VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sebevědomému vystupování na veřejnosti se lze naučit

Přibyslav, Dvorek – Jak sebevědomě komunikovat a vystupovat na veřejnosti.

24.9.2010
SDÍLEJ:

Ilustarční fotoFoto: Dana Dvořáková

To se mohou po tři dny učit účastníci kurzu, který pořádá občanské sdružení Kolonka ve Dvorku na Přibyslavsku počátkem měsíce října.

„Kurz otevírá možnosti, jak veřejně představit vlastní nebo převzatý text. Základem vzdělávacího přístupu je výchova k řeči a mluvnímu projevu. Jde o to, jak získat a udržet pozornost druhých, jak a co čerpat z navázané zpětné vazby s posluchači,“ vysvětlují pořadatelé Jan a Michaela Piskačovi.

Pořadatelé nabízejí konzultace těm, kteří se připravují na konkrétní veřejné vystoupení, jednání nebo prezentaci.

Kurz je prostorem, kde si účastníci mohou prakticky vyzkoušet ověřit a zdokonalit osobní řečové dovednosti, včetně dovednosti sebevědomě veřejně vystupovat a srozumitelně komunikovat, což je podle pořadatelů kurzu jedním ze základních nároků na vzdělanou osobnost.

Jak správně nakládat se slovem

„Zkušenost z kurzu má vést k vědomému nakládání se slovem, porozumění logice a struktuře textu, rozvíjení představivosti, ke kritickému uvažování nad texty vlastními i cizími, ale také ke svobodné hře s jazykem, pokud možno bez ostychu, trémy nebo křeče. To vše před druhými a s druhými,“ zdůrazňují pořadatelé.

Kurz nabízejí především pedagogům, ale také manažerům, úředníkům, politikům, novinářům, moderátorům, všem, kteří ve své profesi přicházejí běžně do bezprostředního kontaktu s veřejností, kteří veřejně vystupují, přednášejí, školí, obecně všem, kteří mají o tento typ vzdělávání zájem.

Diskuse v prázdném prostoru

Frekventanti se scházejí v prázdném prostoru a pracují pod vedením lektora s nejrůznějšími texty, v ideálním případě s texty vlastními.
Ty se nejprve společně čtou, jelikož je podstatná zpětná vazba posluchačů a schopnost ji vnímat. Následuje individuální práce lektora s jednotlivými účastníky tak, aby dostali text takzvaně do úst i do těla. Vše za přítomnosti a pozornosti všech frekventantů.

Kurz může být ukončen veřejnou prezentací. Občanské sdružení Kolonka existuje na Přibyslavsku už více než tři roky. Každoročně pořádá ve Dvorku i další kulturní a společenské akce.

Autor: Štěpánka Saadouni

24.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení