VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrovolnické centrum přivítalo dvanáct nových členů

Chotěboř – Celkem dvanáct nových dobrovolníků přivítalo od nového roku ve svých řadách Dobrovolnické centrum Fokusu Vysočina.

12.7.2011
SDÍLEJ:

Michaela MiřátskáFoto: DENÍK/Štěpánka Saadouni

„Všichni se postupně zapojili do dobrovolnickýchprogramů. Celkově má naše dobrovolnické centrum 37 dobrovolníků a ti za první čtvrtletí letošního roku odpracovali celkem 888 dobrovolnických hodin,“ informuje koordinátorka Dobrovolnického centra Fokusu Veronika Štěpánková a připomíná že v únoru Dobrovolnické centrum předávalo ceny Křesadlo — ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

Fokus nominoval celkem sedm dobrovolníků. „V měsíci březnu se uskutečnila pravidelná supervize pro dobrovolníky pod vedením magistry Andrey Šeredové. Další supervizní setkání jsme uskutečnili koncem května,“ upřesňuje Štěpánová.Fokus chce svoje dobrovolníky za práci alespoň nějak odměnit, připravuje pro ně například poznávací výlety po okolí Havlíčkova Brodu a Chotěboře.

Přijdou i odejdou

„Naše centrum není nijak veliké, ale zase mohu říci, žeo to větší jsou srdce našich dobrovolníků, kterým bych za jejich práci ráda poděkovala,“ zdůrazňuje Štěpánková.

Dobrovolníci do Fokusu nejen přicházejí, ale také odcházejí. Jedním z takových dobrovolníků je například Michaela Miřátská.Slečna Michaela docházela od září loňského roku do května letošního roku do Fokusu Chotěboř — Denního stacionáře. „K dobrovolnictví jsem se rozhodla, protože jsem přerušila studium na sociální škole a čekala na vyřízení náležitostí k tomu, abych mohla jako dobrovolnice odcestovat do zahraničí,“ prozradila dobrovolnice, která svým klientům věnovala velký počet hodin, které mohla využít jen pro sebe. Čas čekání před cestou do zahraničí chtěla jednoznačně využít pro dobrovolnictví ve Fokusu.

Podle Štěpánkové si klienti Michaelu Miřátskou oblíbili pro její milou povahu a schopnost se vcítit do jejich problémů a přijali ji jako kamarádku, která jim vždy ochotně poradila.

Slečna Michaela docházela do stacionáře několikrát do týdne, o čemž svědčí i počet „odpracovaných“ dobrovolnických hodin. Klientům Fokusu věnovala celkem 535 hodin svého volného času. „Je to 535 hodin radosti, smíchu, podpory, prostě obrovského zpestření, které si klienti stacionáře určitě zaslouží a nedá se to ničím nahradit,“ říká na adresu Michaely Miřátské koordinátorka Dobrovolnického centra a připomíná, že případní zájemci, kteří se chtějí stát dobrovolníky, mají ve Fokusu dveře otevřené.

Co je supervize
Původní význam tohoto slova je kontrola postupů, organizace, systému práce. Supervize dává lidem možnost hovořit o své práci a o problémech, které s ní souvisejí. Má zabránit syndromu vyhoření. Supervizi provádí nezávislý odborník.
Zdroj: Asociace poradců a konzultantů vzdělávání ve zdravotnictví a sociálních službách APOKON

Autor: Štěpánka Saadouni

12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení