VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

3.8.2017

Přípravnou třídu v Přibyslavi neotevřou, není zájem

Přibyslav – Přípravná třída mateřské školy v Přibyslavi pro děti, kterým byl při zápisu do základní školy doporučen odklad, se neotevře. Není o ni zájem.

3.8.2017

Děti i dospělí soutěžili v kuličkách

Stvořidla - V sobotu 29. července se konal první oficiální kuličkový turnaj v okrese Havlíčkův Brod, který byl započítávaný do národního žebříčku České republiky.

3.8.2017

V přelidněné Světlé během Sázavafestu nechají policisté řidiče dýchat

Světlá nad Sázavou – Pod drobnohledem policistů se uskuteční letošní Sázavafest, který ve čtvrtek 3. srpna začíná ve Světlé nad Sázavou. První vystoupení obstará od 13 hodin kapela Nebe.

2.8.2017

Vedro počet výjezdů záchranky výrazně nezvýšilo

Havlíčkobrodsko – Extrémní vedra v posledních dnech kupodivu nijak dramaticky nezvýšila počet výjezdů zdravotnické záchranné služby.

2.8.2017

Houpačka v krajině přináší hned dva požitky. Houpání a skvělý výhled

Vysočina 2. srpna – Nenásilné připomenutí přírodních krás a zajímavých míst v okolí nabízí okrajová tvůrčí skupina s případným názvem naOKRAJI.

2.8.2017

Památkám na Vysočině se daří, turisté se zde cítí bezpečně

Vysočina - Tropické teploty a výrazné výkyvy počasí. Strašák všech kastelánů, správců památek a atrakcí. Jenže rozmary léta návštěvnost památek letos zatím nijak negativně neovlivnily. Spíš naopak.

1.8.2017

Na koupalištích na Brodsku vrcholí letní sezona

Havlíčkův Brod - Právě v těchto horkých letních dnech je na brodském koupališti největší nápor lidí. Od začátku června do konce července, kdy se střídala teplejší období s chladnějšími a deštivějšími, bylo na koupališti skoro třináct tisíc návštěvníků.

1.8.2017

Přibyslav chystá kanalizaci v Dobré a rekultivaci skládky

Přibyslav – Žádost o dotaci na stavbu kanalizace v obcích Keřkov a Dobrá připravuje městský úřad v Přibyslavi. Přibyslav čeká také rekultivace skládky, rekonstrukce místního nádraží a oprava trati do Pohledu.

1.8.2017

Jídla za rok podražila. Oběd je za sto korun

Jihlava - V podstatě všichni, kteří podnikají v gastronomii, ceny jídel pozvolna zvyšují

1.8.2017

Učitelská světnička je vzpomínkou na staré kantory

Horní Krupá - V Horní Krupé je nyní nedaleko od místí evangelické fary v ekocentru Chaloupky od 12. června nově otevřená učitelská světnička, učebna Krupské školy, jež má být především vzpomínkou na minulost a zhmotněním představy, jak se v této době lidem na vesnici žilo, přičemž poslední zmínka o výuce v evangelické škole sahá do roku 1929.

1.8.2017

Strach z operace a nemoci pomůže pacientům zahnat edukační setkání

Havlíčkův Brod – Každou poslední středu v měsíci mohou využívat pacienti havlíčkobrodské nemocnice, které čeká náročná operace kloubů k osobnímu setkání se zdravotníky, kteří je seznámí s tím, co je čeká během operace i po ní.

1.8.2017

Do informačních center přijde v sezoně až sto lidí za den

Havlíčkobrodsko – Léto je v plném proudu a zaměstnanci informačních center na Havlíčkobrodsku mají plné ruce práce. Zhruba dvacet až třicet turistů navštíví denně v letních měsících městské informační centrum v Havlíčkově Brodě. Jedná se hlavně o rodiny s dětmi. Lákají je především místní památky a zajímavé okolí.

1.8.2017

Ulice Mírová v Brodě prochází rekonstrukcí

Havlíčkův Brod - Až do konce listopadu je uzavřena ulice Mírová v Havlíčkově Brodě směrem na Vysočany.

1.8.2017

Horko pivařům přeje. Odborníci ale varují, všeho s mírou

Havlíčkobrodsko – Letošní horké a suché léto hlavně pivovarům přeje. Prodej stoupá, na odbyt jde především točené desetistupňové pivo.

31.7.2017

Voda v Kachličce vypadá ještě hůř než před týdnem

Skála, Sedlice – S rybníkem Kachlička u Skály na Havlíčkobrodsku to nevypadá moc dobře. První závěry z kontroly, kterou zde provedli pracovníci z havlíčkobrodského pracoviště Krajské hygienické stanice (KHS) Kraje Vysočina v pondělí 31. července, příliš nenasvědčují zlepšení jakosti vody.

31.7.2017

Na nový obecní dům si Vilémov bude muset vzít půjčku

Vilémov - Rekonstrukci bývalé Velké hospody plánoval městys Vilémov. Místo ní bude stát na náměstí obecní dům. Výdaje na stavbu jsou ale tak vysoké, že se městys rozhodl vzít si půjčku ve výši 25 milionů korun.

29.7.2017

Parní vlaky pojedou. Ale není to zadarmo

Vysočina - Tradiční nostalgické jízdy parních vlaků jsou lákavé. Ale kvůli finanční náročnosti je nutné, aby bylo stále dostatečné množství cestujících. Jinak parní lokomotivy nevyjedou

29.7.2017

Nad Horní Krupou vzniká nová vyhlídka

Horní Krupá - Právě v těchto dnech vzniká nad Horní Krupou na kopci Trčolec na Havlíčkobrodsku nová vyhlídka. Trčolec, který leží v nadmořské výšce 573 metrů, je totiž nejbližším vysokým vrcholem obce s výhledem na Horní Krupou, Dolní Krupou, Zálesí, Údolí, Čachotín a okolí.

28.7.2017

Česká televize v neděli odvysílá Toulavou kameru ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Reportáž z letního natáčení Toulavé kamery na zámku ve Světlé nad Sázavou odvysílá Česká televize v neděli 30. července od 10 hodin.

28.7.2017

Brodské muzeum opět roztopí středověkou pec

Havlíčkův Brod – Replika středověké sklářské pece, která se nachází na okraji Havlíčkova Brodu, veřejnosti opět nabídne jedinečnou podívanou. Tým brodského Muzea Vysočiny se tu chystá provést historicky druhou tavbu skla. Pec v současnosti prochází rekonstrukcí.

28.7.2017

Ždírec naplánoval léto ve znamení investic

Ždírec nad Doubravou – Hned několik investičních akcí naplánoval na léto městský úřad ve Ždírci. Na seznamu je nový chodník v Brodské ulici, osvětlení stezky do Studence či rekonstrukce oranžového hřiště.

28.7.2017

Hledá se komparz. Přednost mají štíhlí zájemci bez tetování

Ledeč nad Sázavou – Nová pohádka pod názvem Čertí brko se bude natáčet v Ledči nad Sázavou. Pohádka vzniká pod vedením režiséra Marka Najbrta. Filmový štáb hledá pro natáčení vhodný komparz z Ledče a okolí.

27.7.2017

Ke koupání není nově vhodná Kachlička

Vysočina – Až se o víkendu vrátí letní počasí, milovníci koupání ve volné přírodě budou muset zapomenout na další lokalitu na Vysočině.

27.7.2017

V domě s pečovatelskou službou budou i lékařské ordinace

Ždírec nad Doubravou – S výstavbou nového domu s pečovatelskou službou začali už ve Ždírci nad Doubravou.

27.7.2017

Absolvent brodského gymnázia získal bronz na mezinárodní fyzikální olympiádě

Havlíčkův Brod – Absolventovi brodského gymnázia, Matěji Mezerovi, se povedl nevídaný úspěch. Na 48. Mezinárodní fyzikální olympiádě, která proběhla v indonéském městě Yogyakarta, se v konkurenci dalších 389 účastníků umístil na vynikajícím třetím místě.

26.7.2017

Opilec skončil v péči lékařů

Chotěboř – Zjevně opilého muže našla městská policie v Chotěboři ležet na zemi u restaurace Na Růžku

26.7.2017

Seniorům ve Světlé pomohou dobrovolníci FOKUSU

Světlá nad Sázavou - Až do města sklářů se rozhodl rozšířit svoji působnost FOKUS Vysočina. Proto hledá dobrovolníky, kteří by chtěli pomáhat seniorů.

26.7.2017

Pouť v Pohledu doprovází pestrý kulturní program

Pohled - Letos připadá konání známé svatoanenské pouti, spojené s poutním areálem Svaté Anny nedaleko Pohledu, na víkend 29. a 30. 7. Stejně jako loni doprovází pouťové dění pestrý kulturní program.

26.7.2017

Konkurence je zdravá, říká Zbyněk Palička

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Hudební festival STOCK Dobrohostov už více než dvě desítky let nabízí fanouškům přehlídku mnoha hudebních žánrů. Pevnou součástí programu dnes již třídenní akce se v určité době staly „nedělní dechovky“, díky kterým do malé vísky na Havlíčkobrodsku s pouhými 147 stálými obyvateli našly cestu davy milovníků tohoto specifického žánru…

26.7.2017

Petrklíči pomohla aplikace

Ledeč nad Sázavou – Díky projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem a nadšencům, kteří neváhali s podporou nápadu této nadace, bude minimálně pro dvacet lidí a jejich rodiny odborná sociální péče ze strany ledečského Petrklíče mnohem dostupnější.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení