Chytré hlavičky si daly dostaveníčko v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Okresní finále Matematické olympiády se konalo dne 5. dubna 2017 v budově AZ Centra v Havlíčkově Brodě.

11.4.2017

Lucie Belatková.Foto: Archiv autora

Soutěžilo se ve třech kategoriích.

V kategorii žáků 6. ročníků startovalo celkem 23 účastníků, kteří řešili 3 úlohy v čase 2 hodin. Vítězkou se stala Gábina Marková z Gymnázia Chotěboř, která získala plný počet 18 bodů. O pouhý bod za vítězkou skončila Lucie Belatková ze ZŠ Konečná Havlíčkův Brod a třetí místo patří Pavlu Krbálkovi z Gymnázia Chotěboř.

Druhou kategorii tvořili žáci 7. ročníků ZŠ a odpovídajícího ročníku z víceletých gymnázií. Zde startovalo 15 počtářů. Také v této kategorii bylo na vítězství potřeba získat plný počet bodů. Podařilo se to hned dvěma soutěžícím - Martinu Kosprdovi (Gymnázium Havlíčkův Brod) a Janě Peškové (Gymnázium Chotěboř). Třetí místo pak obsadila Karolína Kopecká rovněž z chotěbořského gymnázia.

Poslední kategorií byli žáci 8. tříd. I těch se sešlo 15 a i tady vyřešila vítězka všechny úlohy. Tou vítězkou se stala Klára Ledvinková z Gymnázia Havlíčkův Brod. Druhé místo pro ZŠ Šlapanov vybojovala Anička Slaninová a třetím v pořadí byl Vít Pavlík ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod.

Uznání za účast zaslouží všichni soutěžící, stejně tak i jejich paní učitelky a páni učitelé, kteří je k matematice přivedli, na soutěž připravili a také doprovodili.

František Roček

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nevydíral jsem žalobce ani soudce, brání se bývalý voják

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
17

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Jihlava – Prezident Miloš Zeman začal svou třídenní návštěvu na Vysočině návštěvou krajského úřadu Kraje Vysočina. Zde se opět po roce setkal s krajskými zastupiteli a představiteli měst a obcí z celého kraje. Ti měli možnost se hlavy státu zeptat na to, co je zajímá, případně trápí.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Zlatý Havlíčkobrodský střevíček pro Štáflovku

Havlíčkův Brod – Svou choreografii Sluneční soustava v brodské sportovní hale předvedly dívky ze Školního sportovního klubu Základní školy Štáflova. Tato choreografie jim přinesla první místo i na celorepublikovém finále soutěže Česko se hýbe ve školách. A u poroty zvítězilo i tentokrát.

OBRAZEM: Šedé garáže krajského úřadu rozsvítili motýli ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Podzemní garáže Krajského úřadu Vysočiny teď mají neobvyklou atrakci. Místo fádních a neútulných šedých zdí zde návštěvníci narazí na působivou sbírku motýlů. Ty jsou dílem studentů třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou. Díky neonovému spreji motýli v temné chodbě doslova svítí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?