VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelé nastoupí už v lednu

Jihlava, Havlíčkův Brod - O obsazení ředitelských postů nemocnice a gymnázia v Havlíčkově Brodě rozhodli v úterý radní Kraje Vysočina.

7.12.2011
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodské gymnázium.Foto: DENÍK/archiv

Nemocnici povede David Rezničenko, gymnázium Hynek Bouchal. „Oba noví ředitelé se svých funkcí ujmou 1. ledna 2012,” sdělila mluvčí Kraje Vysočina, Jitka Svatošová. Ta dodala, že o post ředitele nemocnice usilovalo ve výběrovém řízení deset uchazečů. Zájem o vedení prestižní střední školy projevili tři zájemci.

„V současném neklidném ekonomickém období a v prostředí změn ve zdravotnictví očekává krajská samospráva od nového ředitele Nemocnice Havlíčkův Brod udržení stabilní situace, posílení přístupu zdravotníků k pacientům a aktivní spolupráci v rámci nemocnice i celého kraje,” uvedl ke jmenování Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Rezničenko vystřídá ve funkci ředitele Víta Kaňkovského. Ten nemocnici vedl od prosince 2006 a post opouští na základě vlastní žádosti. „Jako nutné vidím posílení role středního managementu nemocnice, jak primářů oddělení, tak vrchních sester. Současná ekonomická situace je složitá. Je třeba motivovat management k výrazně aktivnější roli při organizaci práce v jednotlivých provozech a efektivnímu využití personálu,” řekl Rezničenko.

Stabilita prioritou

„Jmenování nového ředitele je motivováno snahou vybrat osobnost, která bude schopna uklidnit a stabilizovat atmosféru mezi studenty i pedagogy a zároveň intenzivně komunikovat a plnit zadané úkoly zřizovatelem,” komentovala jmenování nového ředitele brodského gymnázia radní Marie Kružíková.

Ta současně poznamenala, že výhodou i nevýhodou nového ředitele je velice dobrá znalost místních podmínek. Bouchal vystřídá v ředitelském křesle Milana Nováka, který školu vedl od roku 2006 a opustil ji koncem loňského školního roku. Bouchal byl do funkce ředitele jmenován na dobu dvou let.

„Hynek Bouchal se podle svých slov po nástupu do funkce chce zaměřit na čtyři základní oblasti. Na zefektivnění vedení a řízení školy, na studenta a jeho osobnost, kterou je nutné vést k samostatnosti, kritičnosti a zodpovědnosti, na pedagogy, kteří mají být průvodci studenta za vzděláním. Nemalým úkolem je i posílení povědomí široké veřejnosti o činnosti školy,” konstatovala krajská mluvčí Svatošová.

Nový ředitel havlíčkobrodského gymnázia Deníku dále sdělil, že se nechystá k žádným razantním krokům. „Chci, aby gymnázium hlavně dobře pracovalo. Abychom všichni navázali na vše dobré, co se tady v minulosti povedlo,” řekl Bouchal.

David Rezničenko
Vystudoval obor ošetřovatelství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a později i na Vysoké škole zdravotnictva a sociálnej práce sv. Alžběty v Bratislavě. Do havlíčkobrodské nemocnice nastoupil už v roce 1995 na pozici všeobecné sestry. V roce 2007 se po pěti letech práce v soukromém sektoru do nemocnice vrátil a do současné doby zde pracuje jako náměstek ředitele pro ošetřovatelskou péči.
Hynek Bouchal
Od roku 2001 je kmenovým zaměstnancem havlíčkobrodského gymnázia, kde vyučuje český jazyk a literaturu a základy společenských věd. V současné době zastává i funkci starosty obce Služátky. V roce 2008 získal studentské ocenění oblíbenosti „Zlatý Ámos Vysočiny”. Hynek Bouchal vystudoval gymnázium v Havlíčkově Brodě a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Autor: Jaromír Kulhánek

7.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení