VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domácnosti z Havlíčkobrodska mohou uspořit na energiích

Havlíčkův Brod –  Ceny elektrické energie i zemního plynu od  Nového roku klesají.

24.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Vít Šimánek

Pro koncového spotřebitele tato jistota ale neznamená, že odebírá nejlevnější elektřinu či plyn na trhu a za nejvýhodnějších podmínek.

Domácnosti z Havlíčkova Brodu a okolí se proto mohou do 31. ledna 2014 hlásit do sdruženého nákupu energií na stránkách www.aukcejinak.cz. Aukci organizuje společnost ARCH Consulting s.r.o., která jako jedna z mála firem na trhu garantuje minimálně 10% úsporu neregulované části cen oproti standardním cenám na rok 2014. Své klienty přitom nijak nezavazuje k podpisu nové smlouvy.

Zda novou smlouvu klient podepíše, se může rozhodnout až po skončení aukce, žádné sankce mu nehrozí. Průměrná úspora každé domácnosti při minulé aukci činila 3 700 Kč u elektrické energie a 4 860 Kč u zemního plynu, proto novou smlouvu podepsalo 95 % domácností. Do aukce se mohou hlásit jak družstva, sdružení vlastníků, tak jednotlivé domácnosti.

Smlouva pouze na jeden rok

„Kromě garance minimální 10% úspory je další výhodou to, že nová smlouva se podepisuje pouze na jeden kalendářní rok bez automatické prolongace se standardní výpovědní lhůtou, což vzhledem k dlouhodobému předpokladu poklesu cen energií nesvazuje klientovi ruce.   Našim klientům tedy nehrozí žádná nevýhodná fixace smlouvy na několik let či dlouhé výpovědní lhůty, jak tomu mnohdy bývá," říká k projektu jeho zakladatel Ing. Aleš Choutka. „Při výpočtu úspory bereme samozřejmě v potaz aktuální sníženou cenu energií na trhu, ne loňské vyúčtování."

Účastníci aukce se nemusí u nového dodavatele obávat ani nevýhodných podmínek,  skrytých poplatků a sankcí. „Obchodní podmínky jednotlivých dodavatelů analyzujeme a poplatky za ostatní nabízené služby regulujeme pomocí zadávací dokumentace, stanovujeme tedy jejich maximální výši. Vysoké ceny za telefon, nesmyslné administrativní poplatky, předražené částky za přepsání elektroměru a podobné nešvary u nás neprojdou. " říká Ing. Aleš Choutka. „Navíc při minulé aukci jsme zákazníkům snížili poplatky za odběrná místa, u elektřiny o polovinu na 30 Kč za měsíc, u plynu dokonce na 0 Kč. Tyto poplatky přitom někteří dodavatelé nyní zvyšují, aby kompenzovali své snížení marží kvůli dlouhodobému poklesu cen energií."

AUKCE JINAK nabízí domácnostem i kvalitní klientský servis, který nekončí podpisem smlouvy s novým dodavatelem. „Pokud by vyvstaly při komunikaci s novým dodavatelem problémy, nabízíme klientům možnost řešit je s námi. Mnohým problémům ale předcházíme i díky tomu, že spolupracujeme pouze s prověřenými dodavateli.," říká Ing. Aleš Choutka. Společnost ARCH Consulting tímto vyvrací mýty a polopravdy, které se v poslední době o aukcích energií šíří.

„I maloodběratelé mohou sdružením více domácností ušetřit na energiích stále nemalé částky a přitom dostávat kvalitní a profesionální služby," shrnuje výhody elektronických aukcí Ing. Aleš Choutka.

Formuláře zaslat do konce ledna

Zájemci mají možnost hlásit se a zasílat podklady do aukce pomocí formuláře na stránkách společnosti do 31. 1. 2014: www.aukcejinak.cz/domacnosti. Stačí si vybrat, o jakou komoditu mají zájem (elektřina/plyn), případně se zapojit do obou aukcí současně. Samotné aukce pak proběhnou v polovině února 2014. Společnost ARCH consulting s.r.o. vznikla 4. listopadu 2009 zápisem do obchodního rejstříku za účelem poradenství a zastupování klienta v oblasti optimalizace a snížení nákladů prostřednictvím moderních nástrojů (např. e-aukcí). Rok 2010 a 2011 byl věnován zejména tvorbě metodiky práce, sledování komoditních burz a trendů vývoje cen, certifikace ISO 27001 a přípravě vlastní verze aukčního software. Koncem roku 2011 byl spuštěn projekt AUKCE JINAK.Jedná se o komplexní službu, která pomocí odborného poradenství a následné elektronické aukce umožní nakoupit danou komoditu či službu za výhodnějších podmínek (nejen cenových, upravuje např. i prodloužení doby splatnosti faktur, eliminaci sankcí a pokut, nižší zálohy za služby nebo častější vyúčtování). Součástí poskytovaných služeb je i zpracování předběžné analýzy, příprava zadávací dokumentace, vyhodnocení nabídek i samotné e-aukce, asistence při tvorbě smlouvy s novými dodavateli, předání kompletní dokumentace týkající se výběrového řízení včetně právního zastoupení klienta.

Autor: Redakce

24.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení