VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Horní Krupá má vlastní internetovou televizi

Horní Krupá – Originální projekt internetové televize, TV Krupá, spustil před několika dny kazatel sboru Církve bratrské v Horní Krupé na Havlíčkobrodsku, Roman Neumann.

29.12.2011
SDÍLEJ:

Roman NeumannFoto: Archiv

Jak autor prozradil, není to jeho první projekt. „Vysílání internetové televize TV Krupá předcházel Legoprojekt. „Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček dětem přibližujeme některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se děti učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, vždyť stavíme společné město! Děti mohou stavět stavby podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Dětem mohou pomoci při stavbě také instruktoři.

Povolení netřeba

Zatím co Legoprojekt je záležitost celorepubliková, TV Krupá je „počin“ čistě regionální. „Vysílání TV Krupá mapuje nejdůležitější události v obci a okolí prostřednictvím videozáznamu. V současné době mohou diváci sledovat veškeré události z období svátků, například keramický betlém nebo vánoční slavnosti v Horní Krupé. Po Vánocích se TV Krupá zaměří na události v obci a na různé aktivity sboru církve bratrské,“ doplnil Neumann.

Výhodou regionální internetové televize podle Neumanna je především to, že k zahájení vysílání není třeba žádných zvláštních povolení nebo dokonce uzavírání smluv s různými distributory a producenty a žádné poplatky. Podmínkou je, aby programy byly čistě regionální aby se provozovatel nedostal do rozporu s autorskými právy. Spustit ji může každý, kdo má potřebné technické znalosti a sledovat vysílání může kdokoliv, kdo má doma k dispozici počítač. Stačí kliknout na: www.cb.cz/horni.krupa/tvkrupa.

„TV Krupá si klade za cíl nejen informovat o událostech, které se v Horní Krupé a okolí dějí, ale i přinášet inspirativní podívání. Jedná se o internetovou televizi a již nyní je pro vysílání připraveno více než čtyři hodiny videí. Součástí projektu je i snaha zapojit občany, kteří natočili video týkající se dění v Horní Krupé a chtěli by jej pro ostatní v TV Krupá uveřejnit,“ doplnil Neumann a nabídl zájemcům několik pokynů, jak mohou diváci TV Krupá sledovat.

„Velikost obrazovky TV Krupá si můžete upravit, jak vám vyhovuje. TV Krupá je vždy závislá na velikosti okna internetového prohlížeče, například Internet Explorer či Firefox. Když okno prohlížeče zmenšíte, automaticky se zmenší i velikost přehrávaného televizního obsahu,“ vysvětlil Neumann.

Zapojit se může každý

Jak bude regionální TV Krupá dlouho vysílat, záleží podle Neumanna také hodně na aktivitě samotných diváků. „Je to čistě autorský projekt, ale já sám s ohledem na moji vytíženost v církvi sotva zvládnu vysílání zaplnit sám. Proto další spolupracovníky jen uvítám,“ zdůraznil Neumann.

Jakou sledovanost internetová televize má, zatím autor nezkoumal. „Nemám k tomu potřebné technické zařízení, které by zkoumalo sledovanost a kupovat je nehodlám. Je to zbytečně drahé a přiznám se, že to považuji za zbytečnost. Stačí mi pozitivní ohlasy z řad diváků,“ konstatoval Neumann.

Autor: Štěpánka Saadouni

29.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení