VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodské gymnázium patří o prázdninách řemeslníkům

Havlíčkův Brod – Také gymnázium v Havlíčkově Brodě se řadí ke školám, jež v průběhu prázdnin opanoval čilý stavební ruch. Po kompletní obnově sociálního zařízení, výměně oken, zateplení a rekonstrukci fasády přišla na řadu výměna elektroinstalace.

12.8.2014
SDÍLEJ:

Dělníci se v budově brodského gymnázia pustili do opravy elektroinstalace.Foto: Gymnázium Havlíčkův Brod

„Uskuteční se ve dvou etapách. První probíhá teď o prázdninách, druhá naváže v průběhu příštího léta," uvedl ředitel školy Hynek Bouchal. Ten dodal, že rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu slaboproudých rozvodů v celé škole a také výměnu silnoproudých rozvodů v nové budově.

„Nainstalován bude i protipožární systém, rekonstrukcí projde telefonní ústředna, telefonní rozvody a zaveden bude i nový rozhlasový systém. Nechybí ani osazení školy bezpečnostními kamerami, zbudování nového zabezpečení vstupů do budovy, kompletní obnova datových rozvodů i zavedení wi-fi sítě v celém areálu školy," vyjmenoval Bouchal a podotkl, že celá tato investiční akce byla zhotovitelem vysoutěžena za 10,5 milionu korun.

Platí zřizovatel, tedy hejtmanství

Všechny výše uvedené stavební úpravy havlíčkobrodského gymnázia financuje zřizovatel školy, jímž je Kraj Vysočina. „Jejich celková výše v současné chvíli činí 28 a půl milionu korun. Nejde však o jediné investice, jež byly v posledních třech letech investovány do vybavení školy," pokračoval Bouchal.

Gymnáziu se daří čerpat peníze i z evropských programů. „Přes jeden milion korun byl, a to díky dvěma projektům evropského Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, investován do počítačového vybavení. Gymnázium se též účastní celokrajského projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, díky němuž jsme na jaře pořídili novou učebnu chemie a získáváme i nové vybavení pro chemii, biologii a fyziku v celkové výši 1,8 milionu korun," poznamenal Bouchal.

Díky dalšímu celokrajskému projektu Badatelská centra, financovanému z Rozvojového operačního programu vznikne v půdních prostorách staré budovy gymnázia vědecké centrum vybavené špičkovými přístroji pro fyzikální, chemické a biologické experimenty. „Celkem šest milionů korun z tohoto projektu půjde do stavebních úprav a tři a půl milionu korun do samotného vybavení," upřesnil Bouchal.

Všechny uvedené investice jsou podle ředitele Bouchala základním předpokladem pro to, aby Gymnázium Havlíčkův Brod drželo krok s dobou a bylo vskutku moderní školou. „Vedení školy, jeho profesoři a v neposlední řadě i studenti se musí postarat o to, aby byl tento finanční vklad náležitě zúročen, aby škola i nadále patřila k nejlepším vzdělávacím ústavům v regionu, stejně jako se jí to dařilo během drtivé většiny 279 let její existence," uzavřel Bouchal.

Pracuje se také ve Světlé

Brodské gymnázium není samozřejmě jedinou školou v okrese, kterou přes prázdniny obsadili dělníci.  Renovuje se například i ve školních budovách ve Světlé nad Sázavou. Tamní radnice totiž získala dotaci ve výši jednadvaceti milionů korun z ministerstva životního prostředí.

„Díky ní jsme mohli přistoupit k uskutečnění náročného projektu výměny oken, zateplení a odizolování budov základní a mateřské školy Lánecká a také mateřské školy Na Sídlišti," uvedl starosta města Jan Tourek s tím, že vzhledem ke svému rozsahu budou tyto práce pokračovat i v průběhu příštích letních prázdnin.

Autor: Jaromír Kulhánek

12.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Odložené tašce zloděj neodolal

Třetí nulu v řadě si v dresu České Bělé připsal brankář Pavel Losenický (uprostřed), který byl základním kamenem úspěchu i na hřišti Kamenné Lhotě (0:1).

Leština B si v „trojce“ připsala první výhru

Ulicemi krajského města jezdí festivalový trolejbus

Jihlava – Projekce dokumentárního filmu o fenoménu střelných zbraní na jihlavské střelnici a promítání dokumentárního snímku o současných česko-čínských vztazích v asijském bistru v Jihlavě. Nejen tyto snímky na netradičních místech mohou zdarma vidět zájemci v rámci letního programu Živého kina, které předznamenává blížící se Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava (MFDF).

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Kurzy první pomoci pro veřejnost prošly v nemocnici stovky zájemců

Havlíčkův Brod – Dlouholetou tradici mají v nemocnici v Havlíčkově Brodě kurzy laické první pomoci pro veřejnost. Za sedm let prošly kurzem stovky zájemců. Naučili se jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo někomu, kdo právě potřebuje.

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Havlíčkův Brod – Rekonstrukce budovy Staré radnice přinesla zajímavý objev. Po odstranění desky s městským znakem v průčelí radnice restaurátoři odhalili fragment původní fasády ze 17. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení