VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej pozemků v průmyslové zóně šetří policie

Ledeč nad Sázavou - Starosta města Petr Vaněk podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

8.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

Trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestných činů zneužívání pravomoci veřejného činitele, poškozování cizích práv a podvodu podal 25. listopadu na okresní státní zastupitelství v Havlíčkově Brodě starosta města Ledeč nad Sázavou, Petr Vaněk.

Ten popsal, co trestnímu oznámení předcházelo.
„Společnost Evos-hydro z Ledče nad Sázavou vybudovala na pozemcích města přístupovou komunikaci do takzvané průmyslové zóny. Říkám takzvané, protože tam jsou nyní dvě fotovoltaické elektrárny a nic jiného tam už nebude, protože kvůli panelům by tam žádný prašný provoz nemohl být umístěn. Pracovní místa nula, ta zóna je prakticky mrtvá. Společnost Evos-hydro již asi rok usiluje o to, aby si tu přístupovou komunikaci město odkoupilo, a to za částku 3,4 milionu korun. Na základě toho jsem začal pátrat, co se dříve kolem prodeje pozemků v průmyslové zóně všechno dělo,” popsal začátek kauzy starosta Vaněk.

V květnu roku 2008 si Evos-Hydro podala žádost o koupi pozemků v průmyslové zóně. V červnu 2008 rada města schválila záměr prodeje.

Prodej po roce
Samotný prodej projednávalo zastupitelstvo až v září roku 2009. V podkladech k zasedání byli uvedeni čtyři zájemci o koupi pozemků, Evos-Hydro však na seznamu nebylo. Jeden ze zájemců ještě před konáním zastupitelstva ze svého záměru upustil. V Ledečských novinách z října 2009 bylo zveřejněno usnesení ze zasedání zářijového zastupitelstva, kde bylo uvedeno, že pozemky se prodávají třem zájemcům, firma Evos-Hydro mezi nimi nebyla. Ovšem v originále usnesení je již uvedeno schválení prodeje části pozemku kromě třem dříve uvedeným zájemcům také společnosti Evos-Hydro.

Jiná barva papíru
Tento originál je vyhotoven na čtyřech stranách formátu A4, které nebyly sešité a podpis ověřovatele zápisu je až na poslední stránce. Přičemž strana, kde je společnost Evos-Hydro uvedena, má viditelně jiný odstín barvy papíru než zbylé tři stránky.

„Já se domnívám, že se na firmu Evos-Hydro prostě zapomnělo, protože Evosu byl pozemek prodán za standardních podmínek a za stejnou cenu jako třem ostatním zájemcům. Bývalý starosta Vrba, než by svolal nové zastupitelstvo, které by dodatečně odhlasovalo prodej také firmě Evos-Hydro, zřejmě udělal to nejhorší, co mohl udělat, protože kupní smlouva je tím pádem neplatná, následné prodeje jsou také neplatné, je kolem toho zbytečný rozruch, nicméně zákon byl jednoznačně brutálně porušen,” řekl Petr Vaněk. „Mně vůbec nejde o to, aby policie popotahovala Stanislava Vrbu, chtěl jsem, aby policie prošetřila, kdo je vlastníkem předmětných pozemků. Městu totiž zbylo asi půl hektaru, které chce odprodat,” řekl Vaněk.

Bývalý ledečský starosta, Stanislav Vrba, jakékoli obvinění odmítá. „Do té doby, než budu orgány činnými v trestním řízení požádán o vysvětlení, tak se k tomu blíže nebudu vyjadřovat. Dnes je bohužel móda podávat hned trestní oznámení, kdyby někdo zvedl telefon a zeptal se, tak já bych celou záležitost vysvětlil,“ řekl Vrba. Kontaktovali jsme také ředitele společnosti Evos-Hydro, Jaroslava Šemíka. „O žádném trestním oznámení nevím, a proto to nyní nebudu v žádném případě komentovat,” uzavřel Jaroslav Šemík.

Autor: Petr Stránský

8.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení