VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

18.6.2017

Srandarallye nabídla krásy Železných hor i ceny pro nejlepší v Břevnici

Havlíčkobrodsko – Kolem dvou pivovarů putovali účastníci automobilové orientační soutěže Škoda klubu s jednoduchým názvem Havlíčkův Brod 2017, která se konala na Havlíčkobrodsku v sobotu 17. června.

17.6.2017

Návštěvníci koncertu pomohou zachránit kostelní varhany

Chotěboř – Třetí benefiční koncert chystá na neděli Spolek pro záchranu varhan v kostele svatého Jakuba staršího v Chotěboři. Koncert začíná v 18 hodin na místním zámku. Pěvecký sbor Slavoj Chrudim zde představí klasické sborové skladby, lidové písně a spirituály.

17.6.2017

Slavný rodák dostal k výročí knihu. Připomene význam rodu Stamiců

Havlíčkův Brod – V pondělí 19. června to bude 300 let, kdy se v tehdejším Německém Brodě narodil významný skladatel, houslista a pedagog Jan Václav Antonín Stamic. Havlíčkův Brod při této příležitosti připravil řadu koncertů a doprovodných kulturních akcí. Kdo by se chtěl o brodském rodákovi dozvědět víc, může nahlédnout i do nové knihy. Tu o rodu Stamiců napsala Jitka Bastlová.

16.6.2017

Ryby v kašně, Vojtek a letecká show, Chotěboř se chystá na oslavy města

Chotěboř – Velké ryby v kašně, exhibice rybolovné techniky nebo rybářský trenažer. To vše čeká malé i velké milovníky rybaření na sobotních Dnech města Chotěboř. Program organizuje místní rybářský svaz při příležitosti svého 110. výročí. 

16.6.2017

Umučeného kněze připomíná i socha předního českého sochaře Olbrama Zoubka

Zahrádka – Přispět na záchranu významné středověké památky a dozvědět se něco o její historii mohou lidé v sobotu 17. června v kostele svatého Víta v Zahrádce. K vidění tu bude také socha jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů Olbrama Zoubka, který ve čtvrtek zemřel. Svou sochu věnoval umučenému knězi Josefu Toufarovi, který v Zahrádce působil.

16.6.2017

Pokaždé vyhraje Víska, vědí na setkání obcí se stejným jménem

Víska – Jubilejní desáté setkání Vísek a Viesok se v sobotu 17. června uskuteční ve Vísce u Chotěboře. Pořadatelská obec si při té příležitosti současně připomene 25 let od znovuosamostatnění Vísky na Chotěbořsku.

15.6.2017

Studenti brodské stavební školy zazářili v soutěži Stavba Vysočiny

Havlíčkův Brod - Zajímavé stavby Vysočiny soutěžily již po patnácté o titul Stavba Kraje Vysočina. Odborná porota vybírala z nejpovedenějších novostaveb, rekonstrukcí, revitalizací nebo průmyslových počinů regionu. Vítězné tažení letos zaznamenala zejména brodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně. Ta naprosto ovládla kategorii Studentský projekt.

15.6.2017

Pochodeň sportovních her zapálila Kateřina Neumannová

Havlíčkův Brod - Město Havlíčkův Brod ve čtvrtek 15. června slavnostně zahájilo své třetí Havlíčkobrodské sportovní hry dětí a mládeže. Zahájení na zimním stadionu Kotlina se zúčastnila také olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Ta také obřadně zapálila pochodeň, která již k zahájení sportovních her tradičně patří.

15.6.2017

Sobíňov se utká o zelenou stuhu v krajském kole

Havlíčkobrodsko – Soutěž Vesnice roku 2017 skončila. Z Havlíčkobrodska si ocenění odnáší obec Sobíňov na Chotěbořsku a Dolní Město na Havlíčkobrodsku. Obec Věžnice, rovněž z Havlíčkobrodska, získala diplom. Diplom má I obec Vepříkov za uchování obecní historieObec Sobíňov získala zelenou stuhu v krajském kole soutěže Vesnice roku 2017.

14.6.2017

Žáci ZŠ Smetanova budou od září v novém

Chotěboř - Na Základní škole Smetanova opravují pavilon. Rekonstrukce zahrnuje zateplení, výměnu oken a další úpravy interiéru.

14.6.2017

Lůžkový hospic má naději. Brod pro něj má pozemek

Havlíčkův Brod – První lůžkový hospic na Vysočině by mohl stát v Havlíčkově Brodě. Zastupitelstvo města v pondělí jednomyslně schválilo záměr prodeje pozemku mezi nemocnicí a psychiatrickou léčebnou. Tady by zařízení pro nevyléčitelně nemocné mělo stát.

13.6.2017

Brod vymění nejstarší kamery ve městě. V noci špatně vidí

Havlíčkův Brod – V rozpočtových změnách, které v pondělí schválilo brodské zastupitelstvo, se počítá i s modernizací kamerového systému ve městě. Třetina z 15 současných kamer bude vyměněna za modernější digitální. Ve městě také přibude úplně nový kamerový bod na nábřeží řeky Sázavy v okolí Billy.

13.6.2017

Stříbrný i zlatý charitní kříž putuje do Humpolce a Havlíčkova Brodu

Humpolec, Havlíčkův Brod – Na letošních oslavách dvacátých pátých narozenin Diecézní katolické charity Hradec Králové získaly ocenění i dvě dlouholeté charitní pracovnice z Vysočiny. Zlatý a stříbrný charitní kříž putoval z Neratova v Orlických horách do Havlíčkova Brodu a Humpolce.

13.6.2017

Za stálé opadávání omítky z ronovského mostu může asi cement

Přibyslav – Každý rok most na historickém mostě v Ronově nad Sázavou znova omítali, každý rok omítka zase opadala. Nyní již památkáři možná odhalili viníka a znají důvod, proč omítka opadává. Rozbory ukázaly, že je v omítce je portlandský cement, který tam ale neměl být.

13.6.2017

Dopravu v Humpolecké budou následující týdny řídit semafory

Havlíčkův Brod – Havlíčkův Brod – V Humpolecké ulici čekají řidiče další dopravní komplikace. Od pondělí 12. června se opravuje úsek ulice od křižovatky Humpolecká - U Panských po křižovatku Humpolecká - Na Písku. Opravy jsou plánovány do 3. září. Dopravu v opravovaném úseku budou v následujících týdnech řídit semafory.

12.6.2017

Minifestival představil krásu řemesla

Havlíčkův Brod – Kouzlo tradičních i moderních řemesel mohli kolemjdoucí obdivovat v pondělí 12. června na brodském náměstí. Na minifestivalu řemesel se tu představily krajské střední odborné školy. Akci pořádá Kraj Vysočina při příležitosti Roku zemědělství. V dalších dnech proběhne i v Třebíči, Žďáru nad Sázavou, Pelhřimově a v Jihlavě.

11.6.2017

OBRAZEM: Na světelském náměstí bzučely mopedy

Světlá nad Sázavou - Po celé sobotní dopoledne se náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou proměnilo v motosalon historických mopedů. Světelský Stadion klub S11 sdružující milovníky historických mopedů pořádal již 11. ročník Propagační jízdy Vysočinou.

11.6.2017

OBRAZEM: Město i soukromníci otevřeli své zahrady lidem

Havlíčkův Brod – Víkend patřil v Brodě také milovníkům květů, stromů a vůní. V rámci akce Víkend otevřených zahrad měli možnost posedět v rozkvetlých zákoutích hýřících všemi barvami přírody, podívat se, jak se připravují skvělé míchané koktejly nebo okouknout impozantní secesní vilu, u které si dávali dýchánky hlavní představitelé brodského Gestapa.

10.6.2017

Králíci ve věži i náboženství jako umění, Noc kostelů zaujala

Havlíčkův Brod – Křesťanské chrámy jako architektonický skvost, inspirace nebo místo prosté lidské útěchy, tak se lidem v pátek představily brodské kostely a modlitebny. Lidem se otevřely v rámci Noci kostelů. Možnost navštívit jindy nepřístupná místa a dozvědět se něco zajímavého o jejich historii využily stovky lidí. O každoroční akci je velký zájem.

9.6.2017

Kašna je v havarijním stavu, projde rekonstrukcí

Chotěboř - Město Chotěboř uzavřelo smlouvu s firmou, která by zpracovala územní studie na jednotlivá veřejná místa. Smyslem je určité projekční řešení pro lokality, které nejsou zcela využité. V první fázi půjde o Náměstí T.G.M. a Obecní rybník.

9.6.2017

Benefiční akci pro hospic Mezi stromy podpořilo 250 lidí

Havlíčkův Brod – Kultura pomáhala dobré věci v Městském divadle a kině Ostrov. Žáci brodské soukromé Základní umělecké školy tu vystoupili na podporu výstavby lůžkového hospice pro Vysočinu. Akci podpořilo 250 návštěvníků. Vybrala se částka okolo 26 tisíc korun.

9.6.2017

Ulici u nádraží v Chotěboři otevřou už v červenci

Chotěboř - Už od jara je uzavřena ulice 5. května v Chotěboři vedle nádraží Českých drah. Ulice prochází kompletní rekonstrukcí. Cestující vlakem tedy musí počítat s mírnou zacházkou, která vede kolem nádražní restaurace.

8.6.2017

Běžci i neběžci se zapotí pro dobrou věc

Knyk – Sobota 10. června bude v Knyku patřit charitativnímu běhu. Připojit se mohou trénovaní i netrénovaní běžci ve věkových kategoriích, od miminek v kočárku nebo dětí na odrážedlech až po seniory. Výtěžek z akce bude věnován Klubu nemocných cystickou fibrózou, který peníze dále rozdělí potřebným.

8.6.2017

Soutěž ukazuje, kde pomáhají peníze z Tříkrálové sbírky

Havlíčkův Brod – Charita Česká republika vyhlásila soutěž o nejlepší snímek, který dokumentuje, jak se využil výtěžek celorepublikové akce Tříkrálová sbírka. Účastní se i brodská Oblastní charita. Lidé pro ni mohou hlasovat ještě do neděle.

8.6.2017

U Okrouhlice budují most a opravují trať

Okrouhlice – Plnou parou pokračují stavební práce na mostě v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku. Pracuje se pilně i pod mostem, kde dělníci opravují železniční trať.

8.6.2017

Žena tvrdí: charita zneužívá situace žen bez domova

Havlíčkův Brod – Oblastní charita v Havlíčkově Brodě matkám v nouzi nepomáhá, ale přivádí je do ještě větších problémů a dluhů. To tvrdí Eva Fikarová, jedna z klientek charitního domova pro matky s dětmi. Podle Charity by se ale klient měl učit samostatnosti a nezvykat si na život zadarmo.

8.6.2017

Víkend otevřených zahrad láká na krásu školních zahrad i soukromých zahrádek

Havlíčkobrodsko – Možnost nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad budou mít lidé o tomto víkendu. Do akce Víkend otevřených zahrad se zapojilo 12 zahrad z Havlíčkobrodska.

8.6.2017

Obec Lány na Chotěbořsku bude mít vlastní prapor a znak

Lány – Vlastním praporem a znakem se bude moci pochlubit obec Lány na Chotěbořsku. Jeho autorem je známý český heraldik Jan Tejkal. Se slavnostním ceremoniálem svěcení praporu a znaku ale obec zatím vyčkává, neboť vytvoření obecních insignií přijde až na sto tisíc korun. Ty ale musí obec zaplatit ze své pokladny.

7.6.2017

Přibyslav chce zřídit přípravnou třídu, mateřské škole chybějí míst

Přibyslav – S velkým nedostatkem míst v mateřské škole se potýká město Přibyslav. V současné době je třeba pro předškoláky najít nutně asi desítku míst. Řešením by mohla být takzvaná přípravná třída v základní škole. Vše ale bude záviset na rozhodnutí rodičů.

7.6.2017

Sbírka podpoří nemocnou dívku z Brodu

Žižkovo Pole – Rodinné centrum Motýlek Žižkovo Pole zahájilo veřejnou sbírku pro Viktorku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení