VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investice v Brodě: Radnice vyšla opozici vstříc

Havlíčkův Brod - Město Havlíčkův Brod hodlá v letošním roce proinvestovat na tři sta milionů korun. V novodobé historii jde zcela jednoznačně o rekordní sumu.

6.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Opoziční zastupitelé proto požadují detailní informace o přípravě a financování jednotlivých investičních akcí. "Před námi je na padesát staveb. Je proto více než logické, že nás zajímá, jak jsou připravené," uvedl opoziční zastupitel Zdeněk Dobrý a připomněl, že radniční středopravá koalice prohlasovala rozpočet města na rok 2011 v zastupitelstvu díky převaze jednoho jediného hlasu. "Pochopitelně nás zajímají otázky související s projektovou přípravou investičních akcí, způsoby jejich financování, popřípadě i výkupem pozemků, budou-li nutné, a tak podobně. A hlavně, jestli vůbec je v silách samosprávy všechny naplánované investice v roce 2011 uskutečnit. Abychom je nemuseli přesouvat do dalších let," zdůraznil Dobrý. Současně vyzval zastupitelstvo, aby pověřilo radu města vypracováním tabulkového přehledu jednotlivých akcí. "Díky němu získáme přehled, v jakém stavu připravenosti investiční akce skutečně jsou," uzavřel Dobrý.

S uvedeným stanoviskem Zdeňka Dobrého se ztotožnila celá řada dalších opozičních zastupitelů. Například Zdeněk Kopecký prohlásil, že je chybou dávat do rozpočtu akce, které nejsou připravené. "Už při pracovním jednání zastupitelstva, před schvalováním rozpočtu na rok 2011, jsem řekl, že by zastupitelstvo mělo znát, v jaké fázi přípravy jsou projekty, otázky pozemkových záležitostí, stavebních povolení, výběrových řízení, popřípadě i dodavatelů. V prosinci jsme tyto podklady související s kapitálovými výdaji města nedostali," konstatoval Kopecký a Jiří Čáslavský v této souvislosti dodal, že zastupitelé by měli znát detaily o všech investičních akcích, které svou výší přesáhnou sumu půl milionu korun. "Musíme si totiž uvědomit, že to jsou právě menší a na první pohled jen jakoby málo významné kapitálové výdaje, které v souhrnu tvoří ty desítky a stovky milionů korun," upozornil Čáslavský.

Starosta města Jan Tecl výzvu opozičních zastupitelů akceptoval. "Informace, které kolegové ze zastupitelstva požadují, jsou důležité nejen pro ně samotné, ale také pro havlíčkobrodskou veřejnost," reagoval Tecl a podotkl, že zastupitelstvo schválilo usnesení, kterým pověřilo radu města, aby zastupitelům podala prostřednictvím přehledné tabulky, a to do 15. února, informaci o připravenosti investičních akcí pro rok 2011, jejichž rozpočet přesahuje pět set tisíc korun.

Místostarosta Ivan Kuželka také oznámil, že radnice chystá systém elektronických karet. "A právě na nich bude evidován aktuální stav připravenosti té které investiční akce. Zastupitelé budou moci do nich kdykoliv nahlédnout," řekl Kuželka a vysvětlil, že systém by radnice měla na webových stránkách města zprovoznit v průběhu letošního roku.

Rozpočet města Havlíčkova Brodu je pro rok 2011 koncipován jako deficitní. Saldo je kryto finančními rezervami s předcházejících let. Při koncipování své finanční strategie kalkuluje havlíčkobrodská samospráva i s příslušnými evropskými a národními dotačními tituly. Rozpočtové příjmy by měly dosáhnout výše 467 milionů korun, výdaje pak 599 milionů korun.

Nejvýznamnější investice Havlíčkova Brodu v roce 2011

- rekonstrukce někdejší ZŠ Rubešova: 36 milionů korun, revitalizace Cihlářského potoka: 35 milionů korun, rekonstrukce Jihlavské ulice: 25 milionů korun, revitalizace středu města: 10 milionů korun, výstavba kanalizace Novotnův Dvůr: 9 milionů korun, rekonstrukce tělocvičny ZŠ Štáflova: 7 650 tisíc korun, rekonstrukce místní komunikace Na Valech: 7 milionů korun, rekonstrukce Staré radnice: 5 milionů korun.

Autor: Jaromír Kulhánek

6.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení