VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodská společnost HBH odpady má novou třídící linku

Havlíčkův Brod – Společnost HBH odpady, která se pohybuje na trhu s druhotnými surovinami již více než dvacet let, plánuje během léta zkvalitnit svoje služby.

4.7.2015
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodská firma HBH odpady neustále modernizuje a zkvalitňuje své služby. Foto: Archiv společnosti HBH odpady

Provoz by měla zahájit nová moderní třídicí linka na papír a plasty. Slavnostní uvedení nové moderní třídicí linky se uskuteční 5. srpna.

Společnost HBH odpady se zabývá především výkupem, sběrem a úpravou druhotných surovin. Své služby neustále rozšiřuje, zkvalitňuje a modernizuje. Během posledních let prošly rekonstrukcí jak provoz sběrného dvora včetně administrativní budovy, tak provoz výkupny a třídírny papíru a plastů.

Pracoviště jsou vybavena moderními technickými zařízeními. K nejvýznamnějším patří linka na třídění odpadů tvořena soustavou pásových dopravníků, velkokapacitním lisem s automatickým ovládáním a programováním a posuvnými boxy umístěnými pod kabinou třídírny. V souvislosti s tím firma pořídila tři nové skladovací tunely pro slisované balíky papíru a plastů.

„Na lince můžeme třídit plastový odpad podle jednotlivých druhů, od PET lahví různých barev, přes čiré a barevné folie po duté plasty, zařízení využijeme i pro dotřídění papíru a lepenky," popsal novinku Jiří Holešák, ředitel firmy. Ten podotkl, že firma také investuje i do obnovy vozového parku, kontejnerů a dalších shromažďovacích a obslužných prostředků.

Maximální využití odpadů

Služby společnosti HBH odpady jsou komplexní. „Zákazníci se na nás obracejí, když potřebují přistavit kontejner na stavební odpad, při likvidování pozůstalostí, úklidu, likvidaci starých a nefunkčních kovových zařízeních. Přímo ve firmě se mohou zbavit všech odpadů, nejde jen o klasický odpad papír, plas-ty, sklo, ale i železné a barevné kovy, nebezpečné odpady, textil, velkoobjemný odpad, dřevo, biologicky rozložitelný odpad. Jsme také zapojeni do systému zpětného odběru, takže i toto a bezplatně," doplnil Holešák.

Ten pokračoval, že společnost chce zajistit v maximální možné míře využití těchto odpadů tak, aby co nejmenší množství z nich muselo být uloženo na skládce či odstraněno ve spalovně. S tím souvisí i důraz na informování obyvatel a firem a spoluúčast na vytváření systému svozu a třídění využitelných odpadů a sběru odpadů od obyvatel.

Firma se zaměřuje také důsledně na environmentální osvětu v regionu, různými způsoby se snaží zvýšit informovanost obyvatel – od exkurzí pro všechny školská i jiná zařízení a jednotlivce.

„Podporujeme sběrové akce a pravidelně komunikuje se všemi školskými zařízeními regionu," uzavřel Holešák.

Na environmentální osvětu cílí i své propagační a marketingové aktivity.

Milan Pilař

Autor: Redakce

4.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Ilustrační fotografie.
AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení