VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psí výkaly skončily až u soudu

Havlíčkův Brod – Důsledky požívání štědrých dávek alkoholu v kombinaci se sporem o odklízení psích výkalů řešil ve čtvrtek senát Okresního soudu v Havlíčkově Brodě.

15.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Michal Horák

Jednalo se přitom o justiční oříšek, ne-li přímo ořech.

V noci na začátku března loňského roku byl v brodské ulici V Rámech napaden a zbit Karel Klofáč, který se v silně podnapilém stavu vracel domů se svou manželkou. Zranění hlavy, která utrpěl, byla tak závažná, že upadl do bezvědomí. Musel být hospitalizován a jeho případ byl posouzen jako zvlášť těžké ublížení na zdraví.

Postižený a jeho žena označili jako pachatele útoku Jaroslava Neubauera. Napadený s tímto mužem vedl spory, protože neuklízel exkrementy po svých dvou psech.

O napadeného se zajímala policie

O nezodpovědného pejskaře se již před napadením zajímala městská policie, protože jeho psi se také volně potulovali po okolí. Právě rozhovor o psích neplechách se měl stát rozbuškou napadení.

Obžalovaný ale již dříve vypověděl, že v době útoku byl na neformální oslavě ve Světlé nad Sázavou. Včera soud vyslechl svědectví lidí, kteří se k dřívějšímu jednání nedostavili, zejména příbuzného obžalovaného, u kterého se oslava měla konat.

Poškozený a jeho manželka označili obžalovaného s jistotou. Svědectví kamarádů obžalovaného, kteří potvrzují jeho alibi, si vzájemně odporují a působí až extrémně naučeně. Považuji je proto za účelové,“ vyjádřil se k zamotanému případu státní zástupce.

Obhájce upozornil na to, že sám poškozený byl v natolik opilém stavu, že si na vlastní napadení nevzpomíná. Našel ho až náhodný kolemjdoucí. Jeho manželka pouze vypověděla, že potkali muže v černé bundě, který měl na hlavě kapucu a venčil psy.

Útočníkovi neviděla do tváře

Neviděla mu do tváře, ani ho nepoznala po hlase. Sama navíc před osudným setkáním požila alkoholické nápoje. Stejně jako její manžel ale tvrdí, že to byl právě obžalovaný. Obhájce také upozornil na skutečnost, že vlastní fyzický střet neměl žádné přímé svědky a že se udál na místě, které není osvětlené.

Soud tedy čekalo nelehké rozhodování. Senát obžalovanému za fyzické napadení nakonec vyměřil tříletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky. Vzhledem k intenzitě útoku mohlo podle mínění expertů dojít k mnohem závažnějším zraněním.

Odsouzený musí také uhradit téměř šestnáct tisíc korun zdravotní pojišťovně napadeného, které pokryjí náklady na jeho léčbu. „Že postižený a jeho manželka pili, neznamená, že nebude mít právo na soudní ochranu,“ uvedla ve zdůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Hana Doubková.

Zdůraznila, že svědectví, která měla potvrzovat světelské alibi obžalovaného, si navzájem odporovala a že v případě potřeby vznikaly historky, které měly potvrdit nevinu souzeného.

Uložený trest se pohybuje na dolní hranici trestní sazby. Obhájce obžalovaného na místě podal odvolání. Státní zástupce se práva na odvolání vzdal.

Zuzana Klementová, Jakub Janáček

15.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nevydíral jsem žalobce ani soudce, brání se bývalý voják

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
17

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Jihlava – Prezident Miloš Zeman začal svou třídenní návštěvu na Vysočině návštěvou krajského úřadu Kraje Vysočina. Zde se opět po roce setkal s krajskými zastupiteli a představiteli měst a obcí z celého kraje. Ti měli možnost se hlavy státu zeptat na to, co je zajímá, případně trápí.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Zlatý Havlíčkobrodský střevíček pro Štáflovku

Havlíčkův Brod – Svou choreografii Sluneční soustava v brodské sportovní hale předvedly dívky ze Školního sportovního klubu Základní školy Štáflova. Tato choreografie jim přinesla první místo i na celorepublikovém finále soutěže Česko se hýbe ve školách. A u poroty zvítězilo i tentokrát.

OBRAZEM: Šedé garáže krajského úřadu rozsvítili motýli ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Podzemní garáže Krajského úřadu Vysočiny teď mají neobvyklou atrakci. Místo fádních a neútulných šedých zdí zde návštěvníci narazí na působivou sbírku motýlů. Ty jsou dílem studentů třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou. Díky neonovému spreji motýli v temné chodbě doslova svítí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies