VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrátil: realitní kancelář mi neoprávněně zadržuje peníze

Havlíčkův Brod - Realitní kancelář Realty Center Limited – organizační složka Praha, družstevní byty v Přibyslavi a Havlíčkově Brodě a dosud nevypořádané peníze v řádu jednoho sta tisíc korun.

22.12.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Právě tyto skutečnosti hrají prim v neveselém příběhu Josefa Navrátila, seniora z Havlíčkova Brodu. „V televizi jsem jednou viděl reportáž o podvodech, které u nás jakási realitní kancelář páchala na seniorech při prodejích nemovitostí. Netušil jsem, že podobné události potkají i mě. A přitom nešlo o nic složitého: bezhotovostně prodat byt a zároveň koupit jiný prostřednictvím realitní kanceláře a advokáta,“ povzdechl si Navrátil.

Toho letos v dubnu zplnomocnil jeho vnuk k prodeji družstevního bytu v Přibyslavi a současně ke koupi jiného družstevního bytu v Havlíčkově Brodě. Zprostředkovatelem prvně uvedené transakce se stal makléř realitní kanceláře Realty Center Limited.

„Makléř zájemce o můj byt v Přibyslavi, chtěl jsem za něj jeden milion a dvě stě tisíc korun, skutečně našel. Kupující Martin Škacha složil tomuto makléři dvě stě tisíc korun jako blokovací zálohu a pak jsme prostřednictvím advokáta Zdeňka Ptáčka sepsali příslušnou smlouvu o převodu členských práv. Kupující pak složil zbývající jeden milion korun do Ptáčkovy advokátní úschovy,“ uvedl Navrátil.

Realitní kancelář Realty Center Limited posléze zprostředkovala i druhou transakci. V ní už Josef Navrátil vystupoval jako kupující a projevil zájem o družstevní byt v Havlíčkově Brodě za jeden milion a sto padesát tisíc korun.

Kámen úrazu

„Prostřednictvím uvedené realitní kanceláře jsem s prodávajícím Tomášem Chalupou uzavřel smlouvu a složil realitní kanceláři třicet tisíc korun jako blokovací zálohu. Advokát Ptáček pak Chalupovi s mírným zpožděním odeslal jeden milion korun, který u něho byl, jak jsem už uvedl výše, v úschově,“ pokračoval Navrátil s tím, že doposud bylo vše v pořádku. „Kámen úrazu ale nastal při vypořádání dvou set tisícové blokovací zálohy, která byla při koupi přibyslavského bytu složena Martinem Škachou do rukou makléře a posléze realitní kanceláři,“ konstatoval Navrátil. Tato blokovací záloha měla být rozdělena následovně: 120 tisíc korun měla realitní kancelář poslat Tomáši Chalupovi jako doplatek ceny za byt v Havlíčkově Brodě.

Čtyřicet tisíc korun si měla ponechat jako provizi a zbývajících 40 tisíc korun měl od ní vyinkasovat Josef Navrátil. Realitní kancelář se však k tomu po dlouhé týdny i přes četné urgence a dotazy ze strany Josefa Navrátila neměla.

Do hry tak znovu vstoupil advokát Ptáček. Ten v zájmu urychlení celé kauzy připravil dodatek ke smlouvě, kterou Josef Navrátil opět uzavřel s Tomášem Chalupou.

„Podle tohoto dodatku jsem se měl s Tomášem Chalupou vypořádat sám, což znamená, že jsem mu měl vyplatit doplatek ve výši 120 tisíc korun místo realitní kanceláře. Advokát o dodatku realitní kancelář Realty Center Limited určitě vyrozuměl. A z toho jasně plyne, že realitní kancelář mi měla vyplatit těchto 120 tisíc korun a ještě 40 tisíc korun, jak to bylo uvedeno při dohodnutém dělení blokační zálohy. Já jsem ale od realitní kanceláře dostal jen těch 40 tisíc korun a na 120 tisíc korun marně čekám. A spolu se mnou vlastně i Tomáš Chalupa, kterého už přešla trpělivost a peníze teď, po dlouhých měsících, požaduje po mě,“ zlobil se Navrátil.

A opět připomněl četné urgence, e-maily a telefonáty, které si s realitní kanceláří Realty Center Limited, vyměňoval. Marně. „Vedoucí realitní kanceláře, Jana Jirková ze Studánky na Tachovsku, mě dlouhé týdny a měsíce odbývá sliby, výmluvami, popřípadě mi nebere telefon a tak podobně,“ dodal Navrátil.

Trpělivost ale přešla i vnuka Josefa Navrátila. V listopadu podal na Janu Jirkovou trestní oznámení. Domnívá se, že se dopustila trestného činu zpronevěry, případně podvodu.

Deník vyzval k reakci i ředitelku realitní kanceláře Realty Center Limited Janu Jirkovou. A to telefonicky i prostřednictvím elektronické pošty. Poskytl jí dokonce i kompletní vyjádření Josefa Navrátila a požádal ji, aby se k němu vyjádřila. Jirková zareagovala e-mailem. Mimo jiné v něm uvedla: "Vyjádření vám rádi poskytneme, ale abychom vše správně zdůvodnili a nepoškodili naše klienty, je nutné doložit všechnu dokumentaci. Z důvodů nastávajících svátků a dovolených nejsme schopni vám vše doložit dříve než 5. 1. 2012.”

Autor: Jaromír Kulhánek

22.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení