VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investice v Brodě: Radnice vyšla opozici vstříc

Havlíčkův Brod - Město Havlíčkův Brod hodlá v letošním roce proinvestovat na tři sta milionů korun. V novodobé historii jde zcela jednoznačně o rekordní sumu.

6.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Opoziční zastupitelé proto požadují detailní informace o přípravě a financování jednotlivých investičních akcí. "Před námi je na padesát staveb. Je proto více než logické, že nás zajímá, jak jsou připravené," uvedl opoziční zastupitel Zdeněk Dobrý a připomněl, že radniční středopravá koalice prohlasovala rozpočet města na rok 2011 v zastupitelstvu díky převaze jednoho jediného hlasu. "Pochopitelně nás zajímají otázky související s projektovou přípravou investičních akcí, způsoby jejich financování, popřípadě i výkupem pozemků, budou-li nutné, a tak podobně. A hlavně, jestli vůbec je v silách samosprávy všechny naplánované investice v roce 2011 uskutečnit. Abychom je nemuseli přesouvat do dalších let," zdůraznil Dobrý. Současně vyzval zastupitelstvo, aby pověřilo radu města vypracováním tabulkového přehledu jednotlivých akcí. "Díky němu získáme přehled, v jakém stavu připravenosti investiční akce skutečně jsou," uzavřel Dobrý.

S uvedeným stanoviskem Zdeňka Dobrého se ztotožnila celá řada dalších opozičních zastupitelů. Například Zdeněk Kopecký prohlásil, že je chybou dávat do rozpočtu akce, které nejsou připravené. "Už při pracovním jednání zastupitelstva, před schvalováním rozpočtu na rok 2011, jsem řekl, že by zastupitelstvo mělo znát, v jaké fázi přípravy jsou projekty, otázky pozemkových záležitostí, stavebních povolení, výběrových řízení, popřípadě i dodavatelů. V prosinci jsme tyto podklady související s kapitálovými výdaji města nedostali," konstatoval Kopecký a Jiří Čáslavský v této souvislosti dodal, že zastupitelé by měli znát detaily o všech investičních akcích, které svou výší přesáhnou sumu půl milionu korun. "Musíme si totiž uvědomit, že to jsou právě menší a na první pohled jen jakoby málo významné kapitálové výdaje, které v souhrnu tvoří ty desítky a stovky milionů korun," upozornil Čáslavský.

Starosta města Jan Tecl výzvu opozičních zastupitelů akceptoval. "Informace, které kolegové ze zastupitelstva požadují, jsou důležité nejen pro ně samotné, ale také pro havlíčkobrodskou veřejnost," reagoval Tecl a podotkl, že zastupitelstvo schválilo usnesení, kterým pověřilo radu města, aby zastupitelům podala prostřednictvím přehledné tabulky, a to do 15. února, informaci o připravenosti investičních akcí pro rok 2011, jejichž rozpočet přesahuje pět set tisíc korun.

Místostarosta Ivan Kuželka také oznámil, že radnice chystá systém elektronických karet. "A právě na nich bude evidován aktuální stav připravenosti té které investiční akce. Zastupitelé budou moci do nich kdykoliv nahlédnout," řekl Kuželka a vysvětlil, že systém by radnice měla na webových stránkách města zprovoznit v průběhu letošního roku.

Rozpočet města Havlíčkova Brodu je pro rok 2011 koncipován jako deficitní. Saldo je kryto finančními rezervami s předcházejících let. Při koncipování své finanční strategie kalkuluje havlíčkobrodská samospráva i s příslušnými evropskými a národními dotačními tituly. Rozpočtové příjmy by měly dosáhnout výše 467 milionů korun, výdaje pak 599 milionů korun.

Nejvýznamnější investice Havlíčkova Brodu v roce 2011

- rekonstrukce někdejší ZŠ Rubešova: 36 milionů korun, revitalizace Cihlářského potoka: 35 milionů korun, rekonstrukce Jihlavské ulice: 25 milionů korun, revitalizace středu města: 10 milionů korun, výstavba kanalizace Novotnův Dvůr: 9 milionů korun, rekonstrukce tělocvičny ZŠ Štáflova: 7 650 tisíc korun, rekonstrukce místní komunikace Na Valech: 7 milionů korun, rekonstrukce Staré radnice: 5 milionů korun.

Autor: Jaromír Kulhánek

6.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Ilustrační foto

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Neznámý sprejer poničil vagon

Havlíčkův Brod - Policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod pátrají po neznámém pachateli.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Do Brodu míří Legiovlak, ukáže jak cestovali legionáři

Havlíčkův Brod – Legionářské muzeum na kolejích se vrací z dvouměsíční cesty na Slovensku, aby navštívilo také Vysočinu. Od 17. do 22. října zakotví i v Havlíčkově Brodě.

Ždírec a Lučice už mohou využívat mobilní rozhlas

Havlíčkobrodsko – Od návrhu k činům. Zvýšit informovanost občanů se rozhodlo město Ždírec nad Doubravou. Zavedlo moderní službu s názvem mobilní rozhlas. První informace o mobilním rozhlasu zveřejnilo město v létě, nyní mohou zájemci tuto službu začít využívat. Stejně tak začíná provoz mobilního rozhlasu v obci Lučice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení