VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

15.5.2017

Za léta péče o památku ledečský hrad získal Zlatou jeřabinu

Ledeč nad Sázavou – Zlatou jeřabinu, cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2016, získal hrad v Ledči nad Sázavou. V uplynulém roce se na hradě podařilo uskutečnit projekt záchrany historických omítek západního průčelí hradu a obnovu slunečních hodin.

EXKLUZIVNĚ
14.5.2017

Až bude Kajínek na svobodě, tak lidem zevšední, říká režisér Petr Jákl

Před sedmi lety natočil režisér Petr Jákl film, ve kterém volně zobrazil osudy doživotního vězně Jiřího Kajínka. Film točil hlavně jako obraz devadesátých let, kdy bylo v Česku těžké odlišit policistu od zločince a zločince od podnikatele. Policie už podle režiséra prošla ozdravným procesem. Na některé temné kouty minulosti si však dodnes neumíme posvítit. A tak se je prezident Miloš Zeman rozhodl vymést - tak nějak po svém.

14.5.2017

Základní umělecká škola Chotěboř chystá open air akci

Chotěboř – ZUŠ Open – to je celostátní akce nadaných dětí, které působí pod základními uměleckými školami po celé republice. Své umění a dovednosti předvedou na otevřeném festivalu pro širokou veřejnost, do něhož se zapojila i Základní umělecká škola Chotěboř.

14.5.2017

Myslivci chtějí změnit negativní pověst. Nejsme jenom lovci, říkají

Havlíčkův Brod – Kdo má blízko k přírodě a myslivosti, určitě si nenechá ujít chovatelskou přehlídku trofejí, která je v těchto dnech umístěna v sále brodské Staré radnice.

AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Ve Štokách se sešli umělci s motorovou pilou

Štoky – V rekreačním středisku Pod dubovou skálou se o víkendu tvořilo, až létaly třísky. Neuvěřitelné výtvory, které dokáže z kusu dřeva vzkřísit motorová pila předvedli umělci v dřevořezbě. Největší setkání řezbářů s motorovou pilou v České republice se tu konalo již po druhé.

13.5.2017

Velká chovatelská přehlídka trofejí začíná už v sobotu

Havlíčkův Brod - Velká chovatelská přehlídka trofejí zvěře, ulovené v roce 2016 v honitbách okresu Havlíčkův Brod, začíná již v sobotu 13. května v 9 hodin slavnostním koncertem Trubačů z Liščího vršku.

13.5.2017

Na Lipnici se rodí nová obří váza

Lipnice nad Sázavou - Na průčelní atice zámku v Novém Městě na Moravě, kulturní památce České republiky a sídle Horácké galerie, bude stát nová obří kamenná váza.

13.5.2017

Práci v kraji hledá nejméně lidí za posledních dvacet let

Jihlava – Nepracují pouze ti, kteří dělat nechtějí. I tak by se dala vyložit nejnovější čísla nezaměstnanosti za měsíc duben, která v tomto týdnu zveřejnil Úřad práce (ÚP) České republiky.

12.5.2017

Student brodského gymnázia bude Česko reprezentovat v Indonésii

Havlíčkův Brod – Mezi světovou elitu v řešení fyzikálních úloh se může počítat i Matěj Mezera z Gymnázia Havlíčkův Brod. Student čtvrtého ročníku zazářil v prestižní fyzikální olympiádě, kde změřil síly s dalšími 47 nejtalentovanějšími studenty z celé republiky.

12.5.2017

Opravy uzavřou silnici Prokopa Holého

Havlíčkův Brod – Komunikace v ulici Prokopa Holého projde rekonstrukcí.

11.5.2017

Borovou čeká v pátek spanilá jízda veteránů

Havlíčkova Borová – Neobyčejná zážitek čeká milovníky historických vozidel v Havlíčkově Borové.

11.5.2017

Chotěboř rozdá v červnu Ceny města osobnostem v oblasti kultury a sportu

Chotěboř – V rámci tradičních oslav Dnů města předá i letos město Chotěboř Ceny města za rok 2016 osobnostem, které se výrazně zasloužily o dobré jméno Chotěboře v oblasti školství, sportu nebo společenských aktivit.

11.5.2017

Divadlo na Ostrově čekají změny, zkulturnění interiéru i lepší služby

Havlíčkův Brod – Majitelem divadelního a promítacího sálu na Ostrově je od podzimu Město Havlíčkův Brod. Kulturní svatostánek díky tomu čekají podstatné změny. Tou první je změna názvu na Městské divadlo a kino Havlíčkův Brod.

11.5.2017

Uran znovu na scéně, u Brzkova bijí na poplach

Havlíčkobrodsko – Regiony, na jejichž území se nachází byť jen stopa uranové rudy, by se měly začít bát. Těžařské firmy zde mohou podnikat kroky směřující k budoucí těžbě s vyloučením místních samospráv i majitelů nemovitostí. Umožňuje to nový návrh surovinové politiky, který postoupilo do vlády Ministertsvo průmyslu a obchodu.

10.5.2017

Do evropské literatury se začtou v pekle, doupěti i kavárně

Pelhřimovsko, Havlíčkův Brod – Do řádků současné evropské literatury se lidé zaposlouchají v pelhřimovském pekle, humpoleckém Doupěti nebo v havlíčkobrodské kavárně Vysočina. Předčítat jim budou známé tváře.

10.5.2017

OBRAZEM: Školáci z Golčova Jeníkova se představí na veletrhu Fortel

Golčův Jeníkov – Veletrh firem a práce s názvem FORTEL 2017 v Třebíči je největší prezentací firem, výrobků, služeb a pracovních příležitostí v regionu. Dvoudenní veletrh je setkáním zaměstnavatelů, zaměstnanců, studentů, spotřebitelů a obchodních partnerů. Letos na něm nebude chybět ani parta školáků z Golčova Jeníkova.

9.5.2017

OBRAZEM: K Hanesovu mlýnu vede hezčí stezka, podílely se na ní i mladé skautky

Štoky – Průvodcem po místní fauně a flóře je nově obnovená naučná stezka ve Štokách. Zhruba čtyři kilometry dlouhá stezka určená pěším, cyklistům i maminkám s kočárky vede malebnou přírodou od místního hřbitova kolem Hanesova mlýna a ke koupališti.

9.5.2017

V Okrouhlici se bazény napouštět nesmějí

Okrouhlice – Přísné nařízení ohledně šetření pitnou vodou vydala obec Okrouhlice.

5.5.2017

Brod ocenil své kulturní a sportovní osobnosti

Havlíčkův Brod – Nejlepší osobnosti z kultury a sportu se sešly 2. května v sále Staré radnice. Ocenění udělovalo Město Havlíčkův Brod.

5.5.2017

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

5.5.2017

Domov pro seniory v Chotěboři se začne stavět příští rok

Chotěboř – Už na jaře příštího roku se v Chotěboři začne stavět domov pro seniory.

5.5.2017

Brodská porodnice se v květnu dočasně zavře

Havlíčkův Brod – Téměř na celý měsíc se v květnu zavře porodnické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.

4.5.2017

Zatáčky i couvání s vlekem mladí traktoristé hravě zvládli

Světlá nad Sázavou – Couvání může být pro některé řidiče hotová noční můra. Couvání s traktorem a vlekem přímo sci-fi. To ale rozhodně neplatí o studentech zemědělských škol z Vysočiny, kteří se ve Světlé nad Sázavou předvedli v krajském kole jízdy zručnosti.

4.5.2017

Elektronická evidence je obtěžování. Nikdy jsem nekradla, říká prodavačka

Podmoklany -  Prodavačka Mirka Bajowská prodává v obchodě se smíšeným zbožím v malé obci Podmoklany na Havlíčkobrodsku. Jak tvrdí, práce v obchodě je pro ni spíš možnost jak si přivydělat k důchodu. Uživit rodinu by si ze svého výdělku netroufala.

4.5.2017

Přibyslavský půlmaraton podpoří i kampaň UNICEFF

Přibyslav – Přibyslav – Zviditelnit město Přibyslav a zároveň udělat něco pro dobrou věc. To je hlavní smysl prvního ročníku Půlmaraton ACO – Přibyslavský běh 2017.

3.5.2017

Inspektoři řešili likvidaci chráněných raků, ohrožení vod i nepovolená kácení

Havlíčkův Brod – Pozor na levnou bižuterii. To lidem doporučuje Česká inspekce životního prostředí. Každý šestý bižuterní šperk totiž podle zjištění inspektorů může svým nositelům způsobit zdravotní rizika.

2.5.2017

Svatá Kateřina bude mít vitráže z květin, spolek tak upozorňuje na její stav

Havlíčkův Brod - Originálním způsobem se rozhodly upozornit na špatný stav brodských památek ženy ze spolku Motanice. Před zimou ozdobily šálou věž kostela svaté Kateřiny. Na jaro si pro ni zase připravily květinové vitráže. Sešlo se jich přes tři stovky.

2.5.2017

Studenti z Brodu staví mrakodrap z lepenky, inspiroval je vrták

Havlíčkův Brod – Jaká stavba by dokázala přilákat turisty a zviditelnit Českou republiku v zahraničí? Třeba originální moderní výšková budova z vlnité lepenky. Takový je nápad studentů brodské Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně. Své dílo, se kterým se účastní soutěže o nejzdařilejší Stavbu z vlnité lepenky, nazvali Lukovotoon.

2.5.2017

Ve Světlé nad Sázavou budou soutěžit v jízdě zručnosti mladí traktoristé.

Světlá nad Sázavou – Ve čtvrtek 4. května se uskuteční oblastní kolo jízdy zručnosti traktorem pro Kraj Vysočina ve Světlé nad Sázavou, která je odloučeným pracovištěm České zemědělské akademie, střední školy v Humpolci. Tradiční soutěž se ve Světlé koná bez přerušení již po sedmnácté v řadě. Nejlepší traktoristé se utkají v celostátním mistrovství České republiky v jízdě zručnosti, které se uskuteční 22. června v Sušici, informuje Eva Fruhwirtová.

2.5.2017

Regionální přehlídka divadla pro děti a mládež se koná už po šestadvacáté

Havlíčkův Brod - Výstavou dětských výtvarných prací na téma Moje nejmilejší pohádková postava začíná ve středu 3. května 2017 v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě 26. ročník regionální postupové divadelní přehlídky inscenací pro děti a mládež Dospělí (pro radost) dětem 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies