VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

2.5.2017

Svatá Kateřina bude mít vitráže z květin, spolek tak upozorňuje na její stav

Havlíčkův Brod - Originálním způsobem se rozhodly upozornit na špatný stav brodských památek ženy ze spolku Motanice. Před zimou ozdobily šálou věž kostela svaté Kateřiny. Na jaro si pro ni zase připravily květinové vitráže. Sešlo se jich přes tři stovky.

2.5.2017

Studenti z Brodu staví mrakodrap z lepenky, inspiroval je vrták

Havlíčkův Brod – Jaká stavba by dokázala přilákat turisty a zviditelnit Českou republiku v zahraničí? Třeba originální moderní výšková budova z vlnité lepenky. Takový je nápad studentů brodské Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně. Své dílo, se kterým se účastní soutěže o nejzdařilejší Stavbu z vlnité lepenky, nazvali Lukovotoon.

2.5.2017

Ve Světlé nad Sázavou budou soutěžit v jízdě zručnosti mladí traktoristé.

Světlá nad Sázavou – Ve čtvrtek 4. května se uskuteční oblastní kolo jízdy zručnosti traktorem pro Kraj Vysočina ve Světlé nad Sázavou, která je odloučeným pracovištěm České zemědělské akademie, střední školy v Humpolci. Tradiční soutěž se ve Světlé koná bez přerušení již po sedmnácté v řadě. Nejlepší traktoristé se utkají v celostátním mistrovství České republiky v jízdě zručnosti, které se uskuteční 22. června v Sušici, informuje Eva Fruhwirtová.

2.5.2017

Regionální přehlídka divadla pro děti a mládež se koná už po šestadvacáté

Havlíčkův Brod - Výstavou dětských výtvarných prací na téma Moje nejmilejší pohádková postava začíná ve středu 3. května 2017 v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě 26. ročník regionální postupové divadelní přehlídky inscenací pro děti a mládež Dospělí (pro radost) dětem 2017.

1.5.2017

GLOSA: Čest práci!

Havlíčkobrodsko - Někdo slaví první máj pod třešní, někdo na náměstí, jiný uklízel park. Je až komické, jak se prvního května různí mediální mágové už od rána předhánějí, kdo se bude víc posmívat socialistickým prvomájovým průvodům.

1.5.2017

Zvuk toho osmiválce slyším ještě teď, říká sběratel amerických veteránů

Přibyslav - „Do amerických aut jsem se zamiloval už jako kluk," vzpomíná sběratel amerických autoveteránů Rostislav Hájek z Brna.Kouzelné odpoledne mohli prožít v neděli malí i velcí návštěvníci přibyslavského letiště. Hlavní organizátor Milan Klement z Přibyslavi a jeho kamarádi připravili pro návštěvníky letiště program plný zábavy.

1.5.2017

OBRAZEM: Čarodějné odpoledne na letišti

Přibyslav - Kouzelné odpoledne mohli prožít v neděli 30. dubna malí i velcí návštěvníci přibyslavského letiště. Hlavní organizátor Milan Klement z Přibyslavi a jeho kamarádi připravili pro návštěvníky letiště program plný zábavy.

30.4.2017

Velké dopravní stavby se Vysočině vyhýbají

Jihlava – Obchvat tří obcí na Pelhřimovsku na silnici první třídy patří mezi největší investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Vysočině v posledních čtyřech letech. Více než pětikilometrový úsek nové silnice Božejov – Ondřejov – Pelhřimov by měl být uveden do provozu už letos v létě.

29.4.2017

Tradiční výstava Zahrada může být letos také poslední.

Havlíčkův Brod – Již více než dvacet let se v Havlíčkově Brodě koná tradiční výstava Zahrada. Ani letošní duben nebyl výjimkou, jenže, jak se zdá, letošní ročník může být zároveň i poslední. Prodejci odříkají účast, důvodem je podle pořadatelů zavedení elektronické evidence tržeb EET.

28.4.2017

Startují zápisy do školek, Brod s problémy nepočítá

Havlíčkův Brod – Pro rodiče, kteří své dítě chtějí umístit do jedné z brodských školek, v úterý začíná kolotoč zápisů. Problém s umístěním tříletých dětí by nastat neměl, přesto mají některé maminky obavy.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.

28.4.2017

V Havlíčkově Brodě začíná oblíbená výstava Zahrada

Havlíčkův Brod - V pátek 28. dubna se otevírají  brány výstavy ZAHRADA. Ta se koná jako každý rok v prostorách Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

27.4.2017

Brodská porodnice se v květnu dočasně zavře

Havlíčkův Brod – Téměř na celý měsíc se v květnu zavře porodnické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.

27.4.2017

Mrazy trvale poškodily třešně, ořešáky i zeleninu

Vysočina – Už teď je jasné, že úroda z některých ovocných stromů či keřů na Vysočině nebude valná.

26.4.2017

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

26.4.2017

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

26.4.2017

Módní přehlídka zahájila charitativní bazar

Havlíčkův Brod – Pořídit si pěknou věc za pár korun a navíc podpořit dobrou věc, to mohou v těchto dnech návštěvníci brodského Mateřského centra Zvoneček. Ten hostí již šestý ročník Jarního charitativního bazárku, jehož výtěžek letos podpoří dětské oddělení brodské nemocnice. Dobročinný bazar v pondělí odstartovala módní přehlídka.

25.4.2017

OBRAZEM: Cenu za odvahu získal brodský rodák Antonín Stachovský

Havlíčkův Brod - Šestaosmdesátiletý brodský rodák a plukovník Antonín Stachovský, v úterý z rukou starosty Města Havlíčkův Brod Jana Tecla získal zvláštní ocenění za odvahu při sovětské okupaci v srpnu 1968. Jako překvapení si pro něj město připravilo i emotivní setkání s bývalými spolubojovníky.

25.4.2017

O Terezíně se mi zdá ještě dnes, říká poslední brodský pamětník holocaustu

Havlíčkův Brod – Jak může člověk na takovou hrůzu zapomenout? Snažit se na ni nemyslet, ale je to marné, ještě dnes se mi o tom zdá, říká Jiří Koref.

25.4.2017

Ve Ždírci začalo náročné omlazování zeleně

Ždírec nad Doubravou – Na druhou etapu obnovy zeleně se chystá město Ždírec nad Doubravou. Náročná akce přijde na víc než milion korun, město na ni získalo 60 procent prostředků ze státních dotací.

25.4.2017

Dermatoskopem vyšetřili v pondělí v brodské nemocnici čtyři desítky pacientů

Havlíčkův Brod – Preventivní akce Den melanomu určená pro širokou veřejnost, v pondělí přivedla do havlíčkobrodské nemocnice čtyřicet zájemců, kteří chtěli mít jistotu a nechali si vyšetřit svá pigmentová znaménka. „Nejmladší pacientce bylo 3,5 roku, nejstaršímu muži přes osmdesát," prozradila kožní lékařka brodské nemocnice Petra Škurlová.

24.4.2017

V Havlíčkově Brodě vzpomínali na oběti holocaustu

Havlíčkův Brod – Od čísel ke jménům, od jmen k příběhům. Většina židovských obyvatel se v době druhé světové války v době takzvaného holocaustu navždy ztratila ze seznamu obyvatel měst a obcí.

24.4.2017

Čarodějnice na letišti v Přibyslavi lákají na americké veterány

Přibyslav – Na letišti aeroklubu Přibyslav se v neděli 30. dubna od 13. hodin koná velký sraz amerických aut s bohatým letovým programem, zábavoupro děti a večerním pálením čarodějnic.

24.4.2017

Havlíčkův Brod zvětšil svou finanční rezervu

Havlíčkův Brod – Finance havlíčkobrodské samosprávy jsou ve velmi dobré kondici. Potvrdily to mimo jiné i výsledky závěrečného účtu města za rok 2016, který nedávno projednalo a schválilo místní zastupitelstvo.

24.4.2017

Komentář: Ideální partner

Za rozpad rodin z velké části může velkorysý sociální systém a ženy samoživitelky si za svoji existenční bídu mohou samy, měly si najít jiného chlapa. Je smutné, že takové výroky poslední dobou zaznívají od křesťanských demokratů, od politické strany, od které by to málo kdo čekal.

24.4.2017

Hlavní investiční akcí v Sobíňově jsou letos chodníky a hřbitov

Sobíňov – V průběhu jarních měsíců dokončí v Sobíňově zbývající část chodníků podél hlavní silnice, včetně nových autobusových zastávek a veřejné zeleně.

24.4.2017

Město Světlá zvýší kapacitu mateřinky v Lánecké ulici

Světlá nad Sázavou – Skoro dvě stovky dětí navštěvujev současné době některé ze sedmi stávajících oddělení mateřské školy v Lánecké ulici ve Světlé nad Sázavou. Přesto to nestačí a poptávka rodičů, kteří by chtěli své děti do školky umístit, ve městě neustále roste.

23.4.2017

Většina mláďat naši pomoc nepotřebuje, říká ředitel záchranné stanice

Pavlov - Pohladit si ježka, seznámit se s vodním rájem vydry nebo si nechat přistát na hlavě káni Harrisovou, to vše mohli v sobotu zažít návštěvníci záchranné stanice Pavlov. Ta letos poprvé otevřela své brány veřejnosti.

22.4.2017

Kvůli nočnímu bourání mostů se znovu zavře dálnice D1

Hořice, Koberovice – Bourání nevyhovujících nadjezdů v souvislosti s modernizací dálnice D1 se poprvé bezprostředně dotkne Pelhřimovska. V noci ze soboty na neděli dojde k demolici dálničního nadjezdu v úseku Hořice – Komorovice, dálnice bude mezi 75. a 81. kilometrem zcela uzavřena.

22.4.2017

Cenu Křesadlo 2016 získala Helena Míková

Chotěboř – Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Letošní cenu Křesadlo 2016 si ze slavnostního ceremoniálu v Chotěboři odvezla Helena Míková z Havlíčkova Brodu. Do soutěže ji nominovala Oblastní charita v Havlíčkově Brodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení