VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se v knihovně baví s Duhovými hrátkami

Havlíčkův Brod – V brodské knihovně se děti rozhodně nenudí. Nejen, že tu na ně čeká spoustu nádherné literatury, ale knihovna pro ně navíc připravuje i řadu zajímavých tvůrčích akcí.

14.9.2017
SDÍLEJ:

Krajská knihovna Vysočiny pro děti připravuje zábavný tvůrčí program s názvem Duhové hrátky.Foto: Krajská knihovna Vysočiny

„Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny připravuje pravidelně každý měsíc pro děti odpoledne plná her, dovádění a výtvarných činností, nazvané Duhové hrátky. Jednou týdně se část dětského oddělení změní na zábavný koutek. Vždy od 13 do 15 hodin si děti mohou vyrobit něco nápaditého, zahrát si některou z deskových her nebo si vyzkoušet Xbox,“ uvedla Dagmar Švejdová z Krajské knihovny Vysočiny.

Aktivity jsou rozdělené do tří bloků: dílnička, deskohraní a dovádění. „Prázdninové Duhové hrátky mají v naší knihovně už svoji několikaletou tradici, proto ani letošní nebyly výjimkou. Každý den, pět dní v týdnu jsme nabídli malým čtenářům prázdninový program. Od pondělí do středy si děti mohly v dílničce něco hezkého vyrobit, ve čtvrtek bylo na programu deskohraní, kdy děti hrály předem připravené deskové hry společně se svými kamarády, rodiči. A pravidelně v pátek na ně čekalo dovádění s Xboxem,“ doplnila Dagmar Švejdová.

Letošní prázdninové Duhové hrátky se těšily velkému zájmu ze strany dětí, rodičů i prarodičů. „Pravidelnými návštěvníky tvořivých dílniček byli milí sourozenci Tereza a Daniel Vaňkovi, vyrábění se jim moc líbilo, snad ještě víc než vloni, jak nám sami sdělili. Děti pracovaly s nejrůznějšími materiály a vyzkoušely různé činnosti, jako je skládání, lepení, vystřihování, malování nebo šití. Během letních prázdnin se uskutečnilo 26 dílniček a vznikla řada krásných originálních výrobků. Smyslem těchto zábavných letních programů bylo přijít do knihovny a něco hezkého vyrobit, zadovádět si nebo si vyzkoušet něco nového, a to se nám podařilo. Zapojila se většina zaměstnanců knihovny, které patří nemalé poděkování. Každý z nich si vymyslel a připravil zajímavou tvořivou činnost a strávil s dětmi příjemné odpoledne,“ dodala Švejdová.

Od září se děti mohou těšit na další pestrý program Duhových hrátek.

Autor: Redakce

14.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Další kámen zmizelých tentokrát významné osobnosti prvorepublikové sociální demokracie Josefu Šantovi položili členové olomoucké sociální demokracie.

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 20. září pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení