VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázium slaví sté narozeniny

Chotěboř – Poctivý kus práce odvedli při přípravách oslav stého výročí založení chotěbořského gymnázia, ty jsou součástí nadcházejících Dnů města Chotěboře, všichni profesoři i mnozí studenti této prestižní střední školy.

20.6.2013
SDÍLEJ:

Chotěbořské gymnázium.Foto: Internet

 Bohatý program koncipovali takříkajíc multižánrově a věří, že si v něm každý ze zúčastněných najde to svoje.

„Z mnoha našich programových bodů, které jsou rozvrženy do všech tří dnů, po které se Dny města Chotěboře budou konat, bych chtěl zmínit především křest almanachu 100 let Gymnázia v Chotěboři," uvedl ředitel školy, Vladislav Smejkal. Ten dodal, že křest publikace bude součástí pátečního slavnostního večera spojeného s udělováním cen osobnostem města. Výpravný almanach, jehož součástí je i četná fotodokumentace, obrazové přílohy a DVD, připravil kolektiv několika autorů. Vyšel v Chotěbořské edici nákladem 1 500 kusů. Mapuje kompletní historii školy, obsahuje vzpomínky absolventů a přináší  seznamy bývalých i současných žáků a pedagogů.

„Na pátek a na sobotu jsme připravili Den otevřených dveří, jehož součástí bude například i velmi zajímavá přednáška o knězi Josefu Toufarovi, který na chotěbořském gymnáziu také studoval," pokračoval ředitel Smejkal.

Profesoři, studenti a další hosté se navíc v sobotu odpoledne stanou svědky slavnostního odhalení pamětní desky staviteli budovy školy, Františku Krumlovi. Bronzová deska byla vyrobena, a to  podle návrhu Václava Marka, ve slévárnách v Novém Ransku. „Následovat bude slavnostní průvod absolventů, studentů, zaměstnanců a příznivců gymnázia městem a na večer jsou připraveny i četné třídní a ročníkové srazy," poznamenal ředitel Smejkal.

Není bez zajímavosti, že v průběhu dopolední nedělní mše svaté za současné i bývalé studenty a profesory gymnázia bude v kostele sv. Jakuba Většího vysvěcen i školní prapor, který v roce 1947 namaloval Josef Dvořák.

Divadlo, muzika i sportovní klání

Dramaturgie oslav stého výročí založení chotěbořského gymnázia ale nezapomněla ani na lehčí a méně oficiální  „žánry".

Připravena jsou divadelní představení, vernisáž výstavy fotografií, rockový koncert absolventů gymnázia či mnohé sportovní hry a veřejně přístupné turnaje – ty se uskuteční pod názvem Havaj v tělocvičně.

„A shodou okolností to bude právě naše školní nastudování hry Dlouhý, Široký a Bystrozraký Divadla Járy Cimrmana, které celé tři dny slavností v Chotěboři, a to v sále kina, odstartuje," přidal se zástupce ředitele školy, Michal Jakeš a poznamenal, že skupina studentů představení odehraje v průběhu slavností hned čtyřikrát.

„Vyjmenovat všechny programové body a aktivity, které jsou s oslavami stého výročí založení gymnázia spojené, není v tomto článku samozřejmě možné. Proto si dovolím všechny zájemce odkázat na webové stránky školy – www.gch.cz – kde podrobný rozpis jednotlivých akcí, i s přesným určením času a místa konání, najdou," uzavřel Michal Jakeš. Společně s ředitelem školy Vladislavem Smejkalem pak pozvali širokou veřejnost k návštěvě slavící školy i Chotěboře.

Autor: Jaromír Kulhánek

20.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení