VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodský Červený kříž byl v září velmi aktivní

Havlíčkův Brod – Po prázdninovém chodu se velice aktivně rozjely aktivity Senior Pointu v Havlíčkově Brodě.

28.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv autora

Opět si senioři mohou přijít zacvičit v rámci zdravotního cvičení, zahrát si pétanque, projít se severskou chůzí s holemi, změřit si tlak, tuk i cukr, vyrobit si něco v rukodělných dílničkách, dozvědět se v rámci preventivních a vzdělávacích přednášek něco nového a zajímavého, ve výtvarném kurzu s panem Korábem si osvěžit určitý výtvarný směr a sami si prakticky vše vyzkoušet.

Během první poloviny září jsme zaštiťovali a zorganizovali hned několik akcí. Volný čas není nuda – v pátek 2. září v prostorách parku Budoucnost se sešlo více jak 170 žáků v doprovodu svých rodičů, aby se seznámili s nabídkou volnočasových aktivit. Tato akce se konala Radou dětí a mládeže Kraje vysočina, Oblastním spolkem ČČK Havlíčkův Brod a ve spolupráci s AZ Centrem. Zúčastnilo se jí 14 organizací, které předvedly své aktivity a nabídky kroužků a možností, jak trávit volný čas.

V sobotu 3. září byl náš tým zdravotníků pozván se svým zdravotním stánkem na letiště, kde se konalo Mistrovství mechaniků. V neděli téměř ve stejném složení, jste nás mohli, potkat na náměstí v Havlíčkově Brodě na akci Bezpečná Vysočina.

V pátek 9. září jsme uspořádali již 9. ročník Běhu naděje ve spolupráci se SZŠ a VOŠZ a Gymnáziem Havlíčkův Brod. Navštívil nás a celou akci aktivní účastí podpořil Michal Šiška – handbiker, plavec a triatlonista. Běžců a chodců bylo na trati 290, vybrala se finanční hotovost, která byla poukázána na účet Levity, a to v částce 3195 korun. Všem účastníkům velice děkujeme. V rámci doprovodného programu byly zahájeny Oslavy Světového dne první pomoci.

Žákům a studentům byl umožněn nácvik kardiopulmonální resuscitace. Celkem na osmi stanovištích bylo možné si vše prakticky vyzkoušet, a to celé pod komentovaným dohledem Markéty Buráňové, která vysvětlila správný postup laické veřejnosti při resuscitaci.

Do mikrofonu nám řekla i mnoho důležitého doktorka Bohunka Lásková, která přiblížila resuscitaci okem zdravotního personálu.

Připomněla všem zúčastněným, jak je důležitá laická první pomoc, a od správně poskytnuté pomoci se odvíjí šance na přežití zraněného člověka.

Celá akce se konala za podpory města Havlíčkův Brod, Zdravého města a Místní agendy 21.

Naše služby

V sobotu 10. září jsme opět s naším zdravotním stánkem nabízely naše služby – měření TK, BMI, nácvik kardiopulmonální resuscitace, opilecké brýle, pracovní listy pro děti s preventivní tématikou a mnoho dalšího na rodinném dnu ve firmě Futaba.

V neděli 11. září se konala hasičská soutěž, kde jsme opět měli náš zdravotní stánek a zajišťovali zdravotní dozor. Zároveň se další zdravotní hlídka zúčastnila zdravotního dozoru při in-linových závodech pořádaných v Havlíčkově Brodě.

Středa 14. září se nám navždy zaryje do paměti jako datum nultého ročníku první pomoci pro zdravotníky. Akce se konala v areálu psychiatrické léčebny. Celkem šest tříčlenných týmů soutěžilo a možnost dostat se na příčky nejvyšší. Nejlépe se dařilo jihlavskému týmu z Urgentního příjmu, který za s sebou nechal týmy havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice (2. 3. a 4. místo) a pak dva týmy jihlavské psychiatrické nemocnice (5. a 6. místo). Soutěž byla velice zajímavou a zdařilou akcí. Velké díky patří Janě Kudlové za organizaci této soutěže, všem figurantům za herecké výkony a všem účastníkům a rozhodčím za dobře odvedenou práci.

V sobotu 17. září jsme ve třech dvoučlenných hlídkách mohli být spatřeni na havlíčkobrodském půlmaratonu. Velice dobře zorganizovaná akce naštěstí měla mnoho dobře trénovaných lidí, takže naší služby nebylo třeba.

V tento samý den v obci Pohled proběhl jeden z dalších kurzů laické první pomoci pro širokou veřejnost.

Mnoho dalších akcí pořádá Místní skupina ČČK Pohled, Havlíčkův Brod, Přibyslav, Šmolovy, Suchá, Nová Ves u Chotěboře, Dolní Březinka a Uhelná Příbram Více informací naleznete na www.oscck.cz.

(dop)

Autor: Redakce

28.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení