VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stát vyzval Jiskru k vrácení dotace

Havlíčkův Brod - Vedení tělovýchovné jednoty hledá řešení. Jedná s městem i právníky. Ve hře je 27 milionů korun.

27.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

V nepříjemné situaci se ocitla Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod. Finanční úřad ji před několika dny vyzval, aby vrátila poskytnutou dotaci, kterou před šesti lety získala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a navíc, aby zaplatila i penále. V souhrnu sedmadvacet milionů korun. A důvod? Porušení pravidel při zadávání veřejných zakázek.

„V roce 2004 jsme požádali Ministerstvo školství a mládeže ČR o dotaci ve výši třinácti a půl milionu korun. Za tyto peníze, společně s příspěvkem města Havlíčkův Brod a našimi vyčleněnými prostředky, jsme chtěli postavit softbalové hřiště, rekonstruovat kabiny fotbalového oddílu, modernizovat sociální zázemí oddílům házené a volejbalu a také opravit podlahu v sále, který využívají stolní tenisté. O rok později nám byla dotace skutečně přiznána a my přistoupili k realizaci uvedených záměrů. V roce 2006 došlo ke kolaudaci a předání zmíněných staveb do běžného užívání,“ řekl Pavel Mazánek, tajemník TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Ten dodal, že všechny uvedené akce vysoutěžil, a to jako jeden investiční celek, jeden z deseti přihlášených zájemců veřejné soutěže.

„Již v roce 2005 informoval Jiskru Úřad pro kontrolu hospodářské soutěže, že se dopustila administrativního pochybení ve výběrovém řízení zájemců. Konkrétně při snižování počtu postupujících zájemců,“ konstatoval předseda TJ Jiskra Havlíčkův Brod, Luděk Hlaváček. „Úřad nám současně vyměřil i pokutu, kterou jsme v předepsaném termínu zaplatili. Soutěž nezrušil a nikým nebyl zpochybněn ani její vítěz,“ pokračoval Hlaváček.

Oba představitelé TJ Jiskra Havlíčkův Brod prohlásili, že dotační peníze byly vynaloženy účelně a přesně v souladu dotace. „Objekty byly postaveny a slouží svému účelu. Administrativní pochybení nepopíráme, chci ale zdůraznit, že se ho v roce 2005 dopustili lidé, kteří se stejně jako my teď, věnovali práci v tělovýchovné jednotě dobrovolně. Žádný úmysl v tom nebyl,“ poznamenal Hlaváček.
O výměru finančního úřadu, který TJ Jiskra vyzval k vrácení dotace a k vyplacení penále, je informována i havlíčkobrodská radnice. Potvrdil to radní Libor Honzárek.

„Je obvyklé, že v prvním kroku chce stát vrátit celou dotaci včetně penále. To může dosáhnout výše celé dotace. Existují ale i opravné prostředky. A ty určitě lidé z TJ uplatní,“ zareagoval Honzárek.

„Příští úterý budeme o situaci jednat se starostou Havlíčkova Brodu Janem Teclem a dalšími představiteli města. V tuto chvíli vše analyzujeme a konzultujeme i s několika právníky. Chystáme se i k jednání na Českém svazu tělesné výchovy. Výsledkem by se mělo stát buď naše odvolání, nebo žádost o prominutí penále. Použít můžeme pouze jeden opravný prostředek řekl Hlaváček. Ten výsledek předjímat nechce. „Věřím, že se nakonec vše vysvětlí a situace nebude zdaleka tak dramatická, jak se v tuto chvíli jeví,“ uzavřel Hlaváček.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod sdružuje v současné době šestnáct oddílů a v nich osmnáct set sportovců. Patří mezi ně například i extraligoví softbalisté, nebo ligoví házenkáři.

Autor: Jaromír Kulhánek

27.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Areál letního parketu v Dobrohostově u Lípy obsadily regionální i přespolní kapely. Uskutečnil se zde 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Na snímku jihlavská kapela KARAKUM.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

Havlíčkobrodsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení