VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

8.4.2017

Výstava Zahrada v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod – Blíží se poslední dubnový víkend, na který se všichni zahrádkáři už těší, protože zase pojedou do Havlíčkova Brodu na další ročník výstavy ZAHRADA.

8.4.2017

Mateřské centrum Harmonie letos slaví už patnáct let

Přibyslav – Už celých patnáct let existuje v Přibyslavi mateřské centrum Harmonie.

7.4.2017

U hradu v Ledči n. S. začínají opravy kamenného mostu u vstupu

Ledeč nad Sázavou - U hradu v Ledči nad Sázavou budou dělníci dva roky opravovat vstupní kamenný most pocházející z roku 1838. Letos budou pracovat na opravě spodku mostu, v tomto roce rekonstrukce neomezí vstup návštěvníkům, řekl kastelán Luděk Šíma. Novinkou letošní turistické sezony bude otevření opravených místností v jižním hradním paláci naplánované na červen.

7.4.2017

S jarem se do Světlé vrátily farmářské trhy

Světlá nad Sázavou - Město již několik let pořádá na náměstí Trčků z Lípy farmářské trhy.

7.4.2017

Velikonoční výstava na krucemburské základní škole

Krucemburk - V místní základní škole se 5. a 6. dubna konala Velikonoční výstava, kterou jsme přivítali nadcházející svátky jara.

7.4.2017

Před stavebními stroji dostali přednost archeologové

Pohled – V místech, kudy povede nová trasa silnice I/34 u Rouštan nedaleko Pohledu na Havlíčkobrodsku, byl proveden zákonem stanovený archeologický průzkum. A již prvotní povrchový sběr přinesl poměrně zajímavé výsledky.

7.4.2017

Ztracený pramen hledal skener

Pohled – S úderem desáté hodiny začali ve čtvrtek dopoledne dobrovolní hasiči z Pohledu čerpat vodu z historického rezervoáru pod kaplí sv. Anny.

6.4.2017

U sv. Anny budou pracovat odborníci

Pohled – Hasiči vyčerpají vodu z historického rezervoáru pod kaplí sv. Anny nedaleko Pohledu. Díky tomu budou moci tato místa prozkoumat jak archeologové, tak další odborníci, kteří je zaměří moderní 3D technologií a vytvoří model pro další, například projekční využití.

6.4.2017

Jarní trh řemesel v Chotěboři

Chotěboř - Město Chotěboř ve spolupráci s organizací Cekus zve širokou veřejnost na Jarní trh řemesel, který pořádá v Chotěboři na náměstí T.G.Masaryka v pátek 7. dubna 2017.

6.4.2017

Noc s Andersenem 2017

Havlíčkův Brod - V noci z 31. března na 1. dubna proběhl 17. ročník celostátní akce na podporu dětského čtenářství, účastní se přes 1000 knihoven, škol a domů dětí, které se přes noc změní v pohádkové a fantastické světy určené jen dětem.

6.4.2017

Volební audit Deníku. Díl pátý: Armáda a její vyzbrojování

Havlíčkobrodsko – Regionální Deník připravil pro nadcházející předvolební období panelový volební audit. Oslovil devět osobností z Havlíčkobrodska a požádal je o jednoslovné, popřípadě velmi stručné, zodpovězení otázek z celé řady oblastí veřejného života. Pátý z nich se týká armády a jejího vyzbrojování (příští týden to bude Ministerstvo průmyslu a obchodu – systém pobídek). Na otázku: Zaručují vládní opatření dostatečnou obranyschopnost?, odpověděli diskutující takto:

6.4.2017

Za rok a půl už řidiči pojedou po nové silnici

Pohled – Do srpna příštího roku potrvá výstavba nového zhruba tři kilometry dlouhého úseku silnice I/34 nedaleko Rouštan u Pohledu.

6.4.2017

Kdo chce být dobrým kuchařem, musí to mít srovnané v hlavě

Havlíčkův Brod – V soutěži o nejlepší kulinářský zážitek se ve středu utkali studenti gastronomických škol z Vysočiny a slovenské Nitry.

6.4.2017

Počet záložáků na Vysočině stoupl, chybí však specialisté

Vysočina – Celkem 86 členy v současné době disponuje vysočinská jednotka aktivní zálohy. Z tohoto počtu pěší rota plk. Jana Kubiše 191. strážního praporu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě čítá jednu ženu, průměrný věk záložáků je 40 let. Rota vznikla v roce 2004, používání čestného názvu po vysočinském rodákovi Janu Kubišovi jí bylo schváleno v roce 2010.

6.4.2017

Je tu problém. Chybějí parkovací místa, stěžují si lidé v Chotěboři

Chotěboř – Na nedostatek parkovacích míst si stěžují v Chotěboři obyvatelé ulic Severní a Březová. „Parkování je problém, který v dnešní době trápí většinu starších sídlišť. A téměř stejná situace s parkováním vozidel je i na sídlišti Chmelnice," konstatoval starosta města Tomáš Škaryd.

5.4.2017

Autobusy pojedou i ve čtvrtek. Náhrada se hledá za tři linky

Vysočina - Cestující na Vysočině, kteří využívají regionální autobusové linky, by se do svého cíle měli bez problémů dostat i ve čtvrtek, přestože na tento den celostátní dopravní odbory vyhlásily stávku řidičů autobusů kvůli výši mezd.

5.4.2017

Žáci chodí číst dětem, podporují u nich fantazii

Havlíčkův Brod – Na čtyřletém dítěti, které si umí pustit pohádku v tabletu, dnes není nic mimořádného.

5.4.2017

Vedení ČSSD na Vysočině chce do čela kandidátky hejtmana Běhounka

Vysočina - Krajský výkonný výbor ČSSD na Vysočině navrhuje, aby sociální demokraty v kraji vedl do podzimních sněmovních voleb opět současný hejtman a nestraník Jiří Běhounek. Starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi, kterého už vedení strany rovněž schválilo jako možného krajského lídra, připadlo v návrhu kandidátky druhé místo.

5.4.2017

Přibyslavští ochotníci měli 370. premiéru

Přibyslav - Před rovnými 420 lety napsal William Shakespeare slavnou komedii Veselé paničky windsorské.

5.4.2017

Získá sport v Lipnici donátora?

Lipnice nad Sázavou – Velkou šanci má obec Lipnice nad Sázavou. Rodina ze Švýcarska se rozhodla podporovat sportovní vyžití v Lipnici a hodlá do těchto aktivit investovat 1,5 milionu korun.

5.4.2017

Vysočina má tři další kulturní památky, dvě jsou na Havlíčkobrodsku

Vysočina - Secesní vodojem ve Skorkově na Havlíčkobrodsku, bývalý panský špýchar v Krucemburku na Havlíčkobrosku a sklepení v Želetavě na Třebíčsku byly v prvním čtvrtletí letošního roku prohlášeny za kulturní památky v Kraji Vysočina. Řřekla to mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Ilona Ampapová.

4.4.2017

Nová služba agendy ztrát a nálezů již funguje

Havlíčkův Brod – Agenda ztrát a nálezů, která funguje na havlíčkobrodské radnici, vylepšila služby, které poskytuje veřejnosti.

4.4.2017

Na Ransku přibude už letos nový velký rybník

Ždírec nad Doubravou – Lesní družstvo obcí zahájilo výstavbu Nového rybníka na hranicích katastrálních území Staré Ransko a Ždírec nad Doubravou, v místech, kde v historii rybník již existoval.

4.4.2017

Celostátní úspěch brodské stavební průmyslové školy

Havlíčkův Brod - Ve čtvrtek 30. března se uskutečnil v Praze na Fakultě stavební ČVUT 22. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou" v kategorii středních škol. Stavební školu v Havlíčkově Brodě reprezentovali studenti třídy 4. A Jaroslav Lédl a Karel Veselý.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Výlov: Hemžení kaprů přilákalo i ty nejmenší

Vysoká – Na rybníku, kterému místní neřeknou jinak než „Novákáč" se v sobotu konal jarní výlov.

4.4.2017

Lučice získá díky dotaci nový zdroj pitné vody

Lučice – Starosti s dostatečným zásobováním obyvatelstva kvalitní pitnou vodou už nebude mít obec Lučice na Havlíčkobrodsku.

3.4.2017

Pokuta za život

Havlíčkův Brod - Ať za všechny plomby lidé platí, za kazy si mohou sami, navrhuje stomatologická komora.

3.4.2017

V Zahrádce pomalu vzniká nové poutní místo

Vysočina - Magnetem pro návštěvníky se na Vysočině stává kostel sv. Víta v Zahrádce, který jako jediný zůstal ze stejnojmenné obce zbořené kvůli budování vodní nádrže Švihov. Pobídku k návštěvnické vlně dal sochař Olbram Zoubek, když v únoru Zahrádce věnoval sochu pro umučeného faráře Josefa Toufara.

3.4.2017

V brodské nemocnici nově léčí radiojódem i ambulantně

Havlíčkův Brod – Na oddělení nukleární medicíny v havlíčkobrodské nemocnici začala od února fungovat nová léčebná metoda pro pacienty, kteří se léčí s hypertyreózou, tedy zvýšenou funkcí štítné žlázy. Jde o ambulantní léčbu radiojódem.

2.4.2017

Dětský soubor Kalamajka oslavil už desáté narozeniny

Havlíčkův Brod – Dětský folklorní soubor Kalamajka z Havlíčkova Brodu slavil v sobotu už desáté výročí svého opětovného založení. Jak jinak, než velkým folklorním vystoupením.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies