VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fenomén únikových her dorazil i do Světlé

Světlá nad Sázavou – Představte si, že se pokoušíte utéct z uzavřeného prostoru a máte na to jenom hodinu. Jedinou pomůckou je schopnost logického myšlení. Klíčem k úniku je totiž správné řešení hádanky.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Exit games. Uniknout ze zamčené místnosti za jednu hodinu mohou zkusit děti i celé rodiny na zámku ve Světlé nad Sázavou.Foto: Deník / redakce redakce

Zábavu únikové hry teď nabízí světelský zámek. Unikátní je v tom, že je prvním autentickým historickým objektem, odkud se účastníci pokoušejí uprchnout a je určená primárně dětem. Ty se tu mohou kromě výjimečného zážitku těšit také na to, že se dozví něco o řecké mytologii.

Virtuální realita už je přežitá. Exit games nabízí autentickou zábavu, napětí a nutnost umět se rychle rozhodovat. Cíl hry je jednoduchý. Vyluštit šifru a dostat se na svobodu.

„Náš zámek je první památkou v České republice, která tuto zábavnou hru pro návštěvníky připravuje. V Čechách už je vybudovaná celá řada speciálních hracích místností, v převážné většině případů jsou ale určené dospělým návštěvníkům,“ uvedla majitelka světelského zámku Helena Degerme.

Dvě únikové místnosti na světelském zámku jsou zaměřené nejen na děti od 10 do 18 let. Užít si je mohou i celé rodiny nebo skupiny přátel. Jak říká majitelka zámku, zábava je to de facto pro každého.

Tématem her jsou starořecké báje. „První místnost má název Minotaurův labyrint, druhá Zlaté rouno. Prvotním zájmem je pro nás celkový prožitek bájných řeckých dob, nezanedbatelný přínos ovšem vidíme i v bližším seznámení se známými bájemi,“ doplnila Helena Degerme.

Exit games nejsou v Čechách úplnou novinkou. Původní nápad přišel před několika lety z Asie a rychle se začal šířit do celého světa. Každý scénář má unikátní příběh.

„Skupina dětí, v případě školních tříd pět až sedm, je odvedena do příslušné místnosti, která je ihned zvenčí uzamčena. V ten okamžik začíná odpočítávání času, který zbývá do jedné hodiny. Do této doby musí tým společně zvládnout všechny nástrahy místnosti, vyřešit šifry a najít příslušný klíč, aby se dostal zpátky ven,“ vysvětluje princip hry majitelka zámku.

Hra klade důraz na týmovou spolupráci, logiku, bezprostřední nápady, prostorovou představivost a tvořivý přístup k problémům. „Všechny úkoly v místnosti odkazují na příslušnou legendu. Kontakt s vnějším světem zajišťuje spojení přes vysílačku nebo přítomný učitel, pokud by skupina potřebovala nějaký typ nápovědy,“ dodala Helena Degerme.

Úniková hra není jediným zážitkem, který světelský zámek připravuje pro děti. Čeká tu na ně i speciální expozice Dětské království s dílničkou nebo pohádkový okruh Na Sázavě s místními pověstmi a nefalšovaným peklem.

Autor: Veronika Hošková

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově Brodě se bude hrát o Znojmo

Za brodským nádražím v úterý proběhla simulovaná ukázka výboje a úrazu elektrickým proudem.
27

Přežili zásah elektrickým proudem. Teď varují ostatní

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

OBRAZEM: Kruhový objezd v Havlíčkově Brodě je uzavřen

Havlíčkův Brod - Obrnit trpělivostí by se měli v těchto dnech řidiči projíždějící směrem do centra v úseku ulice Nádražní. Nejenom že se již několik dní opravuje ulice Nádražní, ale nyní k ní přibyl i kruhový objezd, nejstarší v Havlíčkově Brodě.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

Voda v Sedlici se nelepší, na koupání to letos asi opět nebude

Sedlice – Voda v přehradní nádrži Sedlice dělá hygienikům, a tím pádem i milovníkům koupání ve volné přírodě stále méně radosti. Už na prahu letošní koupací sezony má sedlická vodní nádrž k ideálu daleko, což předběžně potvrdil i pondělní odběr vzorků vody v této lokalitě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies