VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

2.6.2017

Z čistého skla tvořili umělecké skvosty. Ve Světlé se předvedli nejlepší brusiči

Světlá nad Sázavou – Nejlepší brusiči skla z Čech a ze Slovenska v pátek 2. června předvedli svůj talent na třetím ročníku Sympozia broušení skla. To se konalo v prostorách světelské akademie a ve sklárně Bohemia Machine. Právě ta setkání brusičů organizuje. Chce tím jednak popularizovat sklářskou výrobu a také ukázat Světlou jako Mekku českého broušeného olovnatého křišťálu s více než 200 let trvající tradicí.

2.6.2017

Oprava: Den otevřených dveří v Crystalite Bohemia už proběhl

Světlá nad Sázavou – V dnešním vydání Havlíčkobrodského a Pelhřimovského deníku vyšel článek o chystaném Dni otevřených dveří ve světelské sklárně Crystalite Bohemia. Tato akce proběhla už 27. května a tento víkend se konat nebude.

2.6.2017

Chotěboř řeší záhadu. Kdy zmizel reliéf?

Chotěboř – Je to záhada nad záhady. Až fotosoutěž v chotěbořském zpravodaji, která zobrazovala reliéf budovy bývalé školy ve Svinném z roku 1912, připomněla jedné z účastnic soutěže, že na budově cosi chybí. A sice reliéf s nápisem Vše pro dítě, který je nyní přemalován.

2.6.2017

Město Přibyslav ztratilo významnou osobnost, odešla Eva Bechyňová

Přibyslav – O významnou osobnost přišlo nedávno město Přibyslav. Posledního dubna 2017 zemřela vynikající učitelka hudby, „dobrá duše" přibyslavského amatérského divadla a první držitelka ceny města Přibyslav Eva Bechyňová.

1.6.2017

Ve Světlé se předvedou umělci v broušení skla

Světlá nad Sázavou – Umělci v broušení skla se v pátek předvedou ve světelské Akademii. Sklárny Bohemia Machine tady pořádají již třetí ročník Sympozia broušení skla. V rámci akce budou mít lidé možnost nahlédnout i do prostor sklárny Bohemia Machine, která pro ně na sobotu připravila Den otevřených dveří.

1.6.2017

V Horní Krupé oslaví stavbu kostela, vzpomenou i na vesnické kantory

Horní Krupá – Oslavy 170 let od postavení místního kostela chystá evangelický sbor v Horní Krupé na Havlíčkobrodsku. Součástí oslav bude rovněž otevření historické učitelské světnice a vzpomínka na významného teologa D.A. Jablonského.

1.6.2017

V červnu řidiče po Brodě potrápí uzavírky

Havlíčkův Brod – Začátek léta je v Brodě ve znamení uzavírek. Hned 1. června se uzavřela část ulice Nádražní od okružní křižovatky ke křižovatce u Polikliniky. Uzavírka potrvá do 24. června.

1.6.2017

Hasiči ročně vyjíždí ke stovkám případů likvidace hmyzu. Ne vždy je na místě je volat

Havlíčkobrodsko – S teplým počasím se v lidských obydlích a chalupách začali objevovat nevítaní návštěvníci. Vosy a sršně. Případů, kdy jsou povoláni k likvidaci nebezpečného nebo obtížného hmyzu, řeší hasiči z Vysočiny i několik stovek ročně. Jen o víkendu vyjeli k pěti případům. Lidé často nevědí, jak si s nalezeným hnízdem poradit a kdy vůbec hasiče mohou zavolat.

1.6.2017

Předškoláci si vyzkoušeli, jak se žije postiženým

Havlíčkův Brod – Žili jednou tři kamarádi. Bystrozraký byl slepý, Dlouhý hluchý a Široký na vozíčku. Vyzkoušet svět zdravotně postižených neobvyklým způsobem, si mohly v úterý 30. května dopoledne například děti z mateřské školy v obci Lípa u Havlíčkova Brodu.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

31.5.2017

Zámek Světlá se otevře po rekonstrukci. Letos slaví v duchu baroka

Světlá nad Sázavou - Zažít baroko všemi smysly teď mohou lidé i na světelském zámku. Agentura Czech Tourism letošní rok vyhlásila rokem baroka. Z Vysočiny se k oslavám tohoto období připojil i zámek ve Světlé nad Sázavou. Jeho majitelka během jarních měsíců nechala zrekonstruovat celé barokní průčelí. Od června se zámek otevře návštěvníkům ve své obnovené kráse.

30.5.2017

Stavební stroje se ve Ždírci nezastaví ani v létě

Ždírec nad Doubravou – Stavba chodníku, oprava autobusových čekáren a rekonstrukce komunikací. To jsou jedny z nejdůležitějších investičních akcí, na které se chystá v nejbližší době město Ždírec nad Doubravou.

30.5.2017

Chlapeček z babyboxu se jmenuje Jiří, po krajském hejtmanovi

Havlíčkův Brod – V pondělí 29. května se v 16.57 otevřela dvířka babyboxu v Havlíčkově Brodě a v místnosti stálé služby novorozeneckého oddělení signalizace oznámila odložené děťátko.

30.5.2017

V regionu se slaví Den dětí. Přijede i Dáda Patrasová

Havlíčkobrodsko – Tento týden v regionu patří všem dětem. Kdo nestihl víkendové akce, může Dny dětí oslavit i v nadcházejících dnech. Na nejmenší se bude na brodském náměstí těšit třeba Dáda Patrasová nebo piráti na ledečském hradě.

29.5.2017

V babyboxu v Havlíčkově Brodě našli novorozeného chlapce

Havlíčkův Brod - V pondělí před sedmnáctou hodinou někdo do babyboxu v Havlíčkově Brodě vložil novorozeného chlapečka.

29.5.2017

Most u Nového Ranska projde rekonstrukcí

Ždírec nad Doubravou – Na poměrně dlouhé dopravní omezení by se měli připravit řidiči u Ždírce nad Doubravou. V období od 5. června do 12. listopadu 2017 bude probíhat rekonstrukce mostu mezi Ždírcem a Novým Ranskem.

29.5.2017

V Bezděkově se letos běželo pro charitu

Bezděkov – V pořadí už pátý ročník soutěže O pohár starosty Bezděkova byl o víkendu ve znamení charity. Partner běhu, společnost NORTHERN DESIGN s.r.o., jako Dobrý anděl věnovala za každého účastníka v hlavním běhu, který uběhl trať nejpozději do 60 minut částku 50 korun nadaci Dobrý anděl.

29.5.2017

Chateau Herálec patří mezi 15 nejlepších zámeckých hotelů na světe. Jediný z Čech

Herálec – Luxusní pětihvězdičkový hotel Chateau Herálec na Havlíčkobrodsku se probojoval mezi 15 nejlepších zámeckých hotelů na světě. Žebříček sestavil americký zpravodajský server CNN Travel. V seznamu noblesních hotelů byl Chateau Herálec jediným českým zástupcem.

29.5.2017

Nemocnice vyhlásily striktní zákaz kouření, psychiatrie ale bude kuřárny tolerovat

Havlíčkův Brod - Uvnitř havlíčkobrodské nemocnice nebo v jejím nejbližším okolí si od 31. května nezapálí cigaretu pacienti ani zdravotnický personál. Podobné to bude i v ostatních nemocnicích v kraji, kromě psychiatrie. Porušení zákazu kouření se bude trestat vysokou pokutou. Na neukázněné kuřáky mohou zdravotníci volat i policii.

29.5.2017

V Havlíčkově Brodě začala stavba nového domova pro seniory

Havlíčkův Brod - Stroje se nezastaví. V těsné blízkosti Domova pro seniory Havlíčkův Brod Husova vládne čilý stavební ruch. Buduje se zde nový domov důchodců, který financuje Kraj Vysočina za podpory dotací z EU. Předpokládané investice činí asi 120 milionů korun.

29.5.2017

Rekordní výtěžek z bazaru ve Zvonečku pomůže havlíčkobrodské nemocnici

Havlíčkův Brod – Již pošesté se podařilo uspořádat charitativní bazar v Mateřském centru zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, který se uskutečnil díky Zvonečku a centru Metoděj.

28.5.2017

První a zatím jedinou geocyklotrasu na Vysočině otevřeli v neděli v Chotěboři

Chotěboř – První geocyklotrasu v Kraji Vysočina pod názvem Za vodou a geologií do Železných Hor, otevřeli v neděli v Chotěboři.

28.5.2017

Světlá patřila celé dva dny folkloru a pestrým krojům

Světlá nad Sázavou – Po dva dny, celý pátek a sobotu, patřilo město Světlá milovníkům folkloru, lidovým tradicím a pestrým krojům. Konal se zde tradiční festival, Horácko zpívá a tančí. Zúčastnila se ho desítka souborů z různých míst republiky i ze zahraničí.

27.5.2017

Společnost ACO podpořila kampaň na očkování dětí v rozvojových zemích

Přibyslav – Do projektu UNICEFF se v sobotu zapojila přibyslavská společnost ACO Industries k. s. v rámci prvního ročníku půlmaratonu ACO Přibyslavský běh 2017. Ve vstupní hale základní školy v Přibyslavi si mohli zájemci zakoupit ručně šitou látkovou panenku a přispět tak na kampaň hnutí UNICEFF s názvem Adoptuj panenku, zachráníš dítě.

27.5.2017

Alternativní výuku dětí mohou lidé podpořit na Startovači

Chotěboř – Nabídku klasického školního a předškolního vzdělávání dnes rozšiřují také alternativní školy a školky. K nim patří i dětský klub Šalamounkův Dvoreček a Svobodná škola Chotěboř. Obě fungují od září v pronajatých prostorách místní obchodní akademie. Odtud se snad již brzy přesunou do krásné lokality u řeky Doubravy.

26.5.2017

Kam se vydat o víkendu s dětmi? Za ježibabou, zvířátky nebo na trucky

Havlíčkobrodsko - Poslední květnový víkend se v celém regionu ponese v duchu oslav Dne dětí. Rodiny s dětmi se mohou vydat třeba za zvířátky do Pavlova, za mysliveckými tradicemi do Rozsochatce nebo za obřími trucky do Rušinova.

26.5.2017

Havlíčkobrodská urologie léčí pacienty už sedmdesát let

Havlíčkův Brod – Už celých sedmdesát let od svého založení si připomínalo v pátek urologické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Slavnostního setkání v kulturním domě psychiatrické nemocnice se zúčastnilo asi 130 lékařů různých medicínských oborů na Havlíčkobrodsku.

26.5.2017

Pomník potřebuje opravu

Krucemburk - Na místním evangelickém hřbitově musí městys Krucemburk začátkem roku řešit havarijní stav tamní kulturní památky, pomníku obětem druhé světové války od Vincence Makovského.

26.5.2017

Rekonstrukce silnice v Ledči se odkládá na léto

Ledeč nad Sázavou – Náročná rekonstrukce silnice II/150v Ledči nad Sázavou, která vede pod železničním mostem ve směru na Havlíčkův Brod, se zatím odkládá.

26.5.2017

Koncem srpna vypne přibyslavská televize zastaralé analogové vysílání

Přibyslav – Na zásadní změnu se budou muset připravit majitelé starých televizorů v Přibyslavi. Koncem srpna vypne přibyslavská televize zastaralé analogové televizní vysílání, protože je nekvalitní a nákladné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení