VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

14.7.2017

Na start Tour de aleje u Přibyslavi se postaví milovníci sportu a alejí

Přibyslav – Sportovci, rodiny s dětmi nebo milovníci přírody si mohou v sobotu 15. července u Přibyslavi na Vysočině užít originální závod Tour de aleje.

13.7.2017

Podlipnické kostely se otevřou lidem. Ukrývají vzácné gotické fresky

Loukov – Unikátní příležitost prohlédnout si vzácné gotické fresky ze 14. století budou mít lidé již v sobotu 15. července.

13.7.2017

Sloup s rudou hvězdou nahradí Kaple modrého okna

Havlíčkův Brod – Pomník rudoarmějců na brodském novém hřbitově nahradí Kaple modrého okna. Nový památník má být věnován obětem první i druhé světové války. Vybrala ho městem pověřená hodnotící komise. Symbolizuje vědomí, naději a připomínku ztracených životů.

12.7.2017

Talent Vysočiny z brodského gymnázia míří do Indonesie

Havlíčkobrodsko - Havlíčkův Brod se může pyšnit mnoha talentovanými lidmi a jedním z nich je čerstvý absolvent místního gymnázia Matěj Mezera. Šestnáctého června se vydá do indonéského města Yogyakarta, kde bude Českou republiku reprezentovat na čtyřicátém osmém ročníku mezinárodní fyzikální olympiády. 

12.7.2017

Řidičům se otevřel kruhový objezd u Svaté Kateřiny

Havlíčkův Brod – Nejstarší kruhový objezd na Vysočině je od úterního odpoledne opět průjezdný.

11.7.2017

Mírováci už jezdí po nové silnici

Mírovka – Obyvatelé Mírovky už jezdí přes Herlify po nové silnici. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny komunikaci v délce 1,5 kilometru začala opravovat už na začátku června. Během hlavní rekonstrukce byl úsek uzavřený.

11.7.2017

Brodským řidičům se v centru citelně uleví

Havlíčkobrodsko – Počínaje středou se všem řidičům, projíždějícím Havlíčkovým Brodem citelně uleví.

11.7.2017

Chotěboř si pohlídá své lesy, nájemce dostal výpověď

Chotěboř – Průhlednější hospodaření, finanční přínos do rozpočtu. To si slibuje radnice v Chotěboři od změn, které chystá v lesním hospodaření. Současnému nájemci radnice vypoví smlouvu a bude se starat o městské lesy vlastními silami.

11.7.2017

Obří jeřáb, který jindy pomáhá při nehodách, je k vidění na stavbě

Vystrkov, Hamry – Na stavbě nového skladiště zemědělských komodit v Hamrech u Havlíčkova Brodu pracuje v současnosti obří jeřáb společnosti Pretol.

11.7.2017

Je sucho. A lidé vodou plýtvají

Vysočina – Aktuální situace hladin sledovaných toků a řek na Vysočině není příliš příznivá. Českou republiku totiž stále sužuje sucho. „To zasahuje prakticky celé území Povodí Moravy a Dyje. Většina toků aktuálně hlásí podnormální stav vody, některé dokonce klesly pod hranici sucha,“ informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

10.7.2017

Kvůli přetíženému Brodu vydaly České dráhy výlukový jízdní řád

Havlíčkův Brod – Cestující mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem čekají v tomto týdnu další změny.

10.7.2017

Prázdninové pondělky v galerii patří dětem

Havlíčkobrodsko - Tři pondělí v každém prázdninovém měsíci patří v brodské galerii dětem. Mohou se zde totiž výtvarně vydovádět v rámci kursu, který je pro ně připraven.

10.7.2017

Seniorům začíná letní škola. Naučí se smát i trénovat paměť

Havlíčkův Brod – Zájem seniorů o získávání nových vědomostí stále stoupá. Zajímavý program jim v létě nabízí i Letní škola seniorů.

10.7.2017

Řidičům v Brodě přibyla další uzavírka

Havlíčkův Brod – Doprava v Havlíčkově Brodě je od pondělí zase o něco pestřejší.

10.7.2017

OBRAZEM: V Ledči proti sobě bojovali rozzuření vikingové

Ledeč nad Sázavou - Návštěvníci břehu řeky Sázavy byli svědky vikingské bitvy. Ta se konkrétně uskutečnila během uplynulého sobotního odpoledne v Ledči nad Sázavou, u ulice Z. M. Kuděje.

7.7.2017

Lidé mohou pomoci ledečskému stacionáři. Pohybem

Ledeč nad Sázavou - Radost z pohybu a zároveň dobrý skutek, to je hlavní myšlenka projektu Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Díky její aplikaci teď lidé mohou podpořit i ledečské Centrum sociálních služeb Petrklíč. Stačí jen stáhnout mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a sbírat body, které pak stacionáři přinesou finanční podporu.

7.7.2017

V Ledči se rozpoutá bitva Vikingů

Ledeč nad Sázavou – Boj na život a na smrt rozpoutají Vikingové v Ledči nad Sázavou. V sobotu se tu koná již třetí ročník vikingské bitvy, tentokrát se zaměřením na dánské město Ribe.

7.7.2017

Krásu středověkého písma odhalí gotická dílna brodského gymnázia

Havlíčkův Brod – Vžít se do role středověkých mnichů, kteří při svitu svíčky pečlivě opisovali knihy a tvořili nádherné iluminace, mohou účastníci gotické písařské dílny v brodském gymnáziu. Kurz proběhne v sobotu 8. července.

7.7.2017

Popíjel a pak sednul za volant. S více než dvěma promile

Ždírec nad Doubravou – Řízení v podnapilém stavu se nevyplatilo čtyřiapadesátiletému řidiči osobního vozu Škoda Octavia. V úterý ho ve Ždírci nad Doubravou zastavili policisté z Chotěboře.

6.7.2017

OBRAZEM: Na brodském nádraží lidé obdivovali parní lokomotivu Skaličák

Havlíčkův Brod – Od dob, kdy české železnice pravidelně křižovaly parní lokomotivy uplynulo už 37 let. Stará parní technologie je ale pro lidi stále atraktivní. Možnost prohlédnout si parní lokomotivu zvanou Skaličák ve středu využili i lidé v Havlíčkově Brodě. Z brodského nádraží mašina vyrazila na slavnosti Pernštejnského panství.

3.7.2017

Juniorská hůlka je tradiční tečkou za úspěšnou sezonou

Chotěboř - Chotěbořský zimní stadion ve svých prostorách přivítal již 4. ročník nepostupové soutěže mažoretek. Soutěž je určena nejen pro začínají skupiny, ale hlavně pro ty, co se chtějí dobře bavit a porovnat s konkurencí. A že se v Chotěboři sešla velká konkurence, to mohla potvrdit i odborná porota z řad zkušených rozhodčích či trenérů tohoto sportu.

3.7.2017

Na prázdninový výlet z Brodu vyrazí parní lokomotiva Skaličák

Havlíčkův Brod – Milovníci nostalgie a páry na železnici si zkraje prázdnin přijdou na své. Hned ve středu 5. července se z Havlíčkova Brodu mohou svézt parní lokomotivou přezdívanou Skaličák. Zvláštní spoje z Havlíčkova Brodu a z Brna do Nedvědice cestující zavezou na Slavnosti Pernštejnského panství.

3.7.2017

Noční prohlídky: Na hradě v Lipnici lidé potkají i Haška

Lipnice nad Sázavou – Na netradiční noční prohlídky zve o prázdninách hrad Lipnice nad Sázavou. První představení proběhne o prázdninovém svátku 5. července. Program návštěvníkům nabídne divadelně zpracované noční prohlídky přímo ušité na míru lipnickému hradu. 

2.7.2017

Pod vlivem usedl za volant a nezvládl řízení

Dolní Krupá – Škodu v hodnotě pětapadesát tisíc korun způsobil pětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který v pátek 30. června usedl za volant pod vlivem alkoholu.

30.6.2017

Nejlepší dárek pro Miloše Zemana? Kniha

Vysočina /ROZHOVOR/ – Miloš Zeman v pátek ukončil svou oficiální návštěvu Vysočiny. Navštívil krajské město, podíval se do Smrčné, Třeště, jaderné elektrárny Dukovany i do Humpolce. Byla to jeho čtvrtá návštěva Kraje Vysočina ve funkci prezidenta republiky.

30.6.2017

Baroko ve Světlé ožije se Santinim, jarmarkem i šlechtickým dvorem

Světlá nad Sázavou – O tři století zpátky návštěvníky zavede zámek ve Světlé nad Sázavou. V sobotu 1. července se tu uskuteční velkolepá slavnost věnovaná baroknímu období. Den slavnosti baroka lidem představí svět opulentních barokních rób, šlechtických plesů i lidových karnevalů.

30.6.2017

V sobotu řidičům začne uzavírka nejstaršího kruhového objezdu v kraji

Havlíčkův Brod – Uzavírka části Nádražní ulice, kde probíhá rekonstrukce vodovodu a oprava povrchu vozovky, se první prázdninový den rozšíří i o kruhový objezd u kostela svaté Kateřiny. Nejstarší kruhový objezd na Vysočině čeká velká rekonstrukce.

30.6.2017

Procházku Brodem lidem zpestří luštění tajných kódů

Havlíčkův Brod – Procházka po Havlíčkově Brodě nabízí turistům i svým obyvatelům hodně. Krásné historické stavby, muzea, zajímavá místa. Každý ale neví, že může zahrnovat i luštění tajných kódů. Kdo by si rád vyzkoušel nevšední zážitek, má možnost zapojit se do šifrovacích her s názvem Šifruj.cz.

29.6.2017

V horku hrozí nebezpečí hlavně dětem a seniorům

Havlíčkův Brod – V horku hrozí nebezpečí hlavně dětem a seniorům. Dítě ponechané v autě na parkovišti může zemřít. Tropické teploty sice v těchto dnech klesly, ale léto nekončí a návrat horkých dnů lze již brzy očekávat.

29.6.2017

Domov pro seniory v Břevnici získal opět vysoké hodnocení

Břevnice – Domov pro seniory se zvláštním režimem poskytuje služby na vysoké úrovni a má na to certifikát. Tak zní verdit České alzheimerovské společnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení