VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka v Chotěboři povede nyní po vlečce na Bílek

Chotěboř – Nekonečný příběh cyklostezky v Chotěboři by mohl mít přece jen šťastný konec.

8.11.2015
SDÍLEJ:

Městský úřad v Chotěboři.Foto: Deník/archiv

Finální rozhodnutí zní: Cyklostezka povede po železniční vlečce. Přispět by k tomu měla dohoda města Chotěboř s Lesy České republiky 
o pozemcích.

„Jsme si vědomi toho, že stavba cyklostezky je v Chotěboři velmi aktuální téma, 
o kterém se neustále mluví," konstatoval starosta Tomáš Škaryd. Původní plán, vést cyklostezku podél silnice na Bílek, nakonec nevyšel. Radnice se tedy vrátila k úplně původní variantě, využít starou železniční vlečku směrem na Bílek.

„Město Chotěboř se dohodlo s Lesy České republiky na směně některých pozemků, který umožní využít tyto pozemky pro stavbu cyklostezky. Jedná se například o cestu, která navazuje na železniční vlečku a která je majetkem Lesů. Lesy za ni dostanou náhradou jinou cestu v areálu bývalých kasáren," vysvětlil starosta Škaryd. Dále město požádalo Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových o bezúplatný převod pozemků pod železniční vlečkou do vlastnictví města.

Ministerstvo obrany už pozemky nechce

„Jedná se o poměrně čerstvou záležitost, protože pozemky pod vlečkou dlouho vlastnilo Ministerstvo obrany, které pozemky nakonec převedlo na Úřad pro zastupování státu teprve nedávno," podotkl starosta. Město Chotěboř mělo rovněž v plánu vytyčit cyklostezku napříč areálem přes les v Bílku, ale to se ukázalo jako nemožné.

„Cyklostezka by měla vést lesem, který majitel, Lesy České republiky, však označil za produkční les, kde běžně probíhá těžba. To by mohlo vážně ohrozit bezpečnost uživatelů cyklostezky. Proto jsme se nakonec dohodli, že cyklostezka sice povede po pozemcích Lesů ČR, ale mimo areál, směrem na obec Sobíňov," vysvětlil starosta Škaryd. Cyklostezku by mohli 
v budoucnu využívat kromě cyklistů i bruslaři, v zimě pak lyžaři, kteří jezdí za zimními sporty do nedalekého Ranska.

Chotěboř je v současné době jedno z mála měst na Havlíčkobrodsku, které ještě žádnou cyklostezku nemá. Moderní, aktivně využívanou cyklostezkou se chlubí už léta město Přibyslav, stejně jako Havlíčkův Brod.

Radost cyklistům udělalo i město Ledeč nad Sázavou, cyklostezka má vést v budoucnu i přes pověstnou Foglarovu zátoku mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou.

Autor: Štěpánka Saadouni

8.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení