VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod: Oprava mostu v Humpolecké ulici již byla zahájena

Havlíčkův Brod – Oprava silničního mostu v havlíčkobrodské Humpolecké ulici, po které vede frekventovaná výpadovka ve směru na Humpolec a dálnici D1 a pod níž současně vede i železniční koridor Brno - Praha, již byla zahájena.

16.3.2015
SDÍLEJ:

Nové nosné patky pod mostem v Humpolecké ulici.Foto: Jaroslav Švanda

Investor, Ředitelství silnic a dálnic Jihlava (ŘSDJ), ji právě v těchto dnech odstartoval přípravnými pracemi. Deníku to potvrdila to ředitelka ŘSDJ, Marie Tesařová.

„Opravu mostu, která přijde na třicet osm a půl milionu korun, připravujeme již od roku 2011, a to na základě závěrů hlavní technické prohlídky mostu.Vyplynulo z nich, že stavební stav spodní i nosné konstrukce mostu je špatný," uvedla Tesařová. Ta dodala, že následně byl proveden detailní diagnostický průzkum, na základě kterého bylo rozhodnuto o způsobu a rozsahu opravy mostu. Podle Tesařové by celá stavba měla být ukončena k datu 31. října letošního roku.

V Havlíčkově Brodě se v souvislosti s opravou mostu v Humpolecké ulici, a to především mezi řidiči, vede diskuse o objízdných trasách.

Provizorní přemostění

„Objízdné trasy budou potřeba pouze v omezeném rozsahu a jen po dobu nezbytně nutnou při montáži mostního provizoria," vysvětlila Tesařová.

Předběžně navržená objízdná trasa je vedena z Humpolce na Rozkoš a dále na Herálec, Úsobí, Štoky a Havlíčkův Brod s tím, že řidiči vozidel do hmotnosti tři a půl tuny mohou využít i lokální trasy mezi Havlíčkovým Brodem, Svatým Křížem, Květinovem a Humpolcem, nebo Havlíčkovým Brodem, Svatým Křížem, Lípou a Šmolovy.

„Toto vedení objízdných tras je ale třeba chápat jako přeběžný návrh, konkrétní trasy budou stanoveny podle aktuální situace na komunikacích," upozornila Tesařová.

Ta se vyjádřila i problematice případných výluk na železnici. „Výluky musí být dlouhodobě naplánovány a v současné době je jejich harmonogram projednán až na konkrétní termíny v průběhu tří měsíců. Další termíny budou upřesněny podle aktuálního postupu prací. Podle jejich charakteru může být výluka úplná, nebo částečná za provozu na jedné koleji. Podotýkám, že režim železniční dopravy v průběhu opravy mostu je zcela v kompetenci Českých drah," zdůraznila Tesařová.

Rekonstrukce mostu v Humpolecké ulici ale nebude zdaleka jedinou významnou dopravní stavbou, která bude letos na Havlíčkobrodsku uskutečněna. Kraj Vysočina připravuje rekonstrukci, popřípadě i rozšíření komunikací mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem a také mezi Okrouhlicí a Babicemi. V Okrouhlici by měl navíc zahájit i opravu mostu přes řeku Sázavu.

„Obě zmíněné akce v Okrouhlici v současné době soutěžíme a součástí soutěže a úkolem budoucího dodavatele bude i stanovení a vyřízení objízdných tras. Vzhledem k tomu, e ještě není znám dodavatel, nejsou tato řízení zahájena. Je to předmětem budoucích jednání," uvedla mluvčí hejtmanství, Jitka Svatošová.

Ta v souvislosti se stanovením objízdných tras při rekonstrukci silnice mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem dodala, že konkrétní jednání byla vedena na sklonku minulého týdne. „Na základě nich budou později stanoveny i objízdné trasy," konstatovala Svatošová.

Autor: Jaromír Kulhánek, Filip Brož

16.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení