VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chystaná rekonstrukce kulturního domu a základní školy potrvá až tři roky

Oudoleň: Nejúspěšnější investiční akcí loňského roku bylo v Oudoleni otevření nových prostor obecního úřadu. Letos to bude příprava rekonstrukce v prostorách kulturního domu a základní školy.

5.2.2013
SDÍLEJ:

Kulturní dům. Foto: OÚ Oudoleň

„Vloni se nám podařilo dokončit a úspěšně otevřít nový obecní úřad, na tuto akci jsme čerpali dotace z Programu obnovy venkova Vysočina v roce 2011 a v roce 2012, celkem 218 tisíc korun, kde spoluúčast obce činila více než 662 tisíc korun," informoval starosta Ivo Béna.

Nové prostory obecního úřadu jsou podle starosty hojně využívány, jak pro potřeby samotného úřadu, tak pro konání různých společenských a kulturních akcí.

Dále obecní úřad v Oudoleni čerpal dotaci z Kraje Vysočina na zabezpečení obecního úřadu a základní školy od firmy Patrol ve výši 26 tisíc korun, spoluúčast obce činila přes 18 tisíc korun. „Poslední akcí loňského roku byla oprava horního hřiště, a to zejména přebudování oplocení. V dolní části byla vybudována výdřeva a v horní části bylo nataženo nové a silnější pletivo, dále byla provedena směna pozemků a vybudování nového oplocení mezi těmito pozemky," doplnil starosta. Na tuto akci obec čerpala dotace z Fondu Vysočiny ve výši 30 tisíc korun, spoluúčast obce byla více než 50 tisíc korun.

Potvrzená dotace

„Pro letošní rok 2013 máme podané žádosti na dotace, které se týkají především kulturního domu a základní školy z programu ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí. Akce jsou rozděleny na kulturní dům a základní školu v celkové hodnotě 25 milionů korun, výše dotace činí 90 procent," doplnil starosta s tím, že na kulturní dům byla již dotace potvrzena a během ledna by mělo přijít potvrzení dotace i na základní školu.

Následovat budou výběrová řízení a další potřebná jednání, čímž se akce rozptýlí zhruba do tří let. „Dále máme podanou žádost o dotaci na vlastní mulčovač v hodnotě cca 200 tisíc korun. Od ledna 2013 došlo také ke zvýšení DPH, ale pro občany zůstanou ceny stejné jako v roce 2012. Chtěl bych ale poděkovat členům zastupitelstva, zaměstnancům obce a organizátorům společenských, kulturních i sportovních akcí i všem, kdo jim pomáhali," zdůraznil starosta.

Autor: Štěpánka Saadouni

5.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení