VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodsko "stěhování" dálnice zvládlo

Havlíčkobrodsko - Kolony se v noci na neděli na objížďce, kterou si vynutily demolice mostu na 107. kilometru D1 a více než dvanáctihodinové uzavření dálnice, netvořily. Včera ráno již ano. Před Brodem. Policie nemusela řešit ani jednu dopravní nehodu.

9.6.2013
SDÍLEJ:
Fotogalerie
4 fotografie

Nedaleko Šmolov, sobota 20.40 hodin.Foto: Jaroslav Švanda

První auta z dálnice D1, která kvůli demolici dálničního mostu na 107. kilometru musela nejstarší českou dopravní tepnu opustit a pokračovat po objížďce ve směru Humpolec – Havlíčkův Brod – Jihlava a  opačně, vjela do okresního města v sobotu asi dvaadvacet minut po dvacáté hodině.

Hustota provozu postupem času sílila, vozidla ale nikde čekat nemusela. Ve  Skále u Věže projelo po silnici I/34, a to v době od 20.40 do 20.50 hodin, dvaadevadesát automobilů, z toho zhruba každý čtvrtý byl kamion nebo autobus. O hodinu později, pro změnu ve Svatém Kříži na silnici I/  38, to bylo opět v průběhu deseti minut již sto třicet pět automobilů.

Přímo v Havlíčkově Brodě se v noci na neděli žádné kolony netvořily. Vozidla přijíždějící od Humpolce plynule odbočovala na největší světelné křižovatce směrem na Jihlavu.

Světelná signalizace dopravě pomohla

Auta jedoucí od Jihlavy směrem na Humpolec, respektive Kolín, čekala na červené jen několik desítek vteřin. Umožnila to nastavená signalizace, která právě tento směr po celou noc upřednostňovala.
Situace se změnila až v neděli ráno. Dělníci práci na 107. kilometru D1 skončili zhruba o hodinu a půl později, konkrétně v 9.20 místo plánovaných osm hodin, a na příjezdových komunikacích se před Havlíčkovým Brodem, a to ve směru od Jihlavy i od Humpolce vytvořily kolony aut.

Na dopravu po celé trase objížďky dohlížela policie. Hlídky byly v místech začátku objížďky, další operovala přímo v Havlíčkově Brodě u výše zmíněné křižovatky a tři policejní vozy potkal redakční vůz Deníku  přímo na trase objížďky. Celkem policie do „akce" nasadila jedenáct hlídek.

„Jsem přesvědčen, že volba trasy objížďky a také její načasování zajistila v podstatě bezproblémový průjezd všech vozidel, a to nejen Havlíčkovým Brodem," uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Také starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl sdělil, že příprava na noční dvanáctihodinové „stěhování" dálnice D1 do Havlíčkova Brodu, byla důkladná.

Podle informací Deníku projede za celou noc ze soboty na neděli dálnicí D1 v průměru sedm tisíc automobilů.

„Myslím, že jako šoféři jsme zvyklí na ledasco. Těch pár kilometrů zajížďky, navíc po silnicích první třídy, nás zase tak nezdrží," řekl František Musil, který se svým kamionem zastavil chvíli po půl jedenácté večer v Humpolecké ulici, nedaleko křížení s ulicí U Panských. „Vyjel jsem po deváté hodině z Brna a jedu do Berlína. V podstatě jedu na čas," dodal Musil.

Lidé, kteří bydlí v havlíčkobrodské Humpolecké ulici, v noci spali docela dobře. Zvýšená noční doprava jim nevadila. „Do jisté míry to je dáno tím, že mnozí místní mají ložnice na druhé straně, směrem k trati. Ale jinak nás ten zvýšený provoz nijak zvlášť nerušil," uvedl Jan Kliment.

Šéf havlíčkobrodského dopravního inspektorátu David Hospodka všechny řidiče, kteří v noci na včerejšek po desítky kilometrů dlouhé objížďce projížděli, pochválil.
„Nemuseli jsme řešit ani jednu dopravní nehodu či nějakou mimořádnou událost," konstatoval Hospodka.

Také jeho kolegyně, krajská mluvčí policie Dana Čírtková potvrdila, že se řidiči chovali ukázněně.

„Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově museli v době uzavírky řešit pouze přestupky v dopravě. Jednalo se o deset přestupků řidičů, kteří nerespektovali dopravní značení a vjeli do uzavřeného úseku. Přestupku se dopustili také dva motocyklisté, kteří uzavřený úsek projeli. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově oba zastavili a při kontrole dokladů zjistili, že jeden z motocyklistů řídí motocykl i přesto, že má vyslovený zákaz řízení. Tento řidič je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a jeho přečin bude řešen ve zkráceném přípravném řízení," uzavřela  Čírtková.

Autor: Jaromír Kulhánek

9.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dva protřelí podvodníci stráví několik let ve vězení

Havlíčkův Brod je v sérii ve vedení. Další duel je na programu ve čtvrtek v Moravských Budějovicích.

Bruslaři drží se Žihadly domácí neporazitelnost

V Brodě vyměňují umělý trávník

Havlíčkův Brod - Na fotbalovém stadionu Na Losích v Havlíčkově Brodě obnovují umělý trávník.

Pohledem Jiřího Čáslavského: Podceňovaná Humpolecká

Havlíčkův Brod - Na dva týdny dopředu jsem si udělal do kalendáře upomínku na debatu města s občany ohledněoprav vozovky a zpevněných pásů v Humpolecké ulici. Tož vám pár faktů, které tam byly řečeny, mohu předat. Přesněji řečeno, z toho, co bylo rozumět, neboť akustika v radničním sále je strašná. A to jí přitom vylepšovalo, že bylo obsazeno tak tři čtvrtiny sedadel - přišlo více než sto občanů!

Titul! Ten mají v ruce Skláři

Světlá nad Sázavou – Hokejisté Světlé nad Sázavou po roční odmlce opět získali pohár pro vítěze Krajské ligy Pardubicka.

Města na koupaliště doplácejí

Vysočina – Není to žádný zlatý důl. Provoz lázní a relaxačních center na Žďársku nelze rozhodně nazvat výdělečnou činností. Spíš naopak. „Od začátku jsme ale věděli, že je to veřejná služba, na kterou budeme muset doplácet z městského rozpočtu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies