VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka by mohla vést i jinudy, než jen po vlečce

Chotěboř – Při řešení výstavby cyklostezky mezi Chotěboří a Bílkem uvažuje radnice v Chotěboři také o jiných variantách. Ta původní brala v potaz především využití bývalé železniční vlečky.

19.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Podle tajemníka Městského úřadu v Chotěboři Jiřího Fišery se například nabízí i možnost výstavby cyklostezky, která by vedla souběžně s lesním úsekem silnice II/345, a to při její levé straně ve směru z Chotěboře.

„Tato varianta by ale byla podstatně finančně náročnější. Rada města přesto souhlasila se zpracováním dokumentace pro toto alternativní řešení. V něm by se ale muselo zohlednit ochranné pásmo silnice II. třídy a současně i několika přírodních koridorů, které touto částí lesního porostu  procházejí," uvedl Fišera. Ten dodal,  že by muselo také dojít k majetkovému vypořádání u malé části pozemků, po kterých by zamýšlená cyklostezka vedla. „V naprosté většině by trasa cyklostezky vedla po pozemcích města, což usnadňuje i případná jednání o podpoře z dotačních titulů, které jsou k tomuto účelu vytvořeny. Město Chotěboř si uvědomuje, že zamýšlená cyklostezka nebude mít jen funkci rekreační, ale přispěje i ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů," zdůraznil Fišera.

O nějaký ten administrativní krok dál jsou při přípravě výstavby cyklostezky v Ledči nad Sázavou.

„Jakmile bude jasno v otázce územního rozhodnutí, pustíme se do první  fáze stavby," informoval před časem ledečský starosta Petr Vaněk. Ten dodal, že konečným cílem je propojit úseky světelské cyklostezky podél Sázavy s těmi ledečskými.

Ledeč nad Sázavou získala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Její úvodní dvouapůlkilometrový úsek by měl být hotov koncem letošního roku. „Celá stavba je, dá se říci, běh na dlouhou trať. K propojení se Světlou  by mělo dojít v horizontu tak tří až čtyř let," konstatoval Vaněk. Cyklostezka by měla v budoucnu nést jméno spisovatele a ikony českého skautingu Jaroslava Foglara.
V současné době mohou cyklisté, kteří nasednou na kola ve Světlé nad Sázavou, dojet až do Mrzkovic.

Autor: Štěpánka Saadouni

19.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
17

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání se zastupitely na Krajském úřadě.
18

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Zlatý Havlíčkobrodský střevíček pro Štáflovku

Havlíčkův Brod – Svou choreografii Sluneční soustava v brodské sportovní hale předvedly dívky ze Školního sportovního klubu Základní školy Štáflova. Tato choreografie jim přinesla první místo i na celorepublikovém finále soutěže Česko se hýbe ve školách. A u poroty zvítězilo i tentokrát.

OBRAZEM: Šedé garáže krajského úřadu rozsvítili motýli ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Podzemní garáže Krajského úřadu Vysočiny teď mají neobvyklou atrakci. Místo fádních a neútulných šedých zdí zde návštěvníci narazí na působivou sbírku motýlů. Ty jsou dílem studentů třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou. Díky neonovému spreji motýli v temné chodbě doslova svítí.

V odchovně prasat panuje přísná hygiena

Kojetín – Přísná bezpečnostní opatření a hygiena. To je podle inženýra Petra Pavliše z akciové společnosti Provem jediná možnost, jak chránit domácí chovy prasat před hrozbou afrického moru. Společnost Provem sídlí nedaleko obce Kojetín na Havlíčkobrodsku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies