Po šesti vítězných zápasech se z obřího putovního poháru nakonec radoval havlíčkobrodský tým Občerstvovna u Ády, který měl v sestavě dvě velké hvězdy českého futsalu Michala a Petra Mareše.

Populární tým Áda ve vyrovnaném finále porazil světelské Muni 2:0 díky tomu, že si pro závěrečné utkání turnaje uchoval více fyzických sil. V duelu o třetí místo Centroennopeos udolal tým Boca Chotěboř těsně 1:0. Do turnaje naskočilo celkem devatenáct týmů, hrálo se nejprve ve čtyřech skupinách systémem každý s každým a vítězové postoupili přímo do čtvrtfinále. Družstva na druhých a třetích místech postoupila do osmifinále.

Účastníci se museli vyrovnat se ztíženými podmínkami, protože v současné době prochází zázemí světelského fotbalového stadionu rekonstrukcí. Nejstarším účastníkem turnaje byl stále aktivní fotbalista FK Bohemia Světlá n. S. Bohuslav Čížek (rok narození 1951), brankářem turnaje byl vyhlášen Lukáš Bašta z týmu Muni a cenu pro nejlepšího hráče si odnesl Tomáš Tůma z vítězného týmu.

Výsledky - semifinále: Áda Havlíčkův Brod – Centroennopeos 2:1, Muni Světlá n. S. – Boca Chotěboř 2:1, o 3. místo: Centroennopeos – Boca Chotěboř 1:0, finále: Áda Havlíčkův Brod – Muni Světlá n. S. 2:0.

Autor: Jiří Víšek