VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začal Týden sociálních služeb

Havlíčkobrodsko – Ústav sociální péče ve Věži, Domov pro seniory Ždírec nebo poradna Svazu neslyšících a nedoslýchavých se rozhodly v rámci Týdne sociálních služeb uspořádat Den otevřených dveří.

11.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Ústav sociální péče pro dospělé ve Věži na Havlíčkobrodsku otevře brány svého areálu veřejnosti v úterý od 10 hodin. Domov je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Kraj Vysočina.

Kapacita zařízení je 80 klientů, převážně střední generace, z 50 procent muži, z 50 procent ženy. Posláním je zajištění pobytové služby v domově se zvláštním režimem pro osoby s chronickým duševním onemocněním, jímž není možné zajistit pomoc v přirozeném sociálním prostředí. Rozsah a forma pomoci vychází z individuálně určených potřeb osob, při zachování lidské důstojnosti a snahy o sociální začlenění osob.

Domov podporuje klienta v získání vlastní identity, v zachování a rozvoji dovedností, které směřují k soběstačnosti osob. Vytváří klientům domácí prostředí, kde mohou klienti uplatňovat vlastní vůli a samostatně se rozhodovat.

„Poradna Svazu neslyšících a nedoslýchavých v Havlíčkově Brodě si Den otevřených dveří naplánovala na zítřek. Po celý den se mohou zájemci seznamovat s činností poradny a s nabídkou kompenzačních pomůcek pro sluchově postižené,“ informuje za vedení Svazu neslyšících Jiřina Kocmanová.

Domov důchodců Ždírec u Polné, který v současné době sídlí v Havlíčkově Brodě u nemocnice, neboť jeho původní prostory procházejí rekonstrukcí, zve na Den otevřených dveří ve čtvrtek 13. října od devíti hodin. Jeho posláním je podle ředitelky Martiny Matějkové poskytovat sociální služby seniorům převážně z Kraje Vysočina, kteří nemohou žít doma z důvodu snížené soběstačnosti. Usiluje o zachování jejich přirozených kontaktů a podporuje jejich stávající dovednosti v péči o sebe sama, nabízí pomoc při uplatňování jejich práv a zájmů, a umožňujeme důstojné završení života. Organizace poskytuje stravování, ubytování, ošetřovatelské služby a zprostředkování lékařské péče, poradenství.

Podporují kvalitu života

Oficiálně začal Týden sociálních služeb už v pondělí 10. října pod heslem „Podporujeme kvalitu života“. Jedná se v pořadí už o třetí ročník Týdne sociálních služeb ČR. Projekt vyhlášený Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) a Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) potrvá až do neděle a nabídne řadu aktivit, jejichž společným cílem je představit veřejnosti náročnou a zodpovědnou práci desetitisíců zaměstnanců sociálních služeb. Ti pomáhají řešit nepříznivou sociální situaci přibližně 700 000 uživatelů z řad seniorů, osob se zdravotním postižením či osob ohrožených sociálním vyloučením, a to formou, která zachovává lidskou důstojnost, ctí individuální potřeby a posiluje schopnost začleňování do společnosti v přirozeném sociálním prostředí.

V rámci týdne sociálních služeb již podruhé proběhne vyhlášení výsledků celostátní výtvarné soutěže „Šťastné stáří očima dětí“, na které se jako vyhlašovatelé kromě APSS ČR a MPSV podílejí také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Svaz měst a obcí ČR. Přes dvě stě subjektů poslalo do soutěže více než 1400 prací.

Autorům vítězných děl předají dnes ve třináct hodin v budově MPSV (Na Poříčním právu 1/376, Praha 2) ocenění ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, a také akademický malíř Kristian Kodet.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Lidé vyběhali Pavlovu novou učebnu. Za pár dní

Krajský úřad v Jihlavě
5

Plánuje se budova pro krajské úředníky. Za 400 milionů

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení