VYBRAT REGION
Zavřít mapu

České dráhy se omluvily, že jejich kurýr dojel místo do Přibyslavi do Příbrami

Přibyslav - Jan Behro z oddělení řízení kvality osobní dopravy generálního ředitelství ČD reagoval na kuriózní pochybení, o němž nedávno informovaly všechny Deníky Vysočiny.

7.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ivo Havlík

Kurýrní zásilka, která byla podána v železniční stanici Český Těšín pro adresáta v Přibyslavi, doputovala - s překládkou na hlavním nádraží v Praze - do vzdálené Příbrami.

„Velmi nás mrzí, že došlo k této politováníhodné události. Bez ohledu na nekompromisní přístup při projednávání nedostatků nelze zcela zabránit osobnímu selhání jednotlivců. Přijměte naši omluvu,” omluvily se České dráhy.

Železnice přiznala, že obsluhující pokladní v Českém Těšíně zásilku skutečně odbavila do Příbrami místo do Přibyslavi, když nezaznamenala, že Přibyslav byla na konci loňského roku vyřazena ze systému stanic určených pro přepravu zásilek ČD Kurýr.

„Tím došlo k celé řadě nepříjemných komplikací. Se zaměstnankyní osobní pokladny byl proveden pohovor a bude jí odebrána nezaručená část měsíční mzdy v maximálně možné výši a na její další činnost bude zaměřena pozornost formou opakovaných namátkových kontrol přímým nadřízeným,” sdělil Jan Behro. Omluvu končí větou: „Byli bychom rádi, pokud Vás tato nepříjemná událost neodradí od dalšího využívání našich služeb.”

Toto přání je ovšem poněkud nepatřičné, když z nepochopitelných důvodu byla dobrá služba ČD Kurýr v Přibyslavi zrušena, ačkoli v tomto městě zastavují všechny rychlíky. Příjemce si pro svoji kurýrní zásilku musel až po dvanácti hodinách od telefonicky avizovaného doručení dojet do Žďáru nad Sázavou. Podle reklamačního řádu má právo žádat padesátikorunové odškodnění ze 180 uhrazených korun. Normální by snad bylo, že dráhy si za takový šlendrián zaplatit nenechají.

Ombudsman mlčí

Zklamaný zákazník oceňuje prošetření chyby, podivuje se však, proč mu na jeho dopis neodpověděl veřejnosti okázale představený první ombudsman cestujících a služeb Českých drah, bývalý ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

„Byla to již moje třetí zlá zkušenost s tímto jinak nejrychlejším způsobem přepravy zásilek. Jednu jsem však měl také dobrou a navíc úsměvnou. Chtěl jsem poslat fotografie v obálce na Masarykovo nádraží v Praze. Již nežijící přibyslavský výpravčí mě zarmoutil informací, že do této stanice lze doručit pouze živé květiny nebo živá zvířata. Ale hned poradil, ať to nebo ono na obálku napíšu, nikdo to prý kontrolovat nebude. A skutečně, obálka se lživou specifikací obsahu byla nejbližším vlakem na pražské vlakové nádraží dopravena, adresát si ji za necelé tři hodiny přímo na peroně vyzvedl,” přidal netuctový příběh ke kurýrní anabázi vytrvalý zákazník Českých drah.

Ivo Havlík

7.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K Hradozámecké noci se připojí i kostel sv. Víta v Zahrádce.

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Velká voda ukázala, co umí.
6

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení