VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vandalové v Chotěboři řádí na staveništi silničního průtahu

Chotěboř - Opilec kácel oplocení v ulici Krále Jana, strážníci mu uložili pokutu. Nájezdům vandalů nyní čelí pravidelně staveniště silničního průtahu centrem Chotěboře.

24.6.2012
SDÍLEJ:

POZOR STAVENIŠTĚ. Na to vandalové v Chotěboři ohled neberou.hFoto: Foto:Deník/Štěpánka Saadouni

Stejně tak nyní stoupá počet nočních výtržností spojených s alkoholem. „Stále častěji se stává, že oplocení kolem stavby někdo v noci povalí. Ti vandalové, kteří rádi kácejí i přenosné dopravní značky, se pohybují po staveništi. Vůbec jim nevadí, že poškozují naši práci a navíc ohrožují svou bezpečnost," stěžují si dělníci na stavbě silničního průtahu městem.

Obyvatelé domů kolem centra města a na sídlišti na Chmelnici zase upozorňují na častý rámus a řev, kterým o sobě dávají pravidelně vědět partičky opilců vracejících se z nočních barů ve městě.

Podle ředitele městské policie Jiřího Novotného je vandalismus ve městě skutečně problém. „Výtržností a vandalismu lidí pod vlivem alkoholu výrazně přibývá se stoupající teplotou, hlavně o víkendových nocích z pátku na sobotu. Děje se tak v poslední době téměř každý víkend," popsal Novotný.

Nejčastěji si podle něj výtržníci berou na mušku oplocení kolem stavby průtahu. „Proto jsme se rozhodli výrazně posílit kamerový systém," konstatuje ředitel Novotný.

Zkoušet svoji sílu na poškozování stavenišť a ničení práce druhých, se zřejmě stalo pochybnou módou. To samé, co zažívají stavební dělníci v Chotěboři, se děje i na rekonstrukci mostu přes řeku Sázavu v Havlíčkově Brodě.

Hlídat most v centru Hav᠆líčkova Brodu, který prochází celkovou opravou, je v současné době jedno z nejrizikovějších zaměstnání na Vysočině Sedmačtyřicetiletý Miroslav Jiránek z Brandýsa nad Labem to přirovnává k válečné misi.

„Už jsem hlídal objekty na různých místech republiky, ale to, co se děje tady, jsem ještě nikde nezažil," komentoval bez rozpaků hlídač Jiránek. Nejhorší jsou podle něj pátky a soboty, kdy se na most zaměřují většinou opilí a agresivní vandalové. Na rozebraný most je přitom přísný zákaz vstupu.

Město Chotěboř na stavbě průtahu žádného zvláštního hlídače nemá. Tento úkol zajišťuje městská policie.

„V poslední době se nám podařilo odhalit tři případy. Vesměs se jednalo o mladé nezaměstnané lidi  pod vlivem alkoholu. „Město Chotěboř na stavbě průtahu žádného zvláštního hlídače nemá. Tento úkol zajišťuje městská policie. Případy jsme vyřešili blokovou pokutou, jednoho výtržníka jsme předali Policii České republiky," popisuje situaci ředitel Novotný.

Zvýší se počet kamer

Problém s výtržníky a alkoholiky, jejichž počet v letním období výrazně stoupá, chce město Chotěboř řešit zvýšením počtu kamer, které by měly ohlídat pořádek hlavně v problémových lokalitách. Ve městě Chotěboř je provozován městský kamerový dohlížecí systém. Zákonné oprávnění k pořizování záznamů z míst veřejně přístupných má městská policie. Jedná se o následující ulice a jejich okolí, Náměstí T. G. Masaryka, Na Chmelnici, Severní, Březová, Dlouhá, Krále Jana, 5.května, nádražní budova," informuje městský úřad.

K těmto stávajícím kamerám by mělo přibýt ještě pět dalších. „Rozšíření kamerových bodů v problémových lokalitách jsme rozvrhli do dvou etap. V první etapě, což bude letos, přibudou dvě kamery, ve druhé etapě, příští rok pak tři kamery," informuje ředitel Novotný. Na pořízení kamer přispěl Kraj Vysočina dotací 210 tisíc korun, dalších 260 tisíc jsou dotace z Ministerstva vnitra, zbývající finance investuje město Chotěboř.

Autor: Štěpánka Saadouni

24.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení