VYBRAT REGION
Zavřít mapu

David Kozlík: Rozhodnutí zastupitelstva respektuji

Havlíčkův Brod – Zastupitelé Havlíčkova Brodu na svém posledním jednání rozhodli, a to na základě výsledků vnitřního auditu, že místní Bruslařský klub (BK) musí vrátit část obdržené dotace, a to ve výši necelých sedmi set tisíc korun.

17.10.2014
SDÍLEJ:

David Kozlík.Foto: Deník/Petr Veselka

V rozhovoru se k tomu vyjádřil předseda BK, David Kozlík.

Jak jste vnímal průběh jednání městského zastupitelstva, které rozhodlo o odvodu v takové výši?
Vnímal jsem to tak, že je to pro BK velká rána. Čekal jsem odvod kolem 250 tisíc korun. Tuto částku jsem měl i připravenou.

Zastupitelé nakonec rozhodli o odvodu necelých sedm set tisíc…
Rozhodnutí zastupitelstva mě zarazilo, protože bylo v jejich silách pomoci. Nicméně jsem si plně vědom, že nález v auditu byl, jaký byl. Ač jsme se snažili vysvětlit důvody, proč k tomu došlo, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Rozhodnutí zastupitelstva respektuji.

Proč si myslíte, že se zastupitelé zachovali právě takto? Doposud při nálezu v auditu dávali pokutu ve výši 10 %.
Jednak rozhodla situace, že bylo před volbami, a také nikdo nechtěl vzít zodpovědnost na sebe, což je logické. Proč řešit chyby jiných, k tomu nebyl důvod ani vůle. Vzduchem létala trestní oznámení. Na druhou stranu nešlo o to, že by se milion a půl z městské dotace ztratil, „jen" jsme ho nedokázali vyúčtovat správně na mládež.

Skončily tedy tyto peníze u A-týmu?
Věřím tomu, že skončily u mládeže. V té době jsem ještě nebyl ve vedení BK. Jsem předsedou od prosince loňského roku, předtím jsem neměl možnost ovlivnit chod klubu, nebo tok peněz. Teď už si to pohlídám.

Jak to vnímáte z lidského hlediska? Vždyť zpovídat se před zastupitelstvem měli jiní lidé. Ti, kteří jsou zodpovědní za špatné profinancování dotace? Bez ohledu na to, že jste výsledky auditu podepsal vy…
Já se hlavně snažím najít cestu, jak z toho ven, abychom se mohli soustředit na hokej. Je pravda, že audit jsem podepisoval, jsem jediný statutární zástupce BK, který může podepsat dokumenty, a protože se podávala opravná vyúčtování v době mého předsedování, tak je na nich i můj podpis. Spoléhal jsem na lidi, kteří za to byli zodpovědní a placení klubem, na lidi, kteří to vyúčtování připravili. Není v mých silách zkontrolovat doklady tři roky zpátky, a ti, co to udělat měli, to prostě nezvládli. Jestli nechtěli nebo neuměli, už je teď jedno. Některá opatření, aby se to už neopakovalo, proběhla a další asi musí přijít. Já nejsem placený činovník klubu, a proto mně nezbývá, než se spoléhat na právě ty odpovědné a klubem placené lidi, kterým ale já musím věřit.

Jedním z odpovědných lidí za vedení účetnictví BK je Jiří Kopic, který na zastupitelstvu jednal velmi arogantně. Zaskočilo vás jeho počínání?
Nevím, za co je pan Kopic odpovědný směrem k BK. Vím jen, že je členem dozorčí rady HC Rebel. Jeho výstup na zastupitelstvu hodnotit nechci, ať si to každý vyhodnotí sám. Já si myslím, že o výši odvodu bylo rozhodnuto dávno dopředu. Výstup pana Kopice to asi neovlivnil, možná jen ti, co by hlasovali, že se zdržují hlasování, nakonec hlasovali proti odvodu ve výši 10 %, což je v podstatě totéž.

Zmiňoval jste se, že budete o odvodu jednat s HC Rebel…
Musím říci, že vedení HC Rebel se k situaci staví velmi korektně, hlavně pan Nedvěd. Respektuje závěr auditu a když už audit tvrdí, že dotace nebyla využita, tak jak být měla, to znamená, že nebyla vyúčtována na mládež, musí se vrátit. Tak je to uvedeno i ve Smlouvě o spolupráci mezi BK a HC Rebel.

Využijete tedy možnost splátkového kalendáře, který BK město nabídlo?
Ano. Zažádali jsme o splátkový kalendář a splácet budeme přes 35 tisíc měsíčně po dobu jednoho a půl roku.

Kde ty peníze budou chybět?
V HC Rebel celkově.

Jak se k vám chovají lidé, kteří mají na svědomí špatné vyúčtování dotace? Dokážou se vám podívat do očí?
Já nemám problém s nikým a rozhodně vím, že moji dva předchůdci na postu předsedy BK, tedy pan Maryška nebo pan Cachnín, s tím nemají vůbec nic společného. Ti dostali vyúčtování připravené k podpisu stejně jako já a nezbylo jim, než věřit, že je správně. Oni byli hlavně trenéry.

Přesto. Ocitl jste se v tom nevině, přinejmenším musíte být naštvaný, ne?
Hněv je zabiják mysli a špatný rádce. Mně nejvíc vadí, že nás to všechno kolem minulosti BK brzdí, táhne ke dnu a je to brzdou pro rozvoj mládežnického hokeje. Já jsem tomu chtěl pomoci hlavně po organizační stránce. Zázemí máme úžasné, máme kvalitní trenéry, podporu města. Jenže místo toho jen stále řeším problémy let minulých. Mě ale zajímá, co bude. Mám nějakou vizi, připravené sponzory. Samozřejmě to není otázka měsíců, je potřeba k tomu mít tým dobrých lidí. Je těžké orientovat se v tom, kdo to myslí dobře a kdo se chce jen přiživovat a mít ze všeho nějaká ta procentíčka.

Týká se BK i trestné oznámení, které bylo podáno vedením HC Rebel ohledně chybějící výstroje?
BK se k žádnému trestnímu oznámení nepřipojoval.

Autor: Petr Veselka

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neprůstřelný je na podzim v krajském přeboru po třech kolech chotěbořský gólman Tomáš Dobrovolný (na snímku), který nepustil míč za svá záda 270 minut. Naposledy to bylo ve Speřicích, kde se s týmem radoval z výhry 1:0.

Soural: Nemá cenu dělat velké závěry, nyní je to o momentálním pocitu

Ilustrační foto.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Chotěboř – Zajímáte se o poklady? Rádi o nich čtete? Nebo dokonce jste jejich vášnivým hledačem? A jak to vůbec se stavem pokladů na Vysočině vypadá? Odpovědi nejenom na tyto otázky dostanete v úterý 5. září od 17 hodin v městském muzeu v Chotěboři.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení