvedla zástupkyně ředitele pro obory vzdělávání s výučním listem a praktické vyučování, Marie Mrázová.

Moderní přístroje

Žáci školy se budou v gastrocentru určitě cítit dobře. Kuchyně je vybavena moderními přístroji, mimo jiné zde stojí dva nové konvektomaty za více než sto tisíc korun.

„Je to tady nové a moderní a pro nás mnohem jde o lepší prostředí než v kuchyňkách, ve kterých jsme vařili dříve,“ řekl včera jeden z žáků, kteří při slavnostním otevření názorně předváděli nové přístroje, Zdeněk Ernst. Ten spolu s dalšími spolužáky střídá výuku v cyklu sudý – lichý týden.

„Vždy jeden týden vaříme v kuchyních a další týden máme teorii,“ dodal učeň třetího ročníku. Během tohoto cyklu se podle zástupkyně ředitele Mrázové v nových prostorách vystřídá dvě stě žáků z oborů kuchař – číšník, stravovací a ubytovací služby, a také z oboru hotelnictví. Nová kuchyně tedy zahálet nebude.

Ke zřízení gastrocentra, které se nyní řadí mezi nejlépe vybavené v rámci všech škol v kraji Vysočina, bylo nutné vynaložit investici 5,3 milionu korun. Stavební úpravy započaly zhruba v polovině letošního června a během prázdnin se podařilo všechny práce včas dokončit.

„Náklady hradil kraj Vysočina, ale my jsme k akci využili jeden a půl milionu korun z našeho investičního fondu. Museli jsme sem nakoupit nové vybavení, prostory upravit tak, aby vyhovovaly hygienickým požadavkům, byla sem instalována vzduchotechnika i klimatizace, “ přiblížil alespoň částečně některé inovace ředitel školy Jiří Forman.

Miroslav Včela

9.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hasiče zaměstnaly nehody a padlé stromy

Ilustrační foto.

Přívaly dešťové vody v Chotěboři zkrotí retenční nádrž

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Jihlava – V sobotu krátce po desáté hodině už byla horní část Masarykova náměstí téměř zaplněná. Nejen rodiče a babičky čekali na své ratolesti, až se vynoří z jihlavského podzemí přímo u morového sloupu. Ale i celá řada dalších přihlížejících si i přes vysoké teploty našla chvilku, aby se podívala na letošní havířský průvod Jihlavou.

Blahodárné prameny dokážou vyléčit nemoci a jsou inspirací umělcům

Vysočina 23. června – Žíznivému doušek vody, unavenému odpočinutí, znavenému horkem chladivé osvěžení – to vše mohou nabídnout studánky, které k Vysočině neodmyslitelně patří. Některým z nich jsou přisuzovány magické a léčivé účinky, lidé je od nepaměti vyhledávali a chránili. A velké pozornosti se studánky těší dodnes.

Rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni. Nikdo netuší, co se mu mohlo stát

Havlíčkův Brod – V těchto dnech uplynul přesně rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni z Havlíčkova Brodu. Po osmatřicetiletém zkušeném cestovateli bylo vyhlášeno pátrání loni 22. června poté, co se nevrátil do vlasti z cesty po bulharských horách. Vrátit se měl 18. června. Jenže se tak nestalo a od té doby o něm příbuzní ani kamarádi nemají žádnou novou zprávu.

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Dukovany – V pátek 23. června nebyly na Vysočině na rozdíl od předcházejících dnů tropické teploty zaznamenány na žádné stanici, denní maxima zůstala pod hranicí 30 stupňů Celsia. Meteorology naopak zaujaly nárazy větru, který provázel bouřky přecházející regionem ze čtvrtka na pátek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies