VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod: Dráhy opravují vstupní halu

Havlíčkův Brod – Ambiciózní projekt společnosti AŽD, která chtěla zastaralou nádražní halu v Havlíčkově Brodě proměnit v supermoderní komerční objekt, zhatila krize, přestavby se proto opětovně ujaly České dráhy.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Stránský

Dělníci právě v těchto dnech opanovali střed haly a cestující se musejí už několik dní smířit s tím, že jejich pobyt v hale doprovází nejen hluk, ale také zvýšená prašnost.

„Není to příjemné, ale co se dá dělat. O přestavbě haly se zatím jen mluvilo, teď se s ní konečně začalo. V hale se opravdu nedá být. Čekání na nástupišti není teď v zimě nic příjemného, proto se snažím chodit na nádraží těsně před odjezdem svého vlaku,“ poznamenal Jaroslav Konečný, který do Havlíčkova Brodu jezdí vlakem za prací každý den.

„Věříme, že cestující pochopí, že stavební práce se bez hluku a prachu prostě neobejdou. Pracovní čety se snaží oboje co nejvíce eliminovat,“ zareagovala mluvčí drah Kateřina Šubová. Podle jejích slov České dráhy dokončují práce, které společnost AŽD začala, ale nedokončila.

První miliony korun

„Opraven bude vstup do výpravní budovy, to znamená schody a střešní konzola, zmizí vnitřní vestavba haly, zaslepeno bude nevyužívané rameno podchodu a zmizí také přístavba výtahu u pošty,“ vyjmenovala některé stavební práce Šubová. V této souvislosti poznamenala, že novinkou bude rampa, která propojí halu s prostorem prvního a pátého nástupiště. „Díky tomu bude zajištěno bezbariérové spojení přednádraží a uvedených nástupišť,“ vysvětlila Šubová. Tyto úpravy přijdou České dráhy na dva miliony korun.

Finanční náklady další fáze rekonstrukce havlíčkobrodské nádražní haly budou několikanásobně vyšší. Jejich výše bude ale zřejmá až po vypracování finální projektové dokumentace. „Ani tu společnost AŽD zcela nedokončila. Oproti původnímu záměru bude upuštěno od komerčního využívání druhého podlaží a z důvodů úspor budou tyto nevyužívané prostory zakonzervovány. V přízemí dojde k dokončení úprav komerčních prostor v hale, k úpravě prostor pátého nástupiště a k výstavbě nových záchodů,“ pokračovala Šubová. K lepšímu se změní i vnější plášť dnes už řádně omšelé nádražní haly. Opravena bude její fasáda a dojde k výměně oken a dvěří ve všech užívaných prostorách.

Na moderní tvář budovy havlíčkobrodského vlakového nádraží si ale cestující ještě nějaký čas počkají. „Předpokládáme, že dokončení projektové dokumentace a vydání stavebního povolení druhé fáze rekonstrukce dojde v třetím čtvrtletí roku 2011,“ poznamenala Šubová.

Autor: Jaromír Kulhánek

2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Ilustrační foto.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Havlíčkobrodsko – Hradozámecké noci již tento víkend zpřístupní milovníkům historie známé památky v netradičním čase a netradičním způsobem. Noční prohlídky na Havlíčkobrodsku nabídne zámek ve Světlé nad Sázavou a mimořádně bude otevřen i kostel svatého Víta v zatopené obci Zahrádka, kde v minulosti působil farář Toufar.

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Havlíčkobrodsko – Voda zaplavila nově zrekonstruované fotbalové hřiště ve Světlé, poničila lávky v Březince a Mrzkovicích.

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení