VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chátrající sokolovnu kupuje obec. Za dva a půl milionu

Havlíčkova Borová – Dlouhé roky se v Havlíčkově Borové diskutuje o tom, zda a za jakých podmínek by se měla obec pokusit získat zdejší sokolovnu do svého vlastnictví.

10.7.2015
SDÍLEJ:

Z majetku České obce sokolské přešla sokolovna do vlastnictví městyse. Foto: Jitka Štěfáčková

Budova totiž už na první pohled působí dost omšelým dojmem, potřebuje řadu úprav a dosavadní vlastník, kterým byla Česká obec sokolská, na její údržbu v posledních letech nevěnoval prakticky žádné významnější prostředky. V uplynulých týdnech ale vzaly události poměrně rychlý spád a budovu městys od sokolů odkoupil.

Pozemky i hřiště

„Zastupitelstvo na svém jednání nedávno schválilo tento odkup za cenu zhruba dvou a půl milionu korun. A to včetně přilehlých pozemků a fotbalového hřiště. Nyní se vše již řeší převodem na katastru," konstatoval starosta Havlíčkovy Borové, Aleš Uttendorfský.
Aby se poměrně rozlehlý areál nedaleko středu městyse stal konečně celistvým pod jedním vlastníkem, dohodlo se vedení obce také s místní Tělovýchovnou jednotou na odkupu další – novější – budovy, která byla ke staré sokolovně později přistavěna. Za symbolickou jednu korunu.

Už na první pohled je zřejmé, že letitá sokolovna, která je v Havlíčkově Borové jediným větším kulturním stánkem, bude v brzké budoucnosti potřebovat stavební úpravy, aby vůbec mohla dál sloužit veřejnosti. Více než ke sportovním účelům je v současné době využívána spíše k pořádání plesů nebo tanečních zábav. Vyhlášené tu jsou například myslivecké nebo hasičské plesy.

A s jakými úpravami by vedení obce chtělo začít? „Rádi bychom během příštího roku napojili budovu na plánovaný teplovod z místní bioplynové stanice tak, aby se tak vyřešilo nákladné vytápění," vysvětlil starosta Uttendorfský.

Co se dalších rekonstrukce týče, bude prý hodně záležet na případných dotačních možnostech. „Bylo by třeba vyměnit okna, opravit fasádu a sociální zařízení. Je toho opravdu hodně a obec nebude moci uvolnit tolik finančních prostředků, abychom vše opravili bez dotací. Nyní je hlavně třeba zajistit další chod a fungování sokolovny," zakončil borovský starosta.

Autor: Redakce

10.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Ilustrační foto.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Havlíčkobrodsko – Hradozámecké noci již tento víkend zpřístupní milovníkům historie známé památky v netradičním čase a netradičním způsobem. Noční prohlídky na Havlíčkobrodsku nabídne zámek ve Světlé nad Sázavou a mimořádně bude otevřen i kostel svatého Víta v zatopené obci Zahrádka, kde v minulosti působil farář Toufar.

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Havlíčkobrodsko – Voda zaplavila nově zrekonstruované fotbalové hřiště ve Světlé, poničila lávky v Březince a Mrzkovicích.

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení