VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havlíčkův Brod není až tak zadlužený, říká starosta Tecl

Havlíčkův Brod – Zastupitelé Havlíčkova Brodu na svém posledním zasedání schváli-
li rozpočet města pro letošní rok.

5.1.2016
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodská radnice.Foto: Deník/archiv

Podle havlíčkobrodského starosty Jana Tecla bude radnice letos hospodařit s výdaji ve výši 445,5 milionu korun 
při očekávaných ročních příjmech ve výši 424,5 milionu korun.

„Schodek v rozpočtu město vyrovná vlastními penězi, které nám zůstaly z loňských let," uvedl Tecl. Zároveň podotkl, že v Havlíčkově Brodě budou letos provedeny investice za více než devadesát milionu korun.

„Podstatná část se bude týkat komunikací, přičemž ta největší a nejvýraznější je rozhodně rekonstrukce silnic v místní části Vysočany, a to za více než dvacet tři milionu korun," popsal Tecl s tím, že tyto práce město zahájilo již v loňském roce v návaznosti na vodárenskou firmu, která v této části města mění svá potrubí.

„Zastupitelé také schválili podání žádosti o dotaci na Ministerstvu školství, mládeže 
a tělovýchovy na stavbu nového atletického oválu. Na spolufinancování této akce má město v rozpočtu připraveno více než devět a půl milionu korun," pokračoval Tecl 
s tím, že nový atletický ovál pro sportovce je ve městě 
více než potřeba.

Kromě dalších drobných rekonstrukcí 
a oprav má radnice také vyčleněno přes osm milionu korun na stavbu komunitního domu pro seniory. Na tuto stavbu rovněž plánuje havlíčkobrodská radnice sehnat peníze z dotačních programů.

Oprava mostu u hotelu a nové pruhy

Podle havlíčkobrodského místostarosty Libora Honzárka má město podobnou částku připraveno i na rekonstrukci mostu u hotelu Slunce.

„Jde o nejrušnější světelnou křižovatku ve městě. 
V rámci rekonstrukce tam nově vzniknou dva odbočovací pruhy, které umožní rychlejší průjezd křižovatkou. Od přestavby si také slibujeme celkové uvolnění dopravy, především pak v době největší dopravní špičky," řekl Honzárek s tím, že kromě města se na stavbě bude podílet i Kraj Vysočina a Ředitelství silnic 
a dálnic.

Podle starosty Tecla bude město v letošním roce vykazovat zisk hospodaření nej-méně ve výši padesát pět milionu korun.

„Havlíčkův Brod naštěstí není ani moc zadlužený z minulých let. V rámci dluhové služby příští rok radnice vydá za splátky 1,97 milionu korun a zbývající dluhy zaplatíme až v roce 2017," konstatoval Tecl. Ten dodal, že následně již nic hradit nebudou, protože město nebude mít vůbec žádné závazky, co se týká úvěrů nebo půjček.

Autor: Filip Brož

5.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K Hradozámecké noci se připojí i kostel sv. Víta v Zahrádce.

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Velká voda ukázala, co umí.
6

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení